Šiaulių miesto taryba praėjusią savaitę uždraudė rūkyti visose viešose miesto erdvėse, tarp kurių ir Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras. Čia gyvenantys žmonės sunerimo: ar nebegalėsime rūkyti savo balkonuose?

Anot Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėjos Ievos Andruškevičiūtės, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas išaiškinęs, jog balkonuose rūkyti draudžiama.

Balkonai priskiriami prie bendro naudojimo patalpų, o Tabako kontrolės įstatymas balkonuose rūkyti draudžia, kaip ir laiptinėse.

„Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimas nieko nekeičia, nes Tabako kontrolės įstatymas jau numatė šį draudimą“, – sakė I. Andruškevičiūtė.

Vedėjos žiniomis, nė vienas, rūkęs balkone, iki šiol nebuvo nubaustas. Už rūkymą balkone žmogus pirmą kartą gali gauti perspėjimą, o paskui baudą nuo 20 iki 50 litų.

Jos nuomone, situaciją kontroliuoti galima kaimynų sąmoningumu – gražiai pasikalbant su rūkančiais.


Rašyti komentarą...
K
Kaimynas
2013-06-04 09:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai teisingai, gyvenu paskutiniam aukste, tai vasara negaliu lango atsidaryti, visi dumai i musu buta sueina. Su keliais kaimynais pakalbejau, tai suprato ir nemato bedos iseina i lauka, prie laiptines ir paruko, netgi rukoriu susiejimai madoje pasidare- eina vienas, pasikviecia kita ir visiems labai gerai, man nesmirdi, jie pabendrauja, prasimankstina :)
Atsakyti
-5

.
..........
2013-06-04 11:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomi priemone kovoti su rukymu :)
Realiai jei tikrai valdzioms rupetu zmoniu sveikata, uzdraustu prekyba, gamyba tabako gaminiu, bet negalima nes nesa didelius pinigus sis verslas :)
Zmogus moka uz tai, kad galetu pasinuodyti, ar gali buti dar kvailiau????
Atsakyti
0

J
JB
2013-06-04 11:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu KAIMYNUI. Aš gyvenu antrame aukšte, balkono neturiu. Bet apačioj, 1 aukšte gyvena moteris, kuri dažnai rūko namuose atsidariusi langus, o dūmai kaip mat skverbiasi į mano butą irgi pro atdarą langą. Man alergija nuo tų dūmų, negaliu atsidaryti langų... O ką jai pasakysi - ji juk savo bute rūko ir nesiruošia eiti rūkyti i kiemą. Va kur dar didesnė problema... Nežinau ką ir daryti, tikra kankynė.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų