Dėl S. Skvernelio žmonos akcijų priverstas pasiaiškinti VTEK pirmininkas

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nuslėpus tiesą apie nedeklaruotus premjero Sauliaus Skvernelio žmonos ryšius, konservatoriai pakvietė komisijos pirmininką pasiaiškinti.

Naujienų portalas 15min.lt yra rašęs, kad S. Skvernelis yra deklaravęs, jog jo žmona Silvija Skvernelė dirba banke „Swedbank“, bet nenurodęs, kad jai buvo suteikta ir šio banko akcijų.

Tuo metu pildydamas turto deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai S. Skvernelis pažymėjo, kad 2016 metais jo žmonos valdomų akcijų vertė buvo beveik 7 tūkst. eurų. Ten neatskleista, kokios tiksliai įmonės akcininkė yra S. Skvernelė.

Šią savaitę paaiškėjo, kad VTEK posėdyje buvo konstatuota, kad premjeras privalėjo deklaruoti, jog jo žmona yra banko „Swedbank“ akcininkė. Tačiau, kaip rašo 15min, komisija nusprendė išcenzūruoti atsakymą žurnalistams, nutylėjo premjerui nepalankią dalį ir net nebalsavo dėl tyrimo pradėjimo.

Nuo klausimo privalėjo nusišalinti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pakviestas pasiaiškinti VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas ginasi, kad pats neturėjo įtakos susidariusiai situacijai, nes nuo klausimo privalėjo nusišalinti. Tokį sprendimą, anot pirmininko, teko priimti todėl, kad jį į komisiją delegavo būtent S. Skvernelis.

„Dar sausio ar gruodžio mėnesį mes esame diskutavę komisijoje. Senbuvių buvau patikintas, kad tokia praktika, kokios šalinimo būtinybės. Tai vienas iš tokių atvejų, kai turėtume nusišalinti, – sprendžiamas klausimas subjekto, kuris skiria komisijos narį. Esu komisijos klausęs, ar turėčiau nusišalinti nuo komisijos pirmininko, kuris teikia mane kaip kandidatą į VTEK. Buvo priimta teigiama pozicija, kad, jei bus sprendžiamas S. Skvernelio klausimas, turėčiau procedūros pradžioje nusišalinti“, – posėdyje kalbėjo E. Sakalauskas.

Anot VTEK pirmininko, kadangi buvo visiškai nusišalinęs nuo klausimo, jis taip pat neturėjo įtakos redaguojant dokumentus ar galimai cenzūruojant atsakymą žiniasklaidai.

Kadangi nusišalino nuo su S. Skverneliu susijusių klausimų, E. Sakalauskas absoliučiai atsisakė įvertinti, ar su premjero žmona susijusi situacija – etiška.


Rašyti komentarą...
O
O.Z.
2018-06-05 10:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas galima mentui, negalima konservatoriams. Jei Kubiliaus sunus buvo kazkokioje taryboje, ji pasalino is komisijos, o cia akivaizdus melas ir apgaule- ir nieko! Ir dar toks melagis pretenduoja i prezidentus! Kaip tamstai ne geda?
Atsakyti
0

T
Tada
2018-06-05 17:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
A.Kubiliaus sūnus buvo tik tarybos stebetojas.Jis išėjo iš tarybos,kad prie jo tėvo nebūtų priekabiaujama.A.Kubiliaus pašalinimas iš komisijos verčia daryti išvadą,kad dabartinė valdžia yra antidemokratiskas darinys, autoritarinės sistemos apraiška.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų