Dar nė metų nesulaukusį kūdikį ir jaunuolį pražudęs Ramūnas Balkūnas prašo sumažinti jam skirtą bausmę ir nustatyti, ar tragiškos avarijos metu jis buvo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų.

Vilniaus apygardos teismas nutarė išsiaiškinti, ar nuteistasis eismo įvykio dieną buvo apsvaigęs nuo amfetamino, kurio pėdsakų aptikta šlapime.

Du žmones per eismo įvykį pražudęs 21 metų Lazdijų rajono gyventojas R. Balkūnas pateikė teismui prašymą sumažinti skirtą maksimalią 10 metų laisvės atėmimo bausmę ir nustatyti jo apsvaigimo laipsnį bei sumažinti civilinį ieškinį, kurio dydis dabar siekia 800 tūkstančių litų.

Savo skunde nuteistasis prašo išsiaiškinti, ar narkotinių medžiagų pėdsakai šlapime reiškia, kad jis eismo įvykio metu buvo apsvaigęs.

Išklausęs skundą teismas nutarė atlikti dalinį įrodymų tyrimą ir į kitą posėdį kviesti gydytojus, kurie apžiūrėjo R. Balkūną po eismo įvykio praėjus 49 minutėms. Taip pat bus peržiūrėta medicininė dokumentacija iš gydymo įstaigos.

Be šio prašymo R. Balkūnas teigė, jog skiriant maksimalią bausmę nebuvo įvertinta tai, kad jis nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytos avarijos, atsiprašė artimųjų. Nuteistasis prašo vietoje 10 metų laisvės atėmimo bausmės jam skirti tik šešerius bei sumažinti civilinį ieškinį, kurio dydis dabar siekia beveik 800 tūkstančių litų. Nukentėjusieji buvo pateikę 1,7 milijonų litų ieškinį.

REKLAMA

Į kitą teismo posėdį teismas leido atvesdinti patį nuteistąjį, kuris taip pat bus apklaustas.

Antradienį pasibaigus teismo posėdžiui valstybės kaltintojas Egidijus Motiejūnas teigė esąs įsitikinęs, kad vartojantys narkotikus yra „visada apsvaigę“: „Ekspertai padarė išvadą, kad narkotikų pėdsakai šlapime reiškia, jog nuteistasis juos galėjo vartoti prieš kelias dienas ar savaitę.“

R. Balkūno advokatas įsitikinęs, kad ginamojo šlapime aptikti tik pėdsakai narkotinių medžiagų, kas dar neįrodo, jog vairuotojas buvo apsvaigęs.

Nelaimė įvykio pernai gegužės 22 dieną, kai skriedama dideliu greičiu R. Balkūno vairuojama „Honda Preliude“ sostinės S. Nėries gatvėje atsitrenkė į šaligatvio bortą ir įlėkė į visuomeninio transporto stotelę, kur stovėjo būrelis žmonių.

Vietoje žuvo dar metukų neturintis kūdikis ir 1987 metais gimęs vaikinas. Mažylio mama ir dar dvi paauglės buvo sužalotos ir pristatytos į ligoninę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų