• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Biržus kaip reikiant supurtė 2 dingusiusios penkiametės.

Pirmadienį Biržus kaip reikiant supurtė 2 dingusiusios penkiametės.

REKLAMA

Vidury baltos dienos per miestą be suaugusiųjų keliavo dvi rankutėmis susikibusios mažylės. Šis vaizdas nesulaukė jokio praeivių dėmesio. Niekam nešovė mintis pasiteirauti, kur mergytės vienos eina.

Vaikų darželio darbuotojus ir tėvus ištiko šokas nuo žinios apie dingusias dvi penkiametes. Su grupe kieme buvusių dviejų mergaičių pasigedo auklėtoja ir nedelsdama apie tai pranešė direktorei bei kolegoms.

Pasak vaikų lopšelio darželio „Genys“ direktorės Laimos Špokienės, vaikų ugdymo įstaigos personalo reakcija buvusi žaibiška.

„Turime krizių valdymo planą, žinome, ką daryti, tačiau kiekvienas netikėtas atvejis sukelia stresą ir tampa tikru išbandymu“, – sakė direktorė, kalbinta jau po to, kai abi mergaitės buvo grupėje.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pirmiausiai skambino policijai ir mergaičių tėvams. Visi, kas tik galėjo, puolė ieškoti vaikų – tekinomis leidosi prie upės, bėgo į aplinkines parduotuves, kiemus, skubėjo į vaikų žaidimų aikštelę, esančią prie bažnyčios.

REKLAMA

„Tos keliolika minučių atrodė kaip ilgiausias laikas... Tik tada, kai atskubėjo policija, sulaukėme vienos iš mamyčių skambučio – mergaitės esančios pas močiutę. Laimė, kad įvykis baigėsi šitaip“, – kalbėjo L. Špokienė, besirengusi darbuotojus kviesti pokalbiui, aiškintis visas įvykio detales.

Abi mergaitės, neišskiriamos draugės, – labai judrios, dažnai mėgstančios slėptis. Abi jos iš darželio kiemo iškeliavo pro vartelius, kurie, pasirodo, penkiametėms nesunkiai pakluso ir vaikai juos atvėrė. Mažylės, susikibusios rankomis, nukeliavo į miesto centrą.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir niekam iš praeivių, suaugusių žmonių, nekilo mintis paklausti, kur tos dvi pypliukės keliauja. Net nesinori tikėti, kad aplinkiniai gali būti tokie abejingi, kai viešumoje šitiek pranešimų apie vaikams kylančius pavojus“, – kalbėjo direktorė.

Visur prie vartų kabo užrašai, kad juos reikia uždaryti, tačiau, anot įstaigos vadovės, „jokiais popieriais vaikų neapsaugosime“. Vartus teks rakinti, o auklėtojoms ir jų padėjėjoms šis įvykis dar kartą įspėjo nė sekundei nenuleisti akių nuo vaikų, juos nuolat stebėti, skaičiuoti ir negalvoti, kad vaikelis galbūt žaisdamas pasislėpė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak direktorės, kai grupėje yra aštuoniolika vaikų ir dirba tik viena auklėtoja bei padėjėja, visus juos matyti kiekvieną akimirką be galo sunku. Dviejų auklėtojų ir padėjėjos priežiūra užtikrinta tik pačių mažųjų vaikučių grupėse.

Nors viskas baigėsi labai laimingai, streso, kurio pasekmės dar bus ilgokai juntamos, užteko visiems – ir tėvams, ir darželio personalui. Auklėtojai dėl išgąsčio stojo širdis, išgirdusieji apie dingusius vaikus biržiečiai kone panikavo.

Ir mažylės, pasak direktorės, pačios išgyveno dėl tokio visus išgąsdinusio nuotykio, verkė apsikabinusios mamytes.

„Gerai, kad viskas baigėsi tik visų ašaromis“, – kalbėjo įvykio sukrėsta įstaigos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų