Dėl koronaviruso protrūkio Kaune testuojama apie 200 asmenų papildyta: 09.03 val.

Sveikatos apsaugos ministerijai pranešus apie koronaviruso protrūkį vienoje Kauno bendrovėje, čia buvo ištestuoti apie 200 asmenų, galimai turėjusių kontaktą su užsikrėtusiais. 

Apie tai informavo Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Jis taip pat teigė, kad vakar tirti 26 asmenys, iš kurių 14-ai buvo nustatytas koronavirusas (dar 4 atvejai iš šios grupės buvo nustatyti anksčiau), gyveno artimoje aplinkoje. 

„Per paskutines kelias dienas pasitaikė keletas simptominių atvejų būtent iš šios asmenų grupės, iš transporto bendrovės iš Uzbekistano atvykusių darbuotojų. Dėl šių simptominių atvejų vakar buvo atliekami testai visiems asmenų grupės nariams, o šiandien gautais preliminariais tyrimų duomenimis nustatyta 14 besimptomių atvejų, tirtoje 26 asmenų grupėje. 

Visi šie asmenys yra atvykę iš Uzbekijos ir gyvenę gana artimoje aplinkoje, visi kartu, kompaktiškai, dėl to ligos užkrėtimo tikimybė buvo pakankamai didelė. 

Šiuo metu asmenys, kurie nustatyti besimptomiai, taip pat, kaip ir keli asmenys iš anksčiau nustatytų simptominių, lengvos formos pacientai, yra pervežti į Abromiškių reabilitacijos ligoninę, kurioje yra gydomos silpnos ligos formos. Taip pat šiandieną yra atliekami tyrimai pakankamai plačiai grupei asmenų, kitų, dirbančių šioje bendrovėje, galbūt nebūtinai turėjusių tiesioginį kontaktą, bet dirbusių toje bendrovėje ir galėjusių turėti kontaktą. Tai pakankamai didelės apimties tyrimas, testuota apie 200 asmenų, rezultatus tikimės turėti rytoj ryte“, – teigia P. Keras. 

Apie 200 testuojamų asmenų trečiadienio rytą prabilo ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Tiriami du šimtai darbuotojų, (rezultatų) kol kas neturim, bet labai tikimės sulaukti šiandieną“, – Lietuvos radijui trečiadienio rytą sakė R. Lingienė.

Anot jos, šiuo metu tiriami asmenys neturėjo artimo kontakto su užsikrėtusiais, tad užsikrėtusiųjų skaičius neturėtų labai augti. Iš viso koronavirusas įmonėje kol kas nustatytas 18 asmenų.

„Pirminiais duomenimis, šie asmenys neturėjo artimo kontakto su užsikrėtusiais, jie šios įmonės transporto skyriaus darbuotojai ir mūsų kolegos konstatavo, kad jie turėjo žemą riziką, neturėtume sulaukti kažkokių stulbinančių skaičių“, – kalbėjo R. Lingienė.

NVSC atstovė R. Lingienė trečiadienį patvirtino, kad keturi iš aštuoniolikos užsikrėtusių yra gydomi ligoninėje, o lengva forma sergantys kiti 14 darbuotojų yra izoliuoti Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

Kalbėdama apie kitus tiriamus įmonės darbuotojus R. Lingienė teigė, jog kol kas epidemiologai šioje situacijoje nemato didelės rizikos dėl galimo viruso plitimo, bet tik tuo atveju, jei darbuotojai sako tiesą neturėję kontakto su sergančiaisiais.

REKLAMA

NVSC atstovė interviu Lietuvos radijui taip pat pažymėjo ir tai, kad epidemiologai pastaruoju metu susiduria su užsikrėtusiųjų nenoru bendradarbiauti.

„Nematome didelės rizikos, jei jie mūsų epidemiologams sako tiesą, kad nebendravo. Bet nuo teisingo užsikrėtusių ar sąlytį turėjusių asmenų bendradarbiavimo labai priklauso, ar pavyks nutraukti šio viruso grandinę“, – kalbėjo R. Lingienė.

„Mūsų iki šiol labai gera buvusi epidemiologinė situacija yra siūta labai plonais siūlais ir jeigu asmenys, kurie užsikrėtę, sąlytį turėję, nepateiks informacijos apie save, pasekmės gali būti sunkiai kontroliuojamos“, – sakė Vilniaus departamento direktorė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ antradienį registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga iš viso nustatyta 18 asmenų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš porą dienų“, – teigiama pranešime.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.

Kaip naujienų portalui kauno.diena.lt teigė NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, įmonė laikinai stabdo veiklą.

„Ją sustabdys, kol tyrimų rezultatų sulauks. Atliekama patalpų dezinfekcija“, – sakė O. Ivanauskienė.

Kaip rašo portalas, antradienį paimti tyrimo mėginiai dar 180 žmonių. Jie visi priskiriami jau žemai rizikai, tačiau laukdami rezultatų jie taip pat turi izoliuotis.

Apie pirmąjį atvejį šioje įmonėje NVSC pranešė praėjusią savaitę – ketvirtadienį, apie antrąjį – šį pirmadienį.

REKLAMA

Oficialiais antradienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1875 žmonės, tebeserga 213 asmenų, 1571 – pasveiko.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
.
.....
2020-07-14 23:45:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vežkit nachui tuos uzbekus iš čia, dar maža vergų
Atsakyti
-2

I
Info
2020-07-15 01:23:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel netikrina hostelius kur jie gyvena? Hegelmann vairus hosteliose "sandeliuoja" kaune, Girteka siauliuose ir vilniuje. Norite padidinti serganciu zmoniu skaiciu tai tiesiog galima nuvaziuoti vilniuje i hosteli prie stoties kur girteka veza savo vairus ir patikrinkite kiek ten gali but serganciu. Ten gi ir prostitutes gali uzeit. Kol tokios imones kurie kviecia beleka kad jie dirbtu uz kapeikas o tokios imones kaip hosteliai uzmerktom akim priimines pas save zmones kurie gyvena kambariuose visi kartu ir bus didelis serganciuju skaicius. Bet niekas netikrina hostelius nes zino ka ten suras.
Atsakyti
-2

D
D
2020-07-15 00:37:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi su tamasiunienes leidimu gali vaziuoti visi is visur ir nereikia jiem jokios patikros,pagal ja lietuva gerai tvarkosi,o pinigu turim,isgydysim visus.Uz tokius dalykus turi atsakyti ir veryga ir tamasiuniene,jeigu nestu atsakomybe taip nebutu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų