Lenkijai vertėtų būtų jautresnei Lietuvos atžvilgiu, ir, užuot demonstravusi savo pasipiktinimą, galėtų elgtis delikačiau, rašo Briuselyje leidžiamas laikraštis „The European Voice“.

„Lenkai dažnai nesupranta, kokia didelė yra jų šalis, palyginti su kaimynais šiaurėje, pietuose ar rytuose. Taip pat jie dažnai nesupranta kitų šalių nuoskaudų jų atžvilgiu. Tai ypač akivaizdu Lietuvos atveju“, – rašoma ketvirtadienį paskelbtame straipsnyje.

Pasak „European Voice“, Lietuvai tenka atsakomybė dėl lėto nuosavybės grąžinimo Vilniaus regione ar draudimo rašyti pavardes originalo kalba, tačiau pažymima, kad lenkų pasipiktinimas yra neadekvatus.

„Neseniai sutikau aukšto rango Lenkijos pareigūną, kuris sakė apgailestaujantis net dėl Lietuvos priėmimo į Europos Sąjungą ir NATO dėl esą „netinkamo elgesio“ su etniniais lenkais. Mintis, kad trys milijonai lietuvių, gyvenančių greta 40 milijonų lenkų, gali turėti tikrą pagrindą nerimauti dėl savo kalbos ir kultūros, nesulaukia atgarsio kitapus sienos. Lenkai su meile prisimena bendrą Lenkijos ir Lietuvos valstybę, bet nesupranta, kad lietuviai tai prisimena kaip metą, kai kultūrinė hegemonija susilpnino jų tautinį identitetą“, – rašo „European Voice“, priklausantis „The Economist“ grupei.


Rašyti komentarą...
e
etnos
2012-02-09 10:47:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
citata: "...dėl esą "netinkamo elgesio" su etniniais lenkais". Belieka priminti, kad Lietuvoje nera etniniu lenku. Kitaip nei Lenkijoje, kur lietuviai yra etniniai. Skirtumas atrodo nedidelis, bet is esmes - kertinis.
Atsakyti
0

n
nelaimėliai lenkai
2012-02-09 10:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
jie visada bus nepatenkint. Nurimtų tik tokiu atveju, jei Lietuvą prisijungtų prie Lenkijos. Ot tada tai būtų patenkinti ir laimingi.
Atsakyti
0

T
Tai ką?
2012-02-09 11:05:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlo nesilaikyti Konstitucijos? Neišdegs.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų