REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmojo ir antrojo etapo Druskininkų sveikatingumo parko rekonstrukcijos darbus numatyta baigti šių metų pabaigoje.

Pirmojo ir antrojo etapo Druskininkų sveikatingumo parko rekonstrukcijos darbus numatyta baigti šių metų pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, po rekonstrukcijos parke atgaivintos unikalios senosios sveikatinimo tradicijos, atnaujinti sveikatingumo takai, parko želdynai, atstatytas jonizacijos paviljonas, kaskadinės maudyklės, pėdų akupresūros baseinas leis druskininkiečiams ir miesto svečiams mėgautis oro, saulės ir vandens procedūromis po atviru dangumi. „Kurorte atsiras dar viena išskirtinė poilsio vieta druskininkiečiams ir kurorto svečiams. Parko viešoji infrastruktūra bus pritaikyta įvairaus amžiaus žmonėms, šeimoms, poilsiaujančioms kartu su vaikais“, – teigė R. Malinauskas.

REKLAMA

Parke, kurio erdvė skirta įvairaus amžiaus grupių poilsiautojams, jau įrengtos vaikų žaidimų, mechaninių treniruoklių aikštelės, įrenginėjamos tinklinio, badmintono, stalo teniso ir gimnastikos aikštelės. Baigiami rekonstruoti pastatai Ratnyčios upės vagoje: kaskadinės maudyklės-pirtis ir aerohidrojonoterapijos paviljonas. Naujai įrenginėjama medinė terasa dešiniajame upės krante.

REKLAMA
REKLAMA

Parkas vertingas ne tik savo istorija, bet ir išraiškingu reljefu, vandens telkiniu – Ratnyčios upe. Todėl rekonstruojant parką ir atkuriant jame unikalias sveikatinimo tradicijas, ypatingai didelis dėmesys skiriamas reljefo išsaugojimui, želdiniams.

Pagal Sveikatingumo parko apželdinimo dalies sprendinius yra numatytos parko erdvių zonos. Parke jau įrengti visi gėlynai, kurie buvo suplanuoti pirmajame ir antrajame parko rekonstrukcijos etape: sporto tako, centrinės parko dalies bei vaikų žaidimų zonos puošnių medžių ir krūmų kompozicija, parko centrinio tako gėlynai. Taip pat įrengtas ir chromoterapinis gėlynas, kadagynas-apynynas ir rožynas, kurių teritorijoje įrenginėjamos pergolės (it. pergola < lot. pergula – priestatas, pavėsinė) – vienas populiariausių senųjų sodų ir parkų statinių, apželdintų vijokliniais augalais. Rugsėjo pabaigoje parką papuoš centrinės parko aikštės didžiosios pergolės, iš visų pusių apsodintos rododendrais. Vėlesniuose parko rekonstrukcijos etapuose bus įrengtas mėlynasis gėlynas, japoniškasis sodas, kitos įvairios puošniai žydinčių medžių ir krūmų kompozicijos, taip pat vaistažolinių augalų kompozicijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parko rekonstrukciją numatoma atlikti 4 etapais. Šiuo metu vykdomi darbai įgyvendinami pagal projektus „Unikaliųjų senųjų tradicijų atgaivinimas istoriniame Sveikatingumo parke“ ir „Išskirtinės aktyvaus poilsio erdvės įrengimas istoriniame Sveikatingumo parke“. Projektai finansuojami 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos ir Druskininkų savivaldybės lėšomis. Bendra šių projektų vertė yra apie 7,9 mln. litų, iš jų apie 90 proc. – struktūrinių fondų lėšos.

REKLAMA

Iki rekonstrukcijos Druskininkų savivaldybė buvusį visiškai apleistą parką, priklausiusį profsąjungoms, pagal savo išgales tvarkė ir prižiūrėjo: išvežė šiukšles, nugriovė grėsmę aplinkinių saugumui kėlusius menkaverčius statinius, pašalino nevertingą augmeniją. Prieš beveik penkerius metus baigėsi kone dešimtmetį trukusi kova dėl Sveikatingumo parko, kai šį nuniokotą buvusį profsąjungų turtą Vyriausybė sutiko perduoti Druskininkų savivaldybei nuosavybės teise. Savivaldybė dėjo daug pastangų dėl parko išsaugojimo visuomenės poreikiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų