Epidemiologė apie COVID-19 atvejus mokyklose: atsiras naujų židinių, gal net protrūkių

Praėjusią parą nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai. Jau 20 atvejų registruota mokyklose ir darželiuose. Manoma, kad tokių atvejų ir toliau daugės.

Ar netaps mokyklos naujais sparčiai plintančiais koronaviruso židiniais, trečiadienį TV3 studijoje klausėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Daivos Razmuvienės.

Laba diena, Juodupės gimnazijoje gimnazijoje, Rokiškio rajone, nustatyti 3 koronaviruso atvejai. Vienas pedagogas ir du administracijos darbuotojai, ir dabar po to teks karantinuotis 234 moksleiviams ir daugiau nei 30 pedagogų. Ar tai nėra kažkokia kaip sniego gniūžtė nuo kalno?

Taip, tikrai tos prognozės prieš rugsėjo 1-ąją buvo teikiamos, kadangi ateina šaltasis metų laikotarpis, visada padaugėja ir tai būna visada pradžia ugdymo įstaigose, nes vaikai, tiek ikimokyklinių, tiek mokyklų, susirenka po atostogų.

Aišku, labai toks glaudus bendravimas ir bet kokios infekcijos plinta oro lašeliniu keliu. Koronavirusas – ne paslaptis. Tai buvo žinoma ir jeigu vakar dieną iš viso buvo susirgusių 14 moksleivių iš 15 ugdymo įstaigų. Tai karantinuotų arba saviizoliacijoje buvo 230 asmenų.

Šiandieną matome vien iš vienos mokyklos jau yra izoliacijoje lygiai toks pats skaičius kaip iš 15 mokyklų.

Aš manau, labai sunku kažką dabar kritikuoti arba spręsti, kodėl taip įvyko, bet aš manau, kad galbūt nebuvo taisyklingai, teisingai priimtos rekomendacijos, kaip mokykla turėjo pasiruošti ugdymo procesui, kad būtų ir atskiri įėjimai, klasės būtų atskirtos atskirai, mokytojai ateitų į pamokas, ne mokiniai vaikščiotų. Labai sunku pasakyti, nes tai naujas židinys. Aišku, priežastys bus išaiškintos.

Praėjo tik savaitė, o dabar tik jau tokie skaičiai, tai kas bus toliau? 

Nemanau, kad mes taip turime galvoti, kad toliau bus blogiau. 

Dabartiniu metu, kurie vaikai serga, tai būtent per tą pirmąją savaitę – nuo rugsėjo 1-osios iki rugsėjo 9-osios dienos – tai būtent tie vaikai neužsikrėtė mokyklose arba neužsikrėtė ikimokyklinėse ugdymo įstaigose. Jie visi užsikrėtė būdami švetėse, krikštynose, vestuvėse, savo atostogų metu, prieš inkubacinį periodą. 

REKLAMA

Praėjo inkubacinis periodas, jie susirinko į mokyklas, dabar turime rezultatą to atostoginio periodo. <...> Gali atsirasti dar (sergančių – red. past.) vaikų, nes, aišku, atostogos tęsiasi iki rugpjūčio pabaigos, tėvai buvo išvykę su tėvais į užsienio šalis. Aišku, tai yra pasekmės. 

Dabartiniu metu, jeigu visos ugdymo įstaigos atkreips dėmesį ir teisingai vykdys saviizoliaciją, nepriims patys tam tikrų sprendimų, kad jeigu viena klasė susirgo, reikia uždaryti visą mokyklą, teisingai saviizoliacijos metu, aš manau, kad tie procesai, židiniai, jie neplis toje ugdymo įstaigoje, bet kad atsiras naujų židinių, atvejų, gal net protrūkių mokyklose, tai tikrai dabartiniu metu dar jų bus. 

Visą pokalbį su epidemiologe Daiva Razmuviene kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
žiū
2020-09-10 23:18:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skamba kaip pažadas: ,,atsiras naujų židinių, gal net protrūkių".
Atsakyti
-2

J
Janė
2020-09-14 21:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau tik vaikai serga o pensininkai jau nebe?????
Atsakyti
0

E
Elena
2020-09-14 21:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusibodo šitie visi protrūkiai ir gąsdinimai!Tikinčių i šitas nesąmones mažumą!Ne liskite vaiku urodai!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų