Dėl Seimo pirmininko posto – prieštaringos žinios (dar papildyta 18.52)

, Publikuota 2008.10.29 16:03

OSC ww.osc.lt 2008-10-30 08:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NATŪRALU, KAD PRASIDĖJUS DERYBOMS KOALICIJOJE PIRMIEJI „DIALOGO“ POŽYMIAI.. SVARBU, JOG BŪTŲ SUSITARTA IR LOGIŠKAI PASISKIRSTYTA PERDUOTA VALDŽIA.


OSC VADOVAS turi savų argumentų stebėdamas valdžios postų pasidalijimą.


Taigi jau skelbiamos žiniasklaidos duomenimis (vadovausiuosi DELFI, TV). Partijos jau sudarė pasiskirstymo formulę (7+3+2+2). Noriu pasakyti, kad mano laimingi skaičiai gyvenime yra 7 ir 3 per kuriuos vyksta reikšmingi įvykiai. Todėl ši formulė tikrai logiška. Man tik šioje vietoje ir norisi, kad TPP turinti 3-tą, nepasiduotų išoriniam opozicijos gundymui, nes A.Valinsko pozicija man priimtina ir ryžtinga, todėl 2 ir 2 nors ir yra patyrę politikai turėtų pasitikėti rodoma iniciatyva. Aš nežinau, kas galėtų būti tinkamu būti Seimo pirmininku, bet pasakysiu, koks tai turėtų būti žmogus, kurį norėčiau matyti vedantį LR Seimo posėdžius ir atstovautų Lietuvos interesus užsienyje.

1. Šis asmuo turi būti susipažinęs gerai su Seimo statutu
2. Puikiai sugebantis valdyti ir bendrauti su auditorija (Seimo nariais)
3. Jis turi būti taktiškas, diplomatiškas, įnoringas pavesti klausimą iki galo
4. Sugebėti valdyti posėdžio metu oponentus ir gerbti jų išsakytą nuomonę
5. Sugebėti įvesti tinkamą posėdžio pravedimo tvarką
6. Įvesti efektyvų įstatymo svarstymo ir priėmimo modelį. Tai yra nustatant frakcijoms įstatymo pradžios ruošimo laiką ir pabaigos
7. Būti paprastu, nuoširdžiu, mėgstančiu šmaikštauti žmogumi
8. Principingu ir teisingu visuomenės nuomonės atžvilgiu
9. Sugebančiu bendrauti su visuomeninėmis organizacijomis, atstovų grupėmis ir kt.
10. Inicijuojantis naujų pateiktų pasiūlymų svarstymus Seimo frakcijose pristatant jų autorius (kas teikė šiuos pasiūlymus kuriant įstatymus)

Šis pastebėjimas tikiuosi palengvins ir gerb. Andriaus Kubiliaus poziciją suformuoti stabilią koaliciją, kad jis parodytų savo pirmtakui p. G.Kirkilui, kaip reikia vadovauti LR Vyriausybei, kai turi stiprų stuburą ir aplinkui kompetentingų išmanančių specialistų būrį. Tik kaip sakoma „planuok ir statyk“ atsinaujinančios Lietuvos valstybės pamatus, ją prikeldamas iš tos nevilties. Aš tikiu, kad ši koaliciją bus stipri ir kitų partijų lyderiai puikiausiai supras, kad reikia tikėti naujokais.

Todėl viliuosi į šių dviejų lyderių E.Masiulio ir A. Zuoko išmintį. Na suprantu, kad Eligijus norėtųsi pavaldyti, todėl jie su Arūnu turi susitarti, kam ta vieta turi atitekti. O gal jie ją užleis net Artūrui, neatsižvelgiant į jo padarytą nuodėmę. O gal jis ją išpirks būtent turėdamas šią kėdę?

Tai tokios mano mintys, kas liečia LR Seimo pirmininko kėdės paskyrimą (jis gali būti ir rotaciniu būdu) svarbu kas pradės? Dėl LR Vyriausybės vadovo posto jau aišku, nes tai tinkamas žmogus gerb. Andrius Kubilius, kuriuo tikiu, kad jis socialdemokratams įrodys, kaip galima išeiti iš šios krizės.

Tik štai reikėtų dar pasižiūrėti, o kas gi galėtų būti tinkamais ministrais? Juk po to juos turės patvirtinti LR Prezidentas p. V.Adamkus. O gal jam kas nors nepatiks, kai įvertins jų kompetentingumą, nes tikrai baigiantis savo kadencijai nenorės padaryti dar klaidų, kurių nepavyko jam išvengti. Ir tai nekritika, o tik esamo tobulumo pasekmė. Bet kai mes padarome išvadas ir padarome atitinkamus sprendimus, jau logiškai apmąstę tuomet ne tik būname įvertinti visuomenės, aplinkos, bet ir patobulėjame. Aš einu šiuo keliu, o jūs gerb. p. Valdai Adamkau, kokį esate pasirinkęs kelią? Juk malonu bus matyti, kai jūs raudonu kilimu, palaikomas visos šalies visuomenės tinkamai pabaigęs savo tarnybą Lietuvai ir jos žmonėms, galėsite eiti ramiai ilsėtis, perteikti savo patirtį ir išmintį jaunimui. Beje labai jūsų autoritetas bus būtinas auginant ir ruošiant OSC specialistus, kurie bus Lietuvos ateities kūrėjais.

Todėl mano požiūriu LR Vyriausybėje turi būti pavyzdingi ministrai (Lietuvos pamatų statytojai – „gen. rangovai“). Juk nuo to ir priklausys kokio tvirtumo bus paruošti šalies ateities pamatai, ant kurių Lietuvos jaunimas ir statys Lietuvos.

Taigi padiskutuosime, kokie turėtų būti ministrai, jei jų lyderiams LR Vyriausybės būsimasis vadovas Viešpaties Dievo valia presuotų tokias mintis:
1. Ministras pirmiausia turi būti tos srities specialistas ir gerai išmanantis tuos dalykus
2. Kūrybinga asmenybė, kuri gali pateikti reformuojamos srities vykdymo ir veiklos strategija
3. Puikus vadybininkas gebantis organizuoti ir skirstyti darbus, laiku pateikti ataskaitas LR Vyriausybės pirmininkui
4. Disciplinuotas ir gebantis pareskaluoti ir savo pavaldinių darbo drausmės ir kokybės
5. Būti paprastu ir nuoširdžiu žmogumi visuomenės akyse
6. Laikytis visų moralės ir žmogiškumo principų
7. Būti sąžiningas sau ir kitiems
8. Sugebėti ekstremaliose situacijoje priimti logiškus sprendimus ir už jų pasekmę prisiimti atsakomybę
9. Pripažinti savo gebėjimą/negebėjimą ir laiku pasitraukti iš užimamų pareigų savo noru. Ir tai nereikš kad visuomenė pasmerks. Ne, tiesiog laukia sunkūs ir atsakingi darbai
10. Tarnauti Lietuvos tautai ir save įvertinti už pasiektus rezultatus – jokios korupcijos!

Tai būtų mano akimis ministro savybės, kuriomis jis turėtų pasižymėti prisiimdamas atsakomybė ir perimdamas įgaliojimus iš buvusio ministro. Taip pat atėjus į postą pradėti dirbti, bet neieškoti praeities. Ja užsiims kiti žmonės. Aš tai žinau, todėl ir sakau, kad turite ieškoti optimalių sprendimų, jog reformos būtų pradėtos vykdyti. Tuomet mes jus šlovinsime, jei jūs nepasiduosite puikybės manijai, ką mačiau kitų politikų akyse, kurie deklaruodavo „Štai aš galiu tą ir tą, nes esu Seimo narys“. O ką jis dabar pasakys tam pačiam išėjęs ir uždaręs šio pastato duris jau visam laikui? Tai kur ta tavo galybė? Neturi tu jos, nes tau buvo suteikta galimybė, bet ne galybė. Todėl iš karto jus nuteikiu, kad nusiimtumėte tas karūnas, kurias norėtumėte parodyti prieš kitus.

Sekantis klausimas, dėl kuriu kilo diskusijos, kad atsiras kelios ministerijos vietoj vienos buvusios Ūkio ministerijos, yra loginis sprendimas ir aš pritariu norėdamas paaiškinti savo supratimu, kodėl gerb. Andrius Kubilius iškėlė šią mintį. Žinoma, oponentam kaip tom senom davatkom, kad tik kalbų būtų „Didinam biurokratų aparatą ir padaugės dar valstybes klerkų?“
Aš jus galiu patikinti, kad ministerijos atsiradimas tik reorganizuos LR Ūkio ministeriją, kad ji efektyviai dirbtų ekonominės krizės padariniams likviduoti. Todėl visiškai logiška, kad atsiras dar vienas ministras. O gerbiamiems opozicininkams štai ką pasakysiu „Įsiklausykite į mintis???“ Ten buvo pasakyta bus didinama ministerijų skaičius o ne žmonių. Ar supratote mano pasakymą?

O tai reiškia, kad tas žmonių skaičius aptarnaus dvi ministerijas ir dirbs daug efektyviau, nebus laiko „kavos posėdžiavimams“, jie turės kurti BVP, o ne laiką švaistyti iš mokesčių mokėtojų kišenės. To jau nebus prie šios LR Vyriausybės. Taip, kad klausimas manau išsemtas.

O kas liečia Energetikos ministeriją, tai ji būtina Lietuvoje, ir senai tai turėjo būti, nes energija vienas iš prioritetinių ūkio šakų vystymo bendroje šalies ekonominio ūkio vystymo koncepcijoje. Be to reikia tinkamai išmokti įsisavinti Pasaulinės vykdomos programos skiriamas lėšas, mažinant šiltnamio efekto atsiradimą, kuris atneša milijardinius nuostolius, nes tai visų stichijų pasekmė šiame pasaulyje.

Investicijų vystymo ministerija taip pat turi būti, nes šis klausimas aplamai yra apleistas ir mūsų šalis nesugeba pritraukti užsienio investicijų, bei nesudaro tinkamų sąlygų vietiniams investuotojams, kad jie tai galėtų daryti Lietuvoje, kad augtų ekonomika, vietoj to pinigai nukreipiami į kitų šalių vystymąsį.

Tai šiomis mintimis ir palinkėsiu būsimai LR Vyriausybei tinkamai pasiskirstyti postus, tam kad LR Prezidentui nereikėtų vetuoti jūsų pateikto sąrašo. O gerb. LR Prezidentui p. Valdui Adamkui kuo geriausios sėkmės su 15-ąja suformuota Vyriausybe vadovaujama p. Andriaus Kubiliaus, kartu su jo komandos partneriais ir lyderiais: gerb. Artūru Zuoku, Arūnu Valinsku ir Eligijum Masiuliu.


Pagarbiai,

Virgilijus Vilkeliškis
OSC Vadovas
   ATSAKYTI
ai 2008-10-29 21:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriausiai butu jei Seimo posedziams pirmininkautu Algis Greitai ir Arunas Valinskas. Mauzerio ir Surski duetas. Peliuku show :)   ATSAKYTI
politinis užklausimas 2008-10-29 18:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valinskai, kas geresnis parteris-Inga ar Kubilius?   ATSAKYTI
to Rinkeja 2008-10-29 18:14:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai ko cia trinies po ta uztersta erdve ir skaitai tai ko nenusiteikusi???????????? Ar tik ne AMB su savo sutve tas dvasinis lyderis? :-) sergintis amziu patikrintas moralines vertybes .   ATSAKYTI
s 2008-10-29 18:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aha man irgi idomu pasidare "Kas per fruktas Cilinskas? "????!!!! Gerb. Cilinska senokai pazistu ir nieko nenormalaus nepastebejau:) Kaip ir minejau, tamsta su savo kliedesiais garantuotas Vasaros g. klientas !!!!!    ATSAKYTI
koalicija 2008-10-29 17:28:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as priskaiciuoju 80 vietoj 79   ATSAKYTI
Rinkėja 2008-10-29 16:41:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Beraščių ir chamų, teršiančių viešąją erdvę, komentarų nesu nusiteikusi skaityti. Gaila, kad nustumti tie, kuriems vieninteliams rūpi amžių patikrintos moralinės dvasinės vertybės.   ATSAKYTI
inf-> to s 2008-10-29 16:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
>>Kas per fruktas Čilinskas?

Na ir kas per fruktas? Faktus ant stalo, prašyčiau. Manau, kad pats esi toks, kuo kitą tepi.   ATSAKYTI
to s 2008-10-29 15:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tu pasidomek, kas per vienas - Arimantas Dumčius??? Jo nereiktų kartais liustruoti? Kas per fruktas Čilinskas? Kas per žąsinas Uoka? Lažinuosi, kad konservai paliks nejudintą pradažną VSD vadovybę. Pagalvok - kodėl?   ATSAKYTI
AZ 2008-10-29 15:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zuoką aplinkos ministru- tas pats kaip ožį daržininku.   ATSAKYTI
s>latviu gatves expertui 2008-10-29 15:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas yra latviu g. seimininkai zino kiekvienas pilno proto zmogus. Tai del tamistos turbut apsirikau - tamsta vasaros gatves klientas:)))   ATSAKYTI
Rinkejai 2008-10-29 15:37:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tie tavo sventakupriai yra lochai ir balastas. Krikdemizmas isvis pseudoideologija. Melskites savo baznycioj, o ne politikoj. Ja plikit protingiems. Tarp pamaldziu asilu tokius nepasitaiko.   ATSAKYTI
Rinkėja 2008-10-29 15:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O krikdemai, be kurių pirma vieta nebūtų laimėta, kuo prasikalto, kad nustumti nuo stalo, dalijant tortą?    ATSAKYTI
paskutiniam 2008-10-29 15:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Latvių g. šeimininkai TS-LKD yra prifarširavę agentais ir išstudijavę ne tik visų jų fizionomijas bei silpnybes, tačiau ir moteriškių garderobą. Puikiai tuo naudojasi. Tu esi kvailys.   ATSAKYTI
s 2008-10-29 15:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
latviu gatves komentatoriams pats laikas krautis cemodanus, pasiimti paksoida, svarscika, borisovus visokius (degradai kurie per 50 metu lietuviu kalbos nesugebejo ismokti) ir atgal i placiaja tevyne ten jau jusu laukia peterburgo berniuku-kgb chunta su naujomis uzduotimis.   ATSAKYTI
Nuotrauka teisinga 2008-10-29 15:06:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net seilės varva ten visiems, kaip traukia lovys. Konservatoriai su tokiais partneriais, kaip Zuokala ir Valinskas, "valstrybininkų" gaujai nei kiek ne prastesni partneriai, nei komuniagos.

Dagys jau vakar uostinėjosi kabake su VSD dirbančiu velionio Pociūno šmeižiku Penkausku. Šio šefas ir malakausko pavaduotojas Dabašinskas rado būdų pelnyti Landsbergio palankumą. Zuokiniai laikomi už kiaušų replėmis, nes ant jų kompromato visos "valstybininkų" kontroliuojamos spec. službos turi marias.

Ko konservai nori iš Leo? O gi tik perimti valdymą :)) Kartu su atkatais:) Va jums ir rinkti tradoicinius žulikus.   ATSAKYTI
2008-10-29 14:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As ir noriu torto! :)   ATSAKYTI
2008-10-29 14:40:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kartojus - žuikėliai pjausto tortą. Tai yra faktas ir nėra net reikalo kažką argumentuoti.   ATSAKYTI
apatiniam anonimui 2008-10-29 13:42:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jeigu tu kvailas esi be jokios argumentuotos nuomones ir neturi ka parasyti tai IR NERASYK !!!   ATSAKYTI
2008-10-29 12:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susirinko žulikėliai torto pasipjaustyti. kaip visada...   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų