Vilniaus miesto trečiasis apylinkės teismas pirmadienio rytą pradėjo nagrinėti Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) pirmininko prof. Povilo Gylio bylą dėl susirinkimų tvarkos pažeidimo.

P. Gylio advokatas Julius Jasaitis paprašė liudytojais iškviesti Vilniaus vicemerą Romą Adomavičių, Seimo narį Naglį Puteikį, su kuriais vestos derybos dėl mitingų rengimo, ir Tautos ateities forumo lyderį Algimantą Matulevičių. Teismas šiuos prašymus patenkino.

Pirmadienio posėdyje parodymus davė P. Gylys. Jis teigė palaikęs mitingo idėją, bet jo neorganizavęs, buvęs pakviestas kitų protesto organizatorių.

„Viskas vyko taikiai, ypač Konstitucijos rėmuose“, – teisme pareiškė prof. P. Gylys.

Kad mitingui nebuvo gauta leidimo, P. Gylys teigė supratęs atvykęs į S. Daukanto aikštę. Esą dėl leidimo mitingui su Vilniaus vicemeru R. Adomavičiumi, kuris tam nematė problemų, tarėsi parlamentarai Aurelija Stancikienė ir N. Puteikis. Pastarasis protesto išvakarėse į savivaldybę atvyko paimti leidimo dėl mitingo, bet savivaldybė jau nebedirbo, tad jo taip ir negavo.

Pirmadienio posėdyje P. Gylio prašymu buvo apklaustas visuomenininkas Darius Kuolys.

„Profesorių P. Gylį pakviečiau moderuoti šį mitingą po to, kai Romualdas Ozolas pasakė, kad šio mitingo moderuoti negalės. Tai iš esmės esu kaltas dėl profesoriaus P. Gylio patraukimo į šį teismą“, – teisme kalbėjo liudytojas. Jis aiškino, kad šiuo atveju „moderuoti“ reiškė renginyje tarti įvadinį žodį, pristatyti pašnekovus, pabaigti renginį.

REKLAMA

D. Kuolys aiškino, kad gegužės 17 d. mitingas, sueiga ir eisena kilo kaip spontaniška reakcija į ribas peržengusį valdžios smurtą, pavartotą prieš Garliavos žmones, kai Laimutei Stankūnaitei buvo perduota jos dukra.

Visuomenininkas kalbėjo buvęs policijos pareigūnų apklaustas ir paliudijęs, kad P. Gylys nebuvęs protesto akcijos organizatorius. Pasak D. Kuolio, protesto vieta ir laikas buvo suderinti su R. Adomavičiumi, dėl to protestuotojai manė, kad veikia teisėtai. D. Kuoliui jokia byla dėl šio protesto neiškelta.

Po teismo posėdžio P. Gylys žurnalistams sakė, kad apskritai šio proceso, jeigu šalis būtų demokratiška, neturėtų būti.

„Piliečiai turi teisę reikšti savo nuomonę, protestuoti“, – sakė NDJ pirmininkas.


Rašyti komentarą...
d
dalinuosi - pagarba autoriui
2012-07-16 13:13:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagarba ponui Zenonui Langaiciui uz si atvira laiska konservatoriams

2012-07-16 12:58


Pareiškimas konservatorių partijai – TS-LKD

Aš, Zenonas Langaitis, esu nusivylęs Konservatorių partijos veikla, o paskutinis partijos tarybos poelgis, per reitingavimą iškeliant sąraše aukšyn poną Evaldą Jurkevičių – NIEKINGA IŠDAVYSTĖ. PO ŠIO POELGIO PARTIJA MAN ATSISKLEIDĖ VISA SAVO VEIDMAINYSTE…

Tai akivaizdus vidinės TS partinės korupcijos įrodymas, kai už niekingos „komisijos“ darbą buvo atsilyginta jos vadovui. Visiškai aišku, kad E. Jurkevičius „komisijoje dirbo“ įpareigotas ir su partiniais nurodymais. Viskas, ką jis darė, buvo nuspręsta aukščiau. Absoliutus žmoniškumo praradimas Jūsų partijos sąmonėje nepaprastai stebina ir liūdina tiek mane, tiek ir daugelį kitų lietuvių. Jūs praradote visą pasitikėjimą, užgyventą per 22 metus.

Aš, kaip ir visa mano šeima, 22 metus (!) buvome ištikimi konservatorių rėmėjai. Visada balsavome tik už konservatorius, kaip tautos Sąžinės ir saugumo garantą. Bet esame šlykščiausiu būdu išduoti. Tos Sąžinės du trečdaliai TS atstovų Seime nebeturi nė krislo. O ypač – TS vadovai.

Manęs, ponai, nepriskirsite Lietuvos išdavikams. Aš 1988 metų birželio 10 dieną buvau Kauno Architektų namuose, kai mes ten įkūrėme Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) Kauno skyrių. Aš esu buvęs Sąjūdžio Kauno Iniciatyvinės Grupės narys, to meto kolegos tai žino. Tada visi kartu ėmėmės atkurti Nepriklausomą Lietuvą. Deja – to padaryti nepavyko iki dabar. Mes esame visiškai priklausomi nuo tų, kurie labai panašūs į anuometinius „užkariautojus“, tik užsivilkę kitą kailį. O daugeliui dar tarnauja ir senas kailis…

Dviejų trečdalių dabartinės konservatorių partijos atstovų Seime negali pavadinti kitaip, kaip TAUTOS IŠDAVIKAIS. Tai baisi gėda ir negarbė Jums, kaip partijai, kažkada buvusiai Tautos atrama.

Ko Jūs tikitės, išdavę žmones ? Atsipirkti Ignalinos Atomu…? Tuo pačiu, kurį čia kadaise iš SSSR atvežė rusai? Juokinga… Rūpinkitės pirmiausia Ž M O N Ė M I S, o ne atomu ir pinigais… Nelaikykite, ponai, kvailiais visos Tautos… To jau per daug.

Mūsų šeima už jus NEBALSUOS. Mes žinome visas išdavikų pavardes.
Atsakyti
0

N
Norima
2012-07-16 10:17:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
įbauginti, parodyti kas čia viršininkas. Tokie veiksmai tik sukelia visuomenės priešiškumą. Kalti, atvykę su smogikų būriu, atrodo vis tebėra teisūs, o taikūs mitinguotojai jau tampomi po apklausas. Kur link keliaujate, (ne)gerbiami pareigūnai?
Atsakyti
0

M
MMM
2012-07-16 10:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau vos ne fašizmas. Neleidžiama iš viso kitokia nuomonė nei "išrinktųjų".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (66)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų