DIENOS PJŪVIS. Privalomi skiepai: ar Lietuva imsis griežtesnių priemonių suvaldyti pandemiją?

Lietuvoje skiepijimo procesas dabar vyksta gerokai lėčiau nei tikėtasi, o dalis vakcinų išpilamos lauk, nes jų galiojimo terminas baigiasi. Politikai turi įvairių minčių, kaip paskatinti vakcinavimo procesą: vieni siūlo žadėti prizų ar net pinigų, kiti – nepasiskiepijusiems teikti mažiau viešųjų paslaugų.

Ką toliau turėtų daryti Lietuva, norėdama paskatinti vakcinavimo procesą, pokalbis su Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariais Aurelijumi Veryga ir Jurgita Sejoniene.

Trečiadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad dar ne visos skatinimo skiepytis nuo COVID-19 priemonės išbandytos, vienomis iš jų ji įvardija laisvadienius darbuotojams bei konkrečias pinigines išmokas.

„Man atrodo, kad dar ne visos skatinimo priemonės yra išbandytos ar jomis pasinaudota“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, viena iš priemonių galėtų būti dviejų laisvadienių suteikimas už pasiskiepijimą. „Apie tai kalba ir darbdaviai, tai galėtų būti viena iš priemonių“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, taip pat žmonės skiepytis galėtų būti skatinami ne prizais, o konkrečiomis piniginėmis išmokomis.

„Skatinti piniginiais prizais – ne žaisliukais, ne paspirtukais, bet labai konkrečiomis sumomis, kurios galėtų būti išmokamos tiems, kurie vakcinavosi. Tai būtų kur kas pigiau nei išmetinėti vakcinas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Skiepijimo tempas šiuo metu yra sulėtėjęs, o vien liepą jau utilizuota 14,4 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių.

Statistikos departamento antradienio duomenimis, šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 309 tūkst. 549 žmonės, abiem – 1 mln. 112 tūkst. 266.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 46,9 proc. žmonių – 0,2 procentinio punkto daugiau nei para anksčiau.


Rašyti komentarą...
M
Mahmud
2021-07-21 14:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia,už pasekmes nesiruošiate atsakyti ,o reklamuojate ,
Atsakyti
-4

V
Violeta
2021-07-21 14:13:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepai per prievartą, ziauru
Atsakyti
-8

M
Mahmud
2021-07-21 14:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia,už pasekmes nesiruošiate atsakyti ,o reklamuojate ,
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų