Emigrantas – atvirai: pagalvojus apie Lietuvą net nupurto

 "Ar esu išdavikas palikęs Lietuvą? Gal greičiau žmogus, kuris nesugriovė savo gyvenimo likdamas joje," - rašo Anglija.lt skaitytojas, papasakojęs savo emigravimo istoriją.

Pasaulyje yra daug gražių vietų, kurios niekada neprilygs savai gimtinei, tačiau geresnio gyvenimo beieškant visuomet trokšti rasti šalį, kurioje galėtum realizuoti save ir išvengti tų nemalonumų, su kuriais tenka susidurti tėvynėje. Mano istorija gan skausminga.

Lietuvoje niekada nesisekė puikiai dėl prastos šeimos finansinės padėties ir prastų santykių su namiškiais. Trukdė peripetijos, verčiančios kentėti, o ne gyventi. Iš pažįstamų rato daugelis jeigu nors ne keliems metams, tai bent vasarai buvo išvykę užsidirbti pinigų į užsienį ir visuomet jų atsiliepimai žavėdavo, o uždarbiai viršydavo bet kokius lūkesčius.

Teko pačiam susitikti su ne vienu ir ne dviem, kurie prašė vienokios ar kitokios pagalbos norint emigruoti iš šalies. Teko pažinti įmonių vadovų, darbuotojų, sekretorių, studentų programų vykdytojų, kurie vertėsi šiuo verslu ir džiūgavo dėl kosminių uždarbių. Man kaip tik besimaišančiam šiame versle pinigų užsidirbti nepavyko, o noras pačiam pakeisti gyvenamąją aplinką ir nekovoti už elementarųjį būvį augo – akys vis smalsiau krypo į Angliją.

Šilčiau, veiksmo daugiau – ko jaunam žmogui daugiau ir bereikia? Po savo 20-ojo gimtadienio, dar neišgaravus švenčių aidams teko sėstis į lėktuvą ir skristi į Londoną. Viskas, kas nutiko, dabar kelia juoką, bet tada jau nuo pirmų akimirkų akys buvo nuolatos pritvindytos ašaromis ir gailesčiu sau. Kalbos nemokėjimas, nuolatinis pinigų trūkumas transporto išlaidoms, noras vis dar linksmintis kėlė dviprasmes mintis – ar reikia būtinai kažką keisti, mokytis, tobulėti, stengtis, ar džiaugtis jaunatviška nuotaika ir nerūpestingu gyvenimu. Iš to, kuris nebuvo perskaitęs nei vienos knygos, nemokėjo suregzti sakinio be klaidos, bendravo su žmonėmis, kurie labiau mylėjo menamas Rusijos žemes, nei gerbė Lietuvos nepriklausomybę, ir suprato vyriškumą pagal apgailėtinus kaimiškus stereotipus, sugebėjau tapti visai kitu – pabaigti vidurinę, įstoti į aukštąją, baigti Anglijoje kelis kursus, skaityti knygas, jausdamas malonumą.

REKLAMA

Visa tai – tik todėl, kad pasikeitė aplinka ir atsirado aibės laisvo laiko sau. Atsirado ir galimybė pamatyti, ką gali padaryti žmogus savo rankomis ir kiek gali pasiekti besimokydamas jam patinkančių dalykų. Viskas, kas kelia nuostabą ir ką galėjau tik matyti televizoriaus ekrane, šiandien jau čia, šalia, apčiuopiama, gyva.

Niekada Lietuvoje nebuvo taip gerai, kaip tik grįžus su pinigais pailsėti kelioms savaitėms. Kelis kartus teko gyventi ilgiau nei metus. Pirmas pusmetis visuomet vienas maloniausių– kur benueisi, ką bepamatysi, viskas gražu, miela, skanu – esi kupinas nostalgijos ir šilumos savo kraštui, žmonėms. Vėliau laikui bėgant kasdienybės liūnas įtraukia į nusiminusių žmonių kalbas, veido išraiškas, kančias ir pinigų trūkumą, masinę psichozę dėl žiemą kylančių kosminių mokesčių kainų, netvarkos, korupcijos...

Paskutinis kartas buvo skausmingiausias, nes po jo dabar pagalvojus apie Lietuvą net nupurto. Teko patekti į teisėsaugos akiratį ir visomis pastangomis įrodinėti savo nekaltumą. Absurdas, apie kurį teko mokytis dvyliktoje klasėje, pasirodė visu savo „gražumu“. Po beveik dvejų metų teisybės paieškų kaltinimai buvo panaikinti. Kiek tai kainavo? Vos nenusigėriau iki beprotystės: kasdieninės psichozės, nervai, šiek tiek pinigų advokato išlaidoms, prarastos studijos viename iš Lietuvos universitetų ir laikinai sustabdyti mokslai aukštojoje.


Rašyti komentarą...
K
Kiekvienas
2015-01-17 12:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zuvis iesko kuo gyliau,,nes ten ji laiminga,,,o Zmogus iesko kuo geriau,,nes jis tada laimingas.. Jaunuolis PARASE savo Gyvenimo ivykius....jis gyvena savo asmenini gyvenima,,,jums patinka CIA,,gyvenkite,,kitam patinka Sveicarija,,jis gyvena ten,,o SITAM jaunuoliui patinka Anglija,,,jis ten ir gyvena,,jis siekia mokslu,,tobuleja,,Kodel ir vel jus nirstate,,,Kodel pykstate. Kaip tie benamiai sunys,,,Kodel pavydite,,,vaziuokite ir jus,.juk pasaulis platus,.visiems po saule uzteks tos vietos,l.tik bukite zmonemis,,,
Atsakyti
0

p
ppp
2015-01-17 11:49:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena dukra tik pabaige gimnazija ir jau 5 m. dirba ir mokosi anglijoje. Darbas geras,neseniai isigijo savo nuosava busta, turi automobili, neuziilgo ir vestuves. Sake niekada nebegris i Lietuva, jos gyvenimas tenais. Kitai dukrai 16 m.ir su visais palaiminimais ir pritarimais leisiu isvykti. Nors jau dabar apie tai ir kalba, kad cia Lietuvoje nepasiliks.
Atsakyti
0

m
mazutas
2015-01-17 12:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
man vaizdelis susidarė toks: bevalis ir į kriminalines poelgius linkęs veikėjas džiaugiasi, kad laiku nutraukė savo ryšius ir veikas išvažiuodamas iš lietuvos. kaip supratau, net vidurinės mokyklos čia baigti nesugebėjo, kas jau savaime šį bei tą apie žmogų pasako.

labai gerai. džiaugiuosi už tave. geriau būk paprastas žmogus anglijoj, nei nusikaltėlis lietuvoj. jų mums čia ir šiaip netrūksta.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų