Bilotaitė apie Velykų savaitgalį ir ribojimus: bus prašoma net pratęsti žieminių padangų sezoną

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame tikinama, kad Velykų savaitgalį Lietuvoje bus sustiprinamos policijos pajėgos. Prie patikros postų policijos pareigūnų bus daugiau, galimi patikrinimai ir traukiniuose.

O vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame pakartoja, jog pajėgos bus stiprinamos. Ji taip pat užsiminė, kad dėl judėjimo ribojimų bus prašoma pratęsti žieminių padangų sezoną. 

Pateikiame visą ministrės įrašą:

„Artėja šventinis savaitgalis, kurio metu sutelksime visas pajėgas tam, kad užtikrintume galimybę sklandžiai judėti tiems, kuriems tenka vykti iš vienos savivaldybės į kitą esant būtinybei. Policijos departamentas, padedant Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Karo policijos, Lietuvos šaulių sąjungos pareigūnams, įsipareigojo užtikrinti, kad prie kontrolės postų nesusidarytų didelės spūstys, o vairuotojams netektų sugaišti daug laiko tuos postus kertant.

Suprasdama, kad dėl judėjimo ribojimų daliai vairuotojų tenka susidurti su sunkumais norint pasikeisti automobilių padangas į vasarines, kurias kai kurie sandėliuoja kitoje savivaldybėje, Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į Vyriausybę prašydama pratęsti terminą, iki kurio leidžiama važinėti žieminėmis padangomis.

Pagal naujausius duomenis, pateiktus šįryt vykusiame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, pandeminė situacija mūsų šalyje, deja, negerėja. Nuo kovo 11 dienos jau stebime sergamumo didėjimą. Šiuo metu sergamumo rodiklis siekia 318 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Per dieną vidutiniškai nustatoma po 708 naujus atvejus. Palyginimui - prieš savaitę šis skaičius siekė 400.

Tačiau gera žinia ta, kad jau beveik pusė milijono mūsų šalies gyventojų paskiepyta bent viena vakcinos doze. Beje, Lietuva pagal gautų ir panaudotų vakcinų santykį yra pirma ES! Svarbu nemažinti tempo ir skiepyti tuos, kurie patenka į didžiausios rizikos grupes bei visus, kurie nori skiepytis“, – rašo ministrė.

Vyriausybei pritarus Susisiekimo ministerijos siūlymui pratęsti žieminių padangų keitimo terminą, vairuotojų, kurie nespės pasikeisti žieminių padangų pagal iki šiol galiojusias Kelių eismo taisykles, policija nebaus. Dėl judėjimo apribojimų tarp savivaldybių, siūloma pratęsti padangų keitimų terminą iki gegužės 10 d.

REKLAMA

„Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numato prievolę transporto priemonių savininkams pasikeisti žiemines padangas. Tačiau dėl įvestų judėjimo ribojimų tiems, kurie neturės galimybių tai padaryti, patikiname, kad policija dėl to vairuotojų nebaus. Šiuo metu svarbiausia mažinti žmonių kontaktų skaičių ir išvengti nebūtinų kontaktų“, – pabrėžia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Kelių eismo taisyklės numato, kad dygliuotas padangas draudžiama eksploatuoti nuo balandžio 10 iki spalio 31 dienos.

Per karantiną autoservisams dirbti neuždrausta, tačiau privaloma laikytis itin griežtų reikalavimų – vairuotojus aptarnauti saugiu atstumu, privaloma dezinfekuoti ir automobilius.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-03-31 12:27:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrų tikriausia policinė valstybe.
Atsakyti
-2

V
V
2021-03-31 12:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
"prašoma pratęsti žieminių padangų sezoną" - kas čia dabar? Su žieminėsi (ne dygliuotomis) ir dabar gali važinėti ištisus metus.
Atsakyti
-2

D
Dolbaxxxx von iš postų šiltų
2021-03-31 12:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau nėra žodžių ant šitų dolbajobu ....taip ir kitaip nėra geresnių zodziu juos apibūdinti !
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų