Maždaug pusės šalies dirbančiųjų atlyginimas per pastaruosius tris mėnesius mažėjo, o daugiau nei 63 proc. sako turintys iš darbo atleistų draugų ar artimųjų. Maždaug tiek pat yra bijančiųjų netekti darbo.
Tai parodė portalo delfi.lt užsakymu bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta apklausa.
Kovo mėnesį 47 proc. pripažino sulaukę darbo užmokesčio mažinimo. Dar pernai gruodį daugiau nei trečdalis respondentų manė, jog šiemet jų atlyginimas mažės.
Apklausos duomenimis, atlyginimų mažėjimo dažniau tikėjosi darbininkiškų profesijų atstovai, tačiau jis taip pat skausmingai palietė ir smulkiuosius verslininkus bei įvairių grandžių vadovus. Stabilų uždarbį dažniau gauna tarnautojai.
Kovą 3 proc. apklaustųjų nurodė, kad jų atlyginimas iš tiesų padidėjo. Pernai prieš Kalėdas atlyginimo augimo tikėjosi tiek pat žmonių.
63 proc. apklausos dalyvių pripažino, kad tarp jų draugų ar artimųjų yra žmonių, netekusių darbo. Prieš tris mėnesius tokių respondentų buvo mažiau nei trečdalis. Dažniau su nedarbu artimiausių draugų ir giminių rate teko susidurti jauniausio amžiaus (iki 25 metų), žemesnio išsimokslinimo, mažiausių bei vidutinių pajamų atstovams.
Per tris mėnesius bijančiųjų netekti darbo padaugėjo 11 proc. - nuo 49 proc. gruodį iki 60 proc. kovą. Praėjusių metų pabaigoje dėl darbo dažniau nuogąstavo vyrai, vidutinio ir žemesnio išsimokslinimo, rajonų centrų bei kaimų gyventojai, o dabar baimė vienodai apėmusi visų socialinių-demografinių grupių atstovus.
56 proc. Lietuvos gyventojų 2008-ųjų gruodį savo gyvenimo kokybę apibūdino kaip stabilią, tuo tarpu šį kovą 57 proc. respondentų teigė, kad jų ji suprastėjo. Mažiausiai gyvenimo kokybės pokyčius pajuto studentai bei pensininkai.
"Spinter tyrimų" šių metų kovo 4-12 dienomis atliktoje apklausoje dalyvavo daugiau kaip 1 tūkst. gyventojų nuo 18 iki 75 metų . Tyrimas vyko visoje Lietuvos teritorijoje.