naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alytaus rajone penktadienio naktį iš apgyvendinimo vietos pabėgo 13 neteisėtų migrantų. Jie buvo apgyvendinti Verebiejų kaime, buvusioje mokykloje.

Alytaus rajone penktadienio naktį iš apgyvendinimo vietos pabėgo 13 neteisėtų migrantų. Jie buvo apgyvendinti Verebiejų kaime, buvusioje mokykloje.

REKLAMA

Šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Komunikacijos specialistė Kristina Janulevičienė.

„Gavome tokią informaciją, kad pasišalino 13 neteisėtų migrantų. Du iš jų sulaikė saugumą užtikrinantys Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai“, – nurodė ji.

Dėl 11 likusių bėglių buvo pradėta paieška. Joje dalyvauja gausios policijos pareigūnų, pasieniečių pajėgos, į orą buvo pakeltas sraigtasparnis, portalui tv3.lt sakė K. Janulevičienė.

Portalas tv3.lt susisiekė su Alytaus rajono meru Algirdu Vrubliausku. Jis nurodė, kad migrantai iš stovyklos pasišalino penktadienio naktį – apie 3 val. 20 minučių.

REKLAMA

„Tiesiog grupė pradėjo bėgti pro vieną iš postų. Poste budintys pareigūnai iš 13 bėgančių sulaikė 2, o kiti 11 nubėgo toliau. <...> Dabar tikrinami antspaudai pirštų – aiškinamasi, kurie pabėgo. Individus nustatyti dar reikia, išsiaiškinti, kas tokie pabėgo“, – sakė Alytaus rajono meras.

REKLAMA

Paklaustas, kaip vertina situaciją, jis atsakė: „Nesolidžiai atrodo, bet bėgioja jie, na, ką jiems padaryti? <...> Jie nėra kalėjimo žmonės, nenuteisti.“

A. Vrubliausko teigimu, iš stovyklų bėgantys migrantai sudaro problemų. Tačiau meras pasitiki už migrantų sulaikymą atsakingomis specialiosiomis tarnybomis.

„,Nėra paprasta juos sulaikyti. <...> Tarnybos gaudo. Yra algoritmai, nustatytos tvarkos – kiekvienas savo darbą atlieka“, – teigė jis.

REKLAMA

Mero nuomone, migrantų stovyklas juosiančios tvoros vargiai sustabdytų pasiryžusius bėgti migrantus. „Kultūringos tokios tvorelės, tai nuo bėgančio žmogaus nesulaiko jos“, – svarstė A. Vrubliauskas.

Pasak mero, Alytaus rajono gyventojams migrantai jokių bėdų nesukėlė. „Jie nėjo per daržus, nėjo per kiemus“, – pridūrė jis.

Tačiau meras neslėpė, kad kartais gyventojai rodo nepasitenkinimą kaimynystėje esančiomis migrantų stovyklomis.

„Dauguma gyventojų kartais klausia, kada jie visai iš čia išvyks. Vos ne juokauja, kad gal jau pabėgo visi. Tada žmonės atsidustų su palengvėjimu“, – sakė A. Vrubliauskas.

Šiuo metu Alytaus rajonas rūpinasi migrantų gerove – ieško žieminių drabužių šaltajam metų sezonui, sakė meras.

Tegul iškarto deportuoja iš Lietuvos.
Na tegul jie bėga,keista, kad juas gaudo, eikvojami pinigai, policijai papildomai dar degint kurą, gal kur kokia didesnis nusikaltimas mieste ar rajone, o jie išvykę kažkokius pabėgėlius gaudo, kiek mes turim juas šerti? pristatysiu namelių, jie vis vien visi pabėgs,
Aš taip pat už tai jog tiesiog ignoruotumėme pabėgimus, lai bėga.. Juk nereikia tikėtis kad žmonės sėdės uždaryti. Čia lietuviams karantino pradžioje reikėjo namuose pabūti mėnesį, pas gimines nevažiuoti o žiūrėkite kaip rėkė visi kad nori laisvės, o šitie žmonės trečias mėnuo įkalinti, bet taip įkalinti jog negali pasivaikščioti iki parduotuvės ar parkelio kaip mes galėjome.. Pasakykite ES kad bevaisės paieškos ir tegul jie eina, laimingo jiems kelio iki norimo tikslo, nes jų tikslas gi nėra mūsų šalis. :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų