Išskirtinę istorinio ir modernaus kurorto aurą siekiantys sukurti Druskininkai pamažu atsisveikina su ekonomine krize ir jau netrukus atvers net keletą didelių kultūros, sporto, poilsio objektų.

Druskininkų miesto savivaldybės vicemerė Kristina Miškinienė sako, kad Druskininkai siekia tapti Lietuvos kurortų veidu ir stengiasi puoselėti istorinį palikimą, kultūrinį gyvenimą bei kurti modernią aplinką. Vasarą mieste skubama atnaujinti gatves, klojami šaligatviai, ūžia statybų technika.

„Mes nuolat kartojame, kad esame Lietuvos vizitinė kortelė, į Druskininkus kasmet atvyksta vis daugiau užsieniečių – Turizmo departamento skaičiavimais, esame lyderiai tarp Lietuvos kurortų pagal apsilankančių užsieniečių skaičių. Jie atvyksta į gražius sveikatinimo centrus, bet vakarais visi ieško kažkokio dvasinio peno, todėl be kultūrinės veiklos mūsų kurortinio miesto gyvenimas būtų tuščias“, – pabrėžia vicemerė.

Savivaldybės duomenimis, šįmet turistų ir Lietuvos gyventojų srautai į Druskininkus atsigauna – lietuvių atvyksta 20 proc., užsieniečių – apie 30 proc. daugiau negu ankstesniais sunkmečio metais. Daugiausia atvykstančių – iš Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos, mažiau – iš Latvijos ir Vokietijos, tačiau pastebimas Skandinavijos šalių susidomėjimas Lietuvos kurortu ir jo paslaugomis, kurios, pasak K. Miškinienės, ne prastesnės kokybės negu, pavyzdžiui, garsiajame Karlovy Varų kurorte Čekijoje.

REKLAMA

Druskininkai rengiasi iš esmės atnaujinti savo bene gražiausią architektūrinį objektą – Druskininkų miesto muziejaus rūmus. Jau parengtas sudėtingas šio kultūros paveldo objekto techninis projektas, išorės ir vidaus atnaujinimo darbams skirta per 3 mln. litų. Bus sutvarkyta ir gražioji muziejaus terasa, vedanti į poilsiautojų pamėgtą Druskonio ežero pakrantę.

Dar šįmet duris turėtų atverti ilgai lauktas Druskininkų viešosios bibliotekos pastatas, juolab kurortas niekada neturėjo specialiai bibliotekai skirto pastato. Darbai užtruko net penkerius metus, tuo metu biblioteka glaudėsi Druskininkų kolegijos sporto salėje. Buvusio seniausio Druskininkuose vaikų darželio rekonstrukcijai į modernų šviesų bibliotekos pastatą skirta apie 6,5 mln. litų.

Bene labiausiai Druskininkai, ypač miesto kultūros ir meno žmonės, laukia naujosios miesto salės, kurią numatoma pavadinti Čiurlionio kongresų rūmais. Joje numatoma daugiafunkcinė salė įvairiems kultūros renginiams, koncertams, teatro spektakliams. Šio investicinio projekto vertė – 37,5 mln. litų, tačiau kad lėšos būtų greičiau skirtos, šiai vienai iš didžiausių daugiafunkcinių salių Lietuvoje siekiama strateginio objekto statuso.

Vicemerė pabrėžia, kad vienas iš didžiausių akį badančių objektų kurorte – apleistas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialinis muziejus, už kurį atsakinga Kultūros ministerija ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus Kaune.

„M. K. Čiurlionio namelio aplinka turi keistis, dabartinė muziejaus būklė, stogai ir pastatai savivaldybės netenkina. Kaip mus informavo kultūros ministras, tikslinės lėšos – 300 tūkst. litų – nukreiptos į Čiurlionio namelio renovaciją, bet praeis laiko, kol tos lėšos ateis į šį objektą. Mes labai išgyvenam, kad Čiurlionio metais ta būklė nepagerinta iš anksto. Druskininkiečiai vis labiau jaučiamės atsakingi už šį objektą, kad nesitaikytume su esama situacija“, – sako K. Miškinienė.

Savivaldybės iniciatyva prie apleistų, nesutvarkytų nemunicipalinių objektų Druskininkuose yra pastatytos lentelės, kuriose nurodyta, kas atsakingas ir turi pasirūpinti vienu ar kitu miesto objektu.

REKLAMA

Pasak vicemerės K. Miškinienės, Druskininkų miesto apylinkėms pasisekė labiau – antai Viečiūnai ir Leipalingis daug greičiau turės kultūros centrus, skyrus lėšų jau vyksta darbai. Netrukus atgims ir Leipalingio dvaro sodyba – šiam objektui gauta 5 mln. litų ES struktūrinės paramos lėšų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų