Blaivybės šalininkas Seimo narys krikščionis demokratas Petras Luomanas atsidūrė prieš pusmetį Seimo priimtų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų verpete. Seimo Etikos ir procedūrų komisija pareiškė, kad konservatorius Naglis Puteikis pažeidė padorumo principą, nes frakcijos kolegą P.Luomaną viešai apkaltino gavus pasiūlymą „iš kažkokios lobistinės grupės“.

Įvardijo Seimo Petrą

Tiesa, parlamentaras iš pradžių kalbėjo, kad tokio pasiūlymo sulaukęs vienas iš Seimo Petrų, ir tik paprašytas patikslino pavardę.

Tokiu etikos sargų verdiktu pasipiktinęs N.Puteikis tvirtina P.Luomanui ne tik nemetęs jokių kaltinimų, bet netgi jį laikantis sąžiningiausiu Seimo nariu ir pavyzdžiu kitiems politikams.

Užlipo ant grėblio

P.Luomanas taip pat teigia su kolega nesusipykęs ir jo neskundęs Etikos ir procedūrų komisijai – ši pati panoro aiškintis partijos bičiulių santykius.

„Į mane kreipėsi Etikos ir procedūrų komisija, nurodė, pagal kokius straipsnius galėčiau būti kaltinamas, jei nepasakysiu, kas man, kaip Seimo nariui, darė spaudimą balsuojant dėl Alkoholio kontrolės įstatymo“, – „Sekundei“ pasakojo Seimo narys.

Politikas aiškino, kad pernai gruodį prieš įstatymo priėmimą frakcijos posėdyje jis atkreipęs kolegų dėmesį į Lietuvos aludarių gildijos asociacijos prezidento Sauliaus Galadausko elektroninį laišką.

REKLAMA

Aludarių atstovas juo prašęs parlamentarų pritarti nuostatoms, turėjusioms leisti pardavinėti silpną alkoholį degalinėse, sudaryti sąlygas prekiauti alkoholiniais gėrimais meno, kultūros ir sporto renginiuose, leisti jo įsigyti 18 metų sulaukusiems jaunuoliams bei leisti paslėptą alkoholio reklamą.

„Iškėliau klausimą, kaip čia yra, kad Seimo nariams jau nurodoma, kaip balsuoti. O N.Puteikis perfrazavo, kad gavau neskaidrų pasiūlymą, ir užšoko ant grėblio. Man sandėrio nesiūlė, aš balsavau prieš alkoholio reklamos tęstinumą“, – teigė P.Luomanas.

Už kolegą guldytų galvą

N.Puteikis tvirtina kartu su P.Luomanu tapę politinių intrigų aukomis.

„Aš už P.Luomaną galėčiau galvą guldyti. Tai yra tikras autoritetas ir Seimo nario pavyzdys“, – kolegą gyrė N.Puteikis.

Apie neskaidrų pasiūlymą jis teigė prabilęs tuomet, kai prieš pat balsavimą dėl įstatymo pataisų P.Luomanas buvęs pakviestas į savo kabinetą neva atsiimti padėkos už jo principingą nuostatą prieš alkoholio reklamą.


Rašyti komentarą...
v
valstietis
2012-06-09 13:12:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
KAS IVARDINS BENT TRIS SEIMO PETRO APCIUOPIAMUS DARBUS - SAVO RINKIMINEJ - TAM BABALI STATAU
Atsakyti
0

R
Raimondas
2012-06-09 17:27:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaičiau kažkur, kad N.Putikis pats pripažino, kad po tarnybos Afganistane, yra rimtų dvasios problemų. Kandidatai į Seimą turėtų praeiti privalomą sveikatos patikrinimą. Tiesa, kad ligoniai turi gulėti ligoninėje ir gydytis, o Seimas nėra ligoninė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų