Besiskiriantys ar užsienyje gyvenantys tėvai už „vaiko pinigus“ turi pakovoti

Pasirodo, Vaiko pinigus iki šiol gauna dar ne visi vaikai, nors pagal įstatymą jie priklauso visiems. Kad vaikas gautų vos 30 eurų, iškyla įvairiausių kliūčių. Dalis tėvų nepateikia prašymų, kiti nemoka jų parašyti. O valdininkai delsia mokėti pinigus, jei tėvai dirba užsienyje arba skiriasi.

Vilnietė Karolina džiaugiasi vos prieš keturis mėnesius gimusiu sūneliu. O šalia ir dvimetė pirmagimė. Vos pagimdžiusi, jauna mama buvo priversta rūpintis dar ir vaikui priklausančia išmoka – vaiko pinigais. Nors ji priklauso visiems Lietuvos vaikams, be atskiro prašymo jos negausi. O jei per metus nepaprašysi, tai pinigų už pražiopsotą laikotarpį ir nebegausi.

„Vyras pas mane nenori domėtis šitais dalykais, man perdavė atsakomybes, visokius dokumentus. Su antru vaiku buvo sudėtingiau. Iš pradžių sistemoje neberodė pirmosios dukros, galvojau ar reikia ją vėl įtraukti?“, – TV3 kalbėjo mama Karolina.

Iki šiol daug tėvų priversti vargti pildydami naujus prašymus, mat pernai pateikti prašymai šiemet nustoja galioti, o apie tai gimdytojai sužino tik pamatę, kad nebegauna vaiko pinigų.

Naujus prašymus tėvai priversti rašyti, kai vaikui sueina dveji metai ir išmoka sumažėja, kai vaikas sulaukia pilnametystės ir vienam vaikui suaugus, daugiavaikė šeima nebetenka šio statuso. Arba kai šeima sunkiai verčiasi, nuolat iš naujo reikia įrodinėti savo mažas pajamas. Teikdami naujus prašymus tėvai turi tiksliai žinoti ankstesnių prašymų galiojimo datas ir daugybę kitų niuansų, antraip elektroninė sistema prašymus tiesiog atmeta.

„Sausio mėnesį vidury užpildžiau, o su vaikinu balandžio gale. Juokavau, kad už būrelį Ugnei vieną susimokame, ir užtenka“, – pasakojo Karolina.

Valdininkai žada visus tėvams kylančius klausimus išspręsti, tačiau tobulinti sistemos neplanuoja, esą pakanka to, kad nuo šiemet įvestas palengvinimas – daugumai tėvų pakaks pateikti vieną prašymą iki vaiko pilnametystės.

REKLAMA

„Visose šalyse, kur teikiama šeimos išmoka, yra valstybės parama šeimai, rašomas prašymas kaip ir buvo rašomas darbdaviui, kai buvo taikomas NPD“, – teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Svetlana Kulpina.

O jei abu tėvai ar vienas iš jų nusprendė padirbėti užsienyje, Lietuva vaiko pinigus gali ir nustoti mokėti.

„Susiduriam su problema, kad vaiko pinigai skiriami tik tiems, kurie gyvena Lietuvoje, o tai nustatyti galim tik teikiant papildomas užklausas. Į kitas šalis išsiųsta 120 tūkst. užklausų, išsiaiškinti, vaikai gyvena, čia tik deklaruoti, ir pan. dar problema – kai tėvai skiriasi, vaikai skirtingų tėvų, santuokų, atsiranda ir konkurencija, kam pinigus pervesti, teismų bylos“, – sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Valdininkai tikina, kad šiemet įvestus 30 eurų per mėnesį vaiko pinigus šiuo metu jau gauna 96 proc. vaikų. O jei negauna, esą kalti patys tėvai, iki šiol delsiantys arba neišmokę teikti prašymus.


Rašyti komentarą...
F
F 16
2018-09-08 19:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ce tik lt gali tokie dalykai ivykt mes uzmirsom juk ce lietuva ce normalu tokie dalykai tokioi skylei gyvenam landyne ce radioaktyves atliekas laidot europos
Atsakyti
0

Z
Zebe
2018-09-08 19:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Wc
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų