Finansų ministras: automobilių dujų akcizas nebus mažinamas

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad automobilių dujų akcizas kol kas nebus mažinamas. Anot jo, dėl to sutarta trečiadienį su Susisiekimo ministerija.

„Akcizų šiame etape nemažinsime, tačiau diskusijai durų neuždarome“, - BNS teigė V.Šapoka.

Susisiekimo ministerija siūlė sumažinti automobiliuose naudojamų suskystintų naftos dujų (SND) akcizą nuo 304,1 euro už toną iki Europos Sąjungoje (ES) nustatyto minimumo - 125 eurų už toną. Tačiau Finansų ministerija tokiam siūlymui nepritarė - anot jos, dėl tokio sprendimo biudžetas netektų apie 20 mln. eurų pajamų.

Trečiadienį Vyriausybė svarstė nutarimo projektą dėl alternatyvių degalų infrastruktūros sukūrimo, siekiant mažinti šalies transporto priklausomybę nuo naftos ir sušvelninti jo poveikį aplinkai.

Ministrų kabinetas iš esmės sutarė skatinti naudoti alternatyviaisiais degalais varomas transporto priemones. Iki 2022 metų Lietuvoje šalia europinių magistralių planuojama įrengti ne mažiau kaip 28 viešąsias didelės galios elektromobilių įkrovimo prieigas. Iki 2025 metų numatoma įrengti 10 viešai prieinamų suslėgtųjų gamtinių dujų degalų papildymo punktų.

Miestuose ir priemiesčiuose, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, bus įrengta 100 viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų ir iki 2020 metų – 9 suslėgtųjų gamtinių dujų degalų papildymo punktai. Iki 2025 metų toks punktas bus įrengtas ir Klaipėdos uoste.


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2017-02-09 10:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai keli elektromobiliai Lietuvoj jau yra ,kurių pakrovimas planuojamas ir ar jie pagal kaimo Jurgio kišenę? Vėl maunamos paskutinės kelnės Lietuvos mužikėlių daugumai, gal reikės pasikinkyt karvę?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų