Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
lr griovejai,- "lyderiai"!
lr griovejai,- "lyderiai"!
Vidas Rachlevicius
3 d. ·
Lietuva yra labai specifinis ir, drįsčiau teigti, unikalus kraštas. Tarsi visiems viskas rūpi, tarsi dauguma seka kiekvieną valdžios ir viešosios erdvės judesį, audringai reaguoja, komentuoja, piktinasi. Pilietinė visuomenė? Norėtume... Iki jos – kaip iki Mėnulio. Labai specifinis lietuvių bruožas yra tas, kad visuomenės reakcijos – tik tuščių puodų skambesys, trunkantis daugiausiai 3-4 dienas. Visi pasisako, išsirėkia ir tema jau tampa nebeįdomi, tuomet reikia naujos adrenalino porcijos. Ir netrukus ji atsiranda, nes progų ir pretekstų - begalė. Taigi, lietuviai yra savotiški socialiniai klajokliai – nualina vieną teritoriją ir keliauja į kitą. Didžiausia blogybė – ta besipiktinanti visuomenė yra visiškai neorientuota į rezultatą, nes jai svarbus tik procesas, o ne rezultatas. Pakratykite savo atmintį ir pasižiūrėkite, kiek pastaraisiais metais buvo tų tuščių puodų koncertų, kai atrodė, jog dugnas pramuštas ir dabar jau tikrai viskas tuo nesibaigs – pradedant Seimo išsidirbinėjimais ir nuopuoliais, ir baigiant Nacionaliniu stadionu, Vilniaus gatvių siaurinimu, besaikiu mokesčių mokėtojų pinigų švaistymu ir t.t. Triukšmų būta daug, bet ar kas nors pasikeitė, ar kas nors realiai bandė kažką keisti, ar tam padėjo bent minimalią pastangą? Taigi, visos pasipiktinimo bangos tėra emocijos ant sofų ir jos neturi jokios prasmės, nes tai NIEKO nekeičia, tai yra tik laiko gaišimas ir nervų gadinimas.
Šias mintis man sukėlė nuotraukoje matomas JCDecaux reklaminis stendas, kuri pamačiau vienoje Londono autobusų stotelėje. Ar dar prisimenate, kiek aistrų sukėlė šita „Go Vilnius“ reklaminė kampanija, kuria siekiama prisikviesti turistų iš Didžiosios Britanijos ir Vokietijos? Taigi, kas norėjo – išsirėkė ir viskas tuo baigėsi. Tik čia yra dar keli niuansai. Dauguma kampanijos kritikų nesupranta svarbiausio dalyko: ši kampanija – ne klaida, nesusipratimas ar klystkelis, tai yra mergaičių, dirbančių toje VšĮ ir gaunančių puikius atlyginimus, mentaliteto išraiška, jų mąstymo būdas ir modus operandi. Taip ši karta supranta, kas yra cool. Ir toks projektas – ne paskutinis, jie bus kepami ir toliau, nes kitaip armonaičių elektoratas ir užingridės (-ai) nemoka ir nesugeba, tai yra jų operacinė sistema, atspindinti jų išsilavinimą, mentalitetą ir aplinkinio pasaulio suvokimą bei tai, kuo tas pasaulis gyvena, kaip masto ir kas jam rūpi. Kad pinigai buvo paleisti vėjais – viena medalio pusė, bet yra ir kita, nes pinigai švilpia vėjais ir toliau. Šitas stendas stovi Londono užkampyje, kur praktiškai nėra praeivių. O juk pamatyti nepakanka, reikia nusiskanuoti QR kodą. Taigi, jeigu kas nors ten pastovėtų su kamera ir paklausinėtų tų kelių praeivių, kas tai yra, garantuoju tai būtų puikus siužetas laidai „Klausimėlis“.
Tačiau nepaisant to, jie išlieka nepalankiausiai vertinamų politikų gretose. Apklausos duomenimis, nepasitikėjimą A. Armonaite išreiškė 72 proc. apklaustųjų. Po lygiai, 74 proc. respondentų, nurodė nepasitikintys I. Šimonyte ir V. Landsbergiu.


-- "lyderiai" - KUR DAR ES salyse tokie atmatos turi valdzia?
Tuščia populistė malanti liežuviu tai ką žmonės nori girdėti,bet nepretenduojanti į jokį aukštesnį postą - nes atsakingos pareigos reikalauja ir atsakomybės už savo žodžius ir darbus. Liežuviu malti ir kaupti populiarumo balus lengviau nei padaryti tai ką žadi. Būtų kėlusi savo kandidatūrą į prezidentus - būčiau balsavęs. Bet Blinkevičiūtė nutarė likti tuščia populiste. Dabar aplamai neisiu į rinkimus - nes nematau nei vieno verto kandidato.
vienodai rodo jūsų apklausos
vienodai rodo jūsų apklausos
europarlamentarais niekas nepasitiki
Plepė nieko nenuveikusi žmonių labui ,tai už ką jai populiarumas ?nuo tuščių tauškalų gyventi bus tik blogiau. Jau turime vieną aukštą tuščiaplepį nulį ,antros nebereikia
Kodėl nevertinami apklausų rezultatai? Gal reiktų G Lansbergį jau atleisi, jei po 3 apklausų tokie neigiami rezultatai? Kas daro išvadas?
Landsbergis, Armonaitė ir Blinkevičiūtė - tai iš esmės ta pati partija.
@Bruknė Bruknės meilė irgi...neapsimetinėk...
Koks dar populiarumas... Šitą baidyklė buvo, yra ir bus klaninė etatinė prorva. Ji niekada nieko gero nepadarė piliečių labui. Lauk iš seimo visus tokius.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų