Epidemiologė Razmuvienė: kartais žmonės neprisipažįsta, kad buvo kelionėje keltu

Lietuvos didmiesčiai atgyja – bendravimo ir pramogų pasiilgę tautiečiai plūsta į kavines ir barus, ūžia miestai. Tačiau nauji COVID-19 atvejai fiksuojami ir paskutinį karantino sekmadienį. Per pastarąją parą infekuotų asmenų – penki. Keturi iš jų – Vilniaus apskrityje, o vienas – Telšių, čia nustatytas dar vienas įvežtinis atvejis.

Paskutinis karantino savaitgalis Vilniaus gatvėje. Nors visą savaitę plieskusi saulė šeštadienio pavakarę jau ne tokia kaitri, sostinė dūzgia tarsi avilys. Tautiečiai vakarieniauja lauko kavinėse, kiti dar skuba susitikti su draugais. Toks gyvybingumas vienoje judriausių senamiesčio vietų praėjusią vasarą nieko nestebintų.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos didmiesčiai atgyja

Visgi Lietuvai, kaip ir visam pasauliui, šiemet smogė pavojingoji koronaviruso pandemija. Dar prieš mėnesį čia vaikštinėjo vos vienas kitas žmogus. O dar prieš kelias savaites viešose vietose bene kiekvienas dėvėjo kaukes. Dabar apsauginės veido priemonės nebėra privalomos, jas dėvėti tik rekomenduojama.

„Pagaliau miestas atsidarė, tai bent yra, ką veikti, išeiti ir susitikti su draugais. – Buvot pasiilgę tokių dalykų? – Tikrai, labai. Smagu išeiti ir į miestą, ir į žmones. Visiems atsibodo sėdėti namuose."

„Aš atsipalaidavęs nuo pat pradžių. Viskas gerai.“

"Aš irgi pakankamai atsipalaidavus, bet man labai džiugi žinia, tikrai laukiau, nes dar yra šiokia tokia įtampėlė.“ 

„Jei nuoširdžiai, tai viskas juda savo linkme. Lauke būti galima, tai svarbiausias tas išėjimas į lauką ir buvo. Susitinkame su draugais, vaikštome gatvėmis, parkais, kaip ir nieko netrūksta, tai nieko ir nelaukiame.“

Prieš gerą mėnesį Vilniaus meras Remigijus Šimašius verslininkams leido sostinę paversti didele lauko kavine. Staliukus ir kėdes restoranai ar barai išsinešė į mažas senamiesčio gatveles, skverus bei aikštes. Štai viena populiariausių vietų – Savičiaus gatvėje. Tiesa, po langais sėdinčiais ir vakarojančiais tautiečiais patenkinti ne visi. Virš kavinės esančio buto langų stiklai apklijuoti lipdukais. Jie skelbia, kad čia gyvena vaikai, tad nevalia triukšmauti, rūkyti, vartoti necenzūrinius žodžius.

REKLAMA

Nors Lietuva pamažu atsigauna ir gali didžiuotis, kad yra tarp geriausiai su COVID-19 protrūkiu susitvarkiusių valstybių, nauji atvejai šalyje vis dar fiksuojami. Pranešama, kad per praėjusią parą jų patvirtinta penki, o šiuo metu vis dar serga 256 tautiečiai.

Epidemiologė Daiva Razmuvienė sako, kad keturi iš naujausių atvejų nustatyti Vilniaus apskrityje, o trys iš jų susiję su Kalvelių kaimu, kuriame yra koronaviruso židinys. Liga išplito tarp pokylio dalyvių ir su jais kontaktą turėjusių žmonių. Dar vienas atvejis susijęs su Santaros klinikomis. COVID-19 rastas sirgusio darbuotojo artimojo organizme. Na, o penktasis fiksuotas Telšių apskrityje ir tai jau 17 įvežtinis atvejis birželio mėnesį. Žinoma, kad asmuo grįžo iš Švedijos.

„Ne vienas atvejis būna, kai vyksta per Švediją, plaukia keltu, bet nemini, kad vyksta keltu. O kelionė iš Norvegijos, Suomijos, tos pačios Švedijos, vyksta 10–12 valandų, tad tas kontaktas ilgas. Kartais žmonės neprisipažįsta, kad buvo kelionėje keltu“, – kalbėjo gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Nors vakcina nuo koronaviruso dar nesukurta, Vakarų Europos valstybės jau tariasi dėl jų gamybos. Vokietija, Prancūzija, Italija ir Nyderlandai pasirašė susitarimą su farmacininkais dėl garantijų, kad Europos Sąjungai bus pagaminta 300 milijonų, tad dviem trečdaliams bendrijos gyventojų potencialios vakcinos dozių. Ją sukurti planuojama iki šių metų pabaigos.


Rašyti komentarą...
:
:(
2020-06-15 09:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kartais vagis nepripažįsta, kad pavogė.
Atsakyti
0

M
Morta
2020-06-16 16:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
razmuviene tu,neverta iš didelės raidės. O kodėl reikia tau prisipažinti su kuo pilietis važiavo, ar keltu plaukė. Kas tu tokia per viena esi. Žiūrite piliečiams į akis ir meluojate.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų