Lietuvos muitinės pareigūnai savaitgalį Medininkų kelio poste sulaikytame vilkike aptiko daugiau kaip 140 tūkst. litų vertės kontrabandinių cigarečių.

Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos atstovo spaudai, šeštadienio naktį į Medininkų kelio postą iš Baltarusijos Respublikos su tuščiu krovininiu vilkiku atvažiavo į Lietuvą grįžtantis Šiaulių gyventojas N. S.

Detaliai patikrinus šio vilkiko puspriekabės grindis įtarimai pasitvirtino - paaiškėjo, kad ten buvo paslėpta 21,8 tūkst. pakelių rusiškų kontrabandinių cigarečių "Saint George Light" ir "Prima".

N. S. po apklausos buvo paleistas, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nelegalūs rūkalai gana dažnai vežami vilkikų puspriekabių grindyse ar lubose įrengtose slėptuvėse.

Iš kitų sulaikymų šis išsiskiria gal tik tuo, kad, muitinės pareigūnų vertinimu, vežti rūkalai, ko gero, buvo skirti išimtinai Lietuvos gyventojams. Mat nei cigaretės "Saint George", nei juo labiau "Prima" nėra populiarios Vakarų Europos valstybėse, tačiau mėgstamos Lietuvoje.

Vis dėlto absoliuti dauguma į Lietuvą įvežamų kontrabandinių cigarečių (MKT analitikų vertinimu, apie 88 proc.) būna skirtos ne Lietuvos, bet kitų Vakarų Europos valstybių juodajai rinkai. Dažniausiai tai būna cigaretės "Jin Ling".

Iš viso šiemet iki birželio mėnesio Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė 101 mln. vnt. (5 mln. 50 tūkst. pakelių) nelegalių rūkalų. Jų vertė, su privalomais sumokėti mokesčiais, sudaro apie 36-37 mln. litų.


Rašyti komentarą...
P
PP
2010-06-07 20:27:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cigarečių,kuro( gal greit ir duonos) kontrabanda tai neteisinga politika,palyginus su kaimyninėmis valstybėmis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų