Dulkys: didieji vakcinų kiekiai žadami tik trečią–ketvirtą metų ketvirtį

Skiepijimo nuo koronaviruso (COVID-19) planas kol kas aiškus iki kovo pabaigos, o didžiuosius vakcinų kiekius gamintojai žada tik trečią–ketvirtą metų ketvirtį, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Šiandien didesnį aiškumą, kad ir pasipykdami su Europos Komisija (EK), turime iki kovo pabaigos. Maždaug per savaitę skelbsime visų metų grafiką, koks jis prognozuojamas. Aišku, jis vėl bus nuolat kintantis, nes panašu, kad gamintojai keičia savo žinią, kada ką atsiųs“, – pirmadienį per susitikimą su opozicine socialdemokratų frakcija sakė A. Dulkys.

Anot jo, suplanuota, kad iki pasibaigiant pirmai vasario savaitei sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojai jau bus paskiepyti abejomis koronaviruso vakcinos dozėmis, o didelius vakcinų kiekius gamintojai žada tik antroje metų pusėje.

„Per sausio mėnesį esam užsibrėžę, kad visa sveikatos sistema, slauga, vaistininkai, planuojama, kad su vasario pirma savaite ir su antru skiepu turėtų būsi visiškai padengta. O kitos grupės priklauso nuo kiekių, kurie bus tiekiami ateityje. (...) Visi gamintojai siunčią žinią, kad didieji kiekiai atkeliaus trečią–ketvirtą ketvirtį, nebent kas nors pasikeis pačios Europos Sąjungos kontekste“, – kalbėjo A. Dulkys.

Jis pažymėjo, kad situacija dėl vakcinos vėlavimo sudėtinga, o tai, „kaip vyksta Europos Komisijos koordinuojamas vakcinų tiekimo procesas, jų kiekis ir informavimo kultūra, tikrai labai nepatogius bet kokiam kalendoriui“.

Lietuva kartu su kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis penktadienį paragino EK spausti „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl vakcinos vėlavimo, bendrovių atstovams pranešus, kad artimiausiomis savaitėmis į šalis pristatomų vakcinų kiekiai bus ženkliai sumažinti.

Po to „BioNTech“ ir „Pfizer“ paskelbė, kad atstatys įprastą COVID-19 vakcinų tiekimą Europai pradedant nuo sausio 25-osios.

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija praėjusią savaitę tvirtino vėlų ketvirtadienio vakarą sulaukusi farmacijos kompanijų žinios, jog vakcinų kiekis artimiausias keturias savaites bus sumažintas dvigubai ir bus pristatytos ne 108 tūkst. 810 vakcinos dozės, o 54 tūkst. 405.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų