D. Valys prašo Seimo naikinti V. Uspaskicho neliečiamybę

Kreiptasi į Seimą sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Viktorą Uspaskichą, pranešė Generalinė prokuratūra. Generalinis prokuroras Darius Valys patenkino ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Vilniaus apylinkės prokuroro prašymą kreiptis į parlamentą dėl leidimo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn Darbo partijos įkūrėją.

„Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas gavus Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus prašymą pradėti tyrimą, kai šių metų liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste, atsakydamas į jam pateikiamus žurnalistų klausimus, pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltintąjį nuosprendį vadinamoje Darbo partijos byloje“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje, kurioje yra ir Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvada, yra surinkta pakankamai duomenų leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui. „Tiesiai šviesiai kalbu – jie yra nusikaltėliai priimdami tokius sprendimus. Tegu jie mane apskundžia. Jie pabijos, jie bailiai, jie nesavarankiški“, – žiniasklaida citavo lėktuvu iš Rusijos grįžusį V. Uspaskichą, taip atsiliepusį apie apkaltinamąjį nuosprendį jo atžvilgiu priėmusius teisėjus.

REKLAMA

Norint toliau tęsti ikiteisminį tyrimą, turėtų būti surašytas pranešimas apie įtarimą ir vykti įtariamo asmens apklausa. Kadangi V. Uspaskichas yra Lietuvos Respublikos Seimo narys, be Seimo sutikimo to padaryti nėra galimybių.

Visais atvejais dėl Seimo nario laisvės suvaržymo į Seimą gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.


Rašyti komentarą...
e
eglė
2013-10-03 23:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu neįsižeidžia ponas Valys ir teisėsauga-PAGARBĄ ir PASITIKĖJIMĄ reikia PELNYTI ,bet NE REIKALAUTI.Įdomu :ką veikė teisauga per tiek nepriklausomybės metų :kada buvo APVAGINĖJAMA valstybė ir Lietuvos ŽMONĖS?Kur tada buvo Jūsų, mieli ponai moraliniai principai ir atsakomybė?Dabar :ką ponas Valys ir prokuratūra daro su Darbo partija ir partijos įkūrėju-POLITINIS SUSIDOROJIMAS.
Atsakyti
0

P
Petras
2013-10-03 15:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, pasaka be galo LR valdžioj,ir kas labiau juodas,kieno purvas daugiau dvokia...?
Atsakyti
0

k
komentaras
2013-10-03 16:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
dziugu girdeti kad L.Grauziniene visus situs auksciau bambos straksincius prezidenturos klapciukus pastatys y vieta ir paaiskins paprastas konstitucines tiesas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų