Artėjant kovo 8-ajai įvardijo, kokios tulpės šiemet pačios populiariausios ir geidžiamiausios

Artėjant kovo 8 – Moters dienai, gėlių augintojai trina rankomis ir stengiasi prekiautojams išparduoti kuo daugiau tulpių. Paprastai šis laikotarpis – bene pelningiausias laikas metuose.

Kviečiame apsilankyti lietuviškame tulpių šiltnamyje, kur aiškinamės, kokios tulpės šiais metais pačios populiariausios ir geidžiamiausios.

Tūkstančių tulpių jūra skelbia ne tik apie prasidėjusį pavasarį, bet ir apie artėjančią kovo-aštuntąją, kurios gėlių augintojai laukia su nekantrumu.

Ir iš tiesų, šis laikas – tulpių laikas, gėlių augintojams ir prekybininkams pats laukiamiausias. Lietuvos šiltnamiuose pražydo tūkstančiai margaspalvių žiedų.

„Mes jas pradedam žadinti iškart prieš naujuosius metus, kad turėtume pirmąsias Valentino dienai. O šiaip aišku, pagrindinė masė, viso pasaulio tulpininkų, didžiausia diena – kovo aštuntoji, kai užauginami patys didžiausi kiekiai“, – sakė gėlių augintojas Robertas Laniauskas.

Tiesa, šiųmetis karantinas koreguoja ir šventes, ir, be abejo, verslus. Gėles dvidešimt metų auginantis Robertas sako, kad jei ne pandemija, tokiu metu tulpių nebūtų likę nė vienos. Tačiau užsidarius parduotuvėms – užsakymų sumažėjo.

Šiuose šiltnamiuose Vilniaus rajone auginama apie 20-t veislių tulpių. Vienos karpytais žiedeliais, pilnavidurės, tuščiavidurės, kitos klasikinės. Spalvų paletė irgi – pati įvairiausia.

Tarp retų ir mažiau užsakomų tulpių, augintojas rodo ir pačias geidžiamiausias.

„Pilnavidurė. Labai mėgiamos žmonių pilnavidurės tulpės. Jos čia aišku yra labai žalios. Bet, žinokit, kai išsiskleidžia yra iš tiesų puiki. O skiriasi tai tipai. Šita yra lelijinė tulpė. Matot, galiukai tokie, čia vat geltona, populiariausia veislė. Strong gold, tai triumfo grupė“, – pasakoja gėlininkas.

Beje, populiariausios šios tulpės todėl, kad tinkamai rūpinantis, puikiausiai gali išstovėti pamerktos apie dvi savaites ar net ilgiau.

REKLAMA

Savo gyvenimą gėlių auginimui pašventęs Robertas sako patiriantis nemažą konkurenciją ypač iš svetur, todėl kainų nekelia. O jau kokią tulpę rinktis – savą, ar atvykėlę, iš Lenkijos, ar Olandijos, sprendžia kiekvienas pats. Nors pliusų lietuviška tulpė tikrai turi daug.

„Trumpesnis kelias nuo auginimo vietos iki galutinio vartotojo. Mažiau šaldytuvų, mažiau transportavimo, vežimo“, – tikina R. Laniauskas.

Na, o prekybininkai, užsakantys tulpes, labiausiai vertina ilgiau neblėstančią tulpės prekinę išvaizdą.

„Mėgiamiausios gėlių salonų, kitų prekybininkų, todėl, kad jos nelinkusios skleistis. Jos taip ir išlieka ir neišsiskleidžia visiškai“, – sako R. Laniauskas.

Karantinas ir sustojęs verslas gėlių augintoją privertė imtis ir kitų darbo metodų, – auginamas tulpes išvežioja ir po namus.

„Pasijuto labai labai pernai, kai staiga viskas nutrūko ir buvo visiška neviltis, ir iš tos balos išlipom su nauju projektu, su pristatymu į namus. Pasiūlėm labai labai pigiai, didmenine kaina tulpes su atvežimu į namus“, – teigė verslininkas.

Tulpių žydėjimas augintojui, – pagrindinis ir labiausiai laukiamas metų įvykis. Na, o po kovo 8-tosios gėlių augintojams prasidės Motinos dienos laukimo laikas, ir štai tulpės užleis vietą vazoninėms gėlėms.


Rašyti komentarą...
A
Alė
2021-03-07 21:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokios nepopuliarios, nes sėdim uždaryti karantine
Atsakyti
0

E
ELS
2021-03-07 22:54:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir sėdėkite.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų