Andrius Navickas. Grįžimas į mokyklas šiais mokslo metais nėra tikslingas

Ministro Monkevičiaus siūlymai sugrąžinti mokinius į klases bent dviem savaitėms sukėlė nemažą sumaištį.

Kaip reaguoja mokyklos, ar ketina susigražinti mokinius kalbame su Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andrium Navicku.

Jau šiomis dienomis turėtų būti sprendžiama, ar pradinukai galės grįžti į mokyklas nuo gegužės 25 dienos, o vyresnių klasių moksleiviai nuo birželio 1 dienos. Kaip jūs, profesinės sąjungos, vertinat tokį siūlymą? 

Mokytojai visi yra pavargę, mokiniai nuo to nuotolinio darbo, psichologinė įtampa ir nuovargis yra didelis, bet dauguma mano, kad grįžimas apskritai šiais mokslo metais nėra tikslingas. Nėra rimtų argumentų, ką duotų tos kelios savaitės grįžus į mokyklą, kaip pagerintų ugdymo procesą. O, tuo tarpu, skirstyti ikimokyklinio darželio auklėtojus ar pradinių klasių mokytojus, vėlgi, yra tokia savotiška diskriminacija, ir visi pyksta, kodėl vieni, nesibaigus karantinui, turi pradėti dirbti. Nors ir suprasdami, kad kitų profesijų tėvams, kurie pradeda darbus, tai yra aktualu. Bet žiūrint iš mokytojų pusės, tai visi vertina, kad nepasibaigus karantinui neturėtų būti skubama. 

O ar kalbėjot su kolegomis, gal žinot, kiek mokyklų būtų už tai, kad susigražint mokinius į klases?

Dauguma  ne tik mokytojų, bet ir, kiek girdim, tėvų yra prieš tai, kad apskritai būtų grįžtama. Tai vertina kaip nelabai protingą sprendimą grįžti dabar ir ieškoti ligų ar galima užsikrėsti, ar platinti tas ligas. Manom, kad mokslo metai galėtų ir užsibaigti nuotoliniu būdu.

Tarkim, kaip dabar su abitūros egzaminų organizavimu? Kokios jūsų įžvalgos ir kaip įsivaizduojat, kaip daryt?

Manau, kad bus nemenkas iššūkis ir užtikrinti saugos reikalavimus ir priemones bus tikrai sudėtinga. Ir manau, kad čia galim dar susidurti su dideliais iššūkiais ir turėti nemažai problemų. Kai gali kilti tam tikri židiniai vienoj ar kitoj mokykloj, ar savivaldybėj, ir kaip bus tada sprendžiama mums neteko girdėti ministerijos kažkokių variantų ar planų, kaip jie į tai reaguotų ir ką jie kokias priemones imtųsi.

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje. 


Rašyti komentarą...
M
Mamma
2020-05-11 23:58:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebedarykit nesąmonių. Aš savo vaikų nebeleisiu.
Atsakyti
-7

S
Senjoras
2020-05-11 21:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet labai rizikingas .
Atsakyti
-2

S
Saule
2020-05-14 09:54:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimą, reikia seniai išvaikyti -- daro kažkokias nesamones -- į mokyklą dėl pasiglebesčiavimo ??? Visai nupušo !
Gydytojus šeimos , konsultacines poliklinikas leiskit dirbti - ar specialiai žmones marinat ? Ne vien vaistų reikia , reikia ir apžiūros !!! Sėdit seime visi tokie pat 60 iniai ir vargo nematot , o žmogelis virš 60 niekur nebeik ir mazgus visai išplaus ....Jau žmonėm mazgzi važiuoja ...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų