Apžvalgininkai nesutaria dėl V. Landsbergio ketinimų rimtumo Žinant A. Kubiliaus gebėjimą sutelkti aplink save šalininkus – galima beveik neabejoti dėl rezultato

Europarlamentaras, prof. Vytautas Landsbergis kandidatuoja į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderius, o situaciją stebintys politikos analitikai nesutaria ar V. Landsbergio kandidatavimas yra tik noras inicijuoti diskusiją partijoje, ar rimtas iššūkis buvusiam premjerui Andriui Kubiliui.

Imitacija ar kova?

Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto profesorius, politologas Lauras Bielinis mano, kad A. Kubilius vis tiek laimės. „Aš manau, kad tai labiau noras sukelti diskusiją, nei tikras siekis nuversti A. Kubilių. Sakyčiau, kad profesorius taip siekia išprovokuoti partijoje tam tikrą vidinę diskusiją, demokratizuoti pačią partiją. Žinant A. Kubiliaus gebėjimą sutelkti aplink save šalininkus – galima beveik neabejoti dėl rezultato“, - sakė jis.

Politikos apžvalgininkas Geidrius Kiaulakis „Balsas.lt savaitei“ sakė manąs, kad V. Landsbergis nejuokauja. „Kiek mes pažįstame profesorių V. Landsbergį, tai, kuomet jis nori parašyti laišką ar duoti signalą – eina į laikraštį, tad nemanau, kad čia būtų tik simbolinis aktas.Matyt, tai atspindi situaciją pačioje TS-LKD. Partijoje vis dar yra tokia kategorija, kaip „vertybininkai“, kurie bando telktis aplink V. Landsbergį, bando aiškiai pasisakyti iš vertybinių pozicijų apie viską – nuo Garliavos iki Rusijos grėsmės. Yra ir tie, kurie mano, kad pinigai nekvepia, kurie pragmatiškai telkiasi aplink A. Kubilių“, - portalui balsas.lt aiškino apžvalgininkas.

REKLAMA

TS-LKD partijos pirmininko posto sieks 4 kandidatai. Iš 18 iškeltų kandidatų 5 pareiškė norą dalyvauti rinkimuose: tai dabartinis TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius, TS-LKD partijos pirmininko pavaduotojas Valentinas Stundys, europarlamentaras V.Landsbergis ir europarlamentarė Laima Andrikienė.

Neleidžia kandidatuoti

TS-LKD partijos nario Naglio Puteikio kandidatūra taip pat buvo iškelta, tačiau, TS-LKD partijos Priežiūros komiteto sprendimu, N. Puteikis kurį laiką negalės eiti vadovaujančių pareigų visų lygių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos organuose. Priežastis neleisti N. Puteikiui kandidatuoti į pirmininkus buvo rasta ir prieš 2 metus, todėl politikas rinkimus vadina demokratijos imitacija.


Rašyti komentarą...
i
idomu
2013-03-23 02:13:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar toje konservatoriu partijoje bera konservatoriu, juk ten tera tik saujele vertybininku. Sita rodo ir balsavimas seime del pogromo iraso. Profesorius bando pravalyti, atgaivinti konservatoriu dvasia, padoruma,vertybes, bet mazai sansu. Matyt nekvepiantys pinigai viska uzgoze ir griekai valdo...?
Atsakyti
0

N
Naglis Puteikis
2013-03-23 14:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
TS-LKD pirmininko rinkimai –Gedimino stulpai prieš kregždutę:
Vytautas Landsbergis ir
Irena Degutienė, mano
manymu, TS-LKD nariams
asocijuojasi su Sąjūdžio
vertybėmis: idealizmu,
viešumu, antikorupcija, tiesa, teisingumu, teise į
mitingus, teise kritikuoti
valdžią, socialiniu jautrumu,
pagarba lietuvių istorijai,
kalbai, kultūrai,
krikščioniškoms vertybėms. Kalbant alegorijomis – žalia
spalva, ąžuolo lapai, Gedimino
stulpai. Andrius Kubilius, mano galva,
daugiau siejamas su
modernumu, liberalumu, laisva
rinka, turtingų, jaunų, sveikų
žmonių interesais. Jei ženklais
– balta spalva, kregždutė. V.Landsbergio vadovaujamas
TS-LKD Politikos komitetas jau
daug metų bando ginčytis su A.
Kubiliumi ir jo komanda, kad
dažnai vertybiniai dalykai yra
svarbiau nei ekonomika. Bet diskusijų kasmet vis mažiau,
nes TS-LKD mažėja aukščiau
minėtų V.Landsbergio
šalininkų. Jie miršta arba
traukiasi iš partijos, ypač po to,
kai nebuvo kietai ginami atleistieji FNTT vadovai
V.Gailius, V.Giržadas, nebuvo
vertinamas policijos smurtas
Garliavos šturmo metu. Daugėja A.Kubiliaus šalininkų,
kurie mano, kad ekonomika
svarbiau nei eilinių žmonių
rūpesčiai. TS-LKD
reklaminiuose pristatymuose
vyrauja liberalų, net libertarų požiūriai, pvz., A.Ramanausko- Greitai, A.Užkalnio, A.Adomėno. I.Degutiene atsisakius kandidatuoti, nebebūtų kam atstovauti Sąjūdžio ir krikščioniškųjų vertybėms. Todėl V.Landsbergis ir kandidatuoja – kad neprasidėtų dar viena idealistų išėjimo iš TS-LKD banga. Laima L.Andrikienė yra abiejų požiūrių kompromisinė šalininkė, todėl jai sunku tikėtis, kad ją pamatys balsuotojai, kurie rinksis arba žaliąją Landsbergio, arba baltąją Kubiliaus spalvą, o ne kompromisą. Valentiną Stundį, skirtingai nei A.Degutienę, dauguma TS-LKD narių, mano manymu, supranta kaip A.Kubiliaus šalininką, kaip prailgintą jo ranką, todėl jam taip pat sunku tikėtis sėkmės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų