„AstraZeneca“ prašo suteikti leidimą platinti vakciną nuo COVID-19 papildyta 12.31 val.

Europos vaistų agentūra (EVA) antradienį pranešė, kad Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi farmacijos bendrovė „AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas pateikė oficialų prašymą suteikti leidimą platinti Europos Sąjungoje jų sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso.

ES farmacijos priežiūros tarnyba nurodė, kad šis sprendimas galėtų būti priimtas iki sausio 29 dienos.

„EVA gavo prašymą suteikti sąlyginį leidimą platinti rinkoje vakciną nuo COVID-19, sukurtą „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto“, – sakoma Amsterdame įsikūrusios agentūros pranešime.

Europos vaistų agentūra jau yra patvirtinusi dvi vakcinas nuo COVID-19, sukurtas bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“, taip pat „Moderna“. 

EVA nurodė „AstraZeneca“ preparatą vertinsianti paspartinta tvarka.

„Išvada dėl leidimo platinti rinkoje galėtų būti pateikta iki sausio 29 dienos... su sąlyga, kad pateikti duomenys dėl vakcinos kokybės, saugumo ir veiksmingumo yra pakankamai patikimi ir išsamūs“, – rašoma agentūros pranešime.

ES ir EVA buvo spaudžiamos spartinti naujų vakcinų tvirtinimą, koronaviruso pandemijai Europoje nusinešus daugiau kaip 620 tūkst. žmonių gyvybių.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pavadino Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca“ žingsnį „gera žinia“.

„Kai vakcina sulauks teigiamo mokslininkų įvertinimo, pasistengsime kuo greičiau leisti ją naudoti Europoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ji.

Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca“ vakcina yra pigesnė ir paprasčiau saugoma bei transportuojama negu varžovų preparatai, ypač palyginus su alternatyviu „Pfizer-BioNTech“ preparatu, kuriam laikyti reikalinga itin žema temperatūra.

Britų preparatas sukurtas pasitelkiant susilpnintą šimpanzių slogos virusą (adenovirusą), genetiškai jį pakeitus, kad COVID-19 sukėlėjas negalėtų daugintis žmogaus organizme.

REKLAMA

Oksfordo universitetas ir „AstraZeneca“ anksčiau sulaukė kritikos dėl neaiškios ir neskaidrios komunikacijos per bandymus, parodžiusius skirtingus vakcinos veiksmingumo rezultatus.

Per pirminius plataus masto tyrimus, kai savanoriams JK ir Brazilijoje buvo suleidžiamos dvi pilnos dozės, buvo nustatyta, kad preparato veiksmingumas siekia 62 procentus.

Tačiau paaiškėjo, kad savanoriams, kurie iš pradžių gavo pusę dozės, o po mėnesio – visą dozę, vakcina buvo 90 proc. veiksminga.

EMA pranešė jau analizuojanti duomenis, surinktus per „keturis besitęsiančius klinikinius tyrimus“ Didžiojoje Britanijoje, Brazilijoje ir Pietų Afrikoje.

„Bendrovė [EVA] prašymu taip pat pateikė papildomos mokslinės informacijos apie vakcinos kokybę, saugumą ir veiksmingumą, ir šiuo metu ji yra vertinama“, – nurodė agentūra.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-12 12:55:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES bus pratinama Rusijos gamyklose gaminama 'AstroZeneca' vakcina ir kurios antra doze yra Sputnik-V vakcina.
Lietuvos patriotai bus paskiepyti rusiska vakcina.
Atsakyti
0

L
Lietuvė
2021-01-12 15:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebe ES tegul platinasi pas save ir kinieciams
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų