Brakonierius teisinosi elnią supainiojęs su šernu

Vakar, rugsėjo 16 d., Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams įkliuvo medžiotojas brakonierius. Jo laimikis – suaugęs tauriojo elnio patinas, kurį jis aiškino sumedžiojęs per klaidą – supainiojęs elnią su šernu.

Apie tai, kad apylinkėse gali vykti neteisėta medžioklė, Kupiškio rajono GGAI pareigūnai įtarė budėjimo metu išgirdę šūvius. Patikrinę vietas, kur galėjo vykti medžioklė, jie aptiko nušautą suaugusio tauriojo elnio patiną. Įtarę, kad medžiotojas grįš ir norės parsivežti galimai neteisėtai sumedžiotą elnią, aplinkosaugininkai surengė pasalą.

Po kelių budėjimo valandų įtarimai pasitvirtino – medžiotojas grįžo parsivežti laimikio ir buvo sučiuptas su jau į automobilį įkrautu elniu. Aplinkosaugininkams jis – daugiau kaip 15 metų patirtį turintis medžiotojas – aiškino elnią nušovęs per klaidą, supainiojęs jį su šernu. Licencijos vykdyti tokią medžioklę pažeidėjas neturėjo. Jam gresia bauda nuo 3 tūkst. Lt iki 6 tūkst. Lt su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių – automobilio ir šaunamojo ginklo – ir transporto priemonės konfiskavimu.

REKLAMA

Pažeidėjui taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia daugiau kaip 19 tūkst. Lt.

Šio brakonieriaus automobilis – jau 7-asis, kurio rizikuoja netekti taisyklių nepaisantys gamtos išteklių naudotojai. Praėjusią savaitę Varėnos r. apylinkės teismas išnagrinėjo brakonieriaus, sumedžiojusio stirniną ir šerną, bylą ir konfiskavo neteisėtai sumedžiotiems gyvūnams gabenti panaudotą automobilį „Audi“. Tai pirmasis teismo nutarimas konfiskuoti pažeidėjo automobilį per pastaruosius tris mėnesius, kai jau galioja sugriežtintos Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatos, susijusios su neteisėta medžiokle.

LR Aplinkos ministerijos informacija


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų