Alergiškam medikui po „Moderna“ skiepo pasireiškė šalutinis poveikis

Vienam gydytojui iš Bostono buvo diagnozuotas šalutinis JAV gaminamos „Moderna“ vakcinos poveikis. Vyrui, kuris yra alergiškas tam tikriems produktams, padažnėjo širdies plakimas, nukrito arterinis spaudimas. Gydytojas patvirtino, kad jam yra alergija moliuskams, o pasireiškę simptomai yra panašūs į tai, kaip organizmas reaguoja į šį alergeną. 

JAV buvo patvirtintas pirmas stiprios alerginės reakcijos atvejis pacientui po to, kai šis buvo paskiepytas nuo koronaviruso „Moderna“ vakcina, rašoma „The New York Times“.

Šalutinis poveikis pasireiškė gydytojui iš Bostono praėjusią savaitę, praėjus vos kelioms minutėms po skiepijimo. Geriatrijos (senatvės ligų, – red. past.) onkologas iš Bostono medicinos centro  Hosseinas Sadrzadehas laikraščiui pasakojo, kad praktiškai iškart po vakcinos suleidimo pasijuto blogai: širdies plakimas padažnėjo dvigubai, išmušė šaltas prakaitas, nutirpo liežuvis, nukrito spaudimas.

Leidinyje pažymima, kad gydytojas turi stiprią alergiją moliuskams, o simptomai, kurie pasireiškė po skiepo, paties mediko teigimu, buvo lygiai tokie patys, kaip ir reakcija į šį alergeną. 

Medikas buvo trumpam paguldytas į ligoninę, tačiau netrukus paleistas. 

„Moderna“ atstovai pareiškė, kad negali komentuoti atskiros, pavienės reakcijos į vakciną, rašoma NYT. Netrukus „Moderna“ patikslino savo komentarą, sakydami, kad tiria atvejį su Bostono mediku.

„Moderna“ vakcinos efektyvumas vertinamas 94,1 proc., o sudėtingais ligos atvejais – 100 proc.

Izraelyje nuo širdies smūgio mirė vakcinuotas pacientas

Pagyvenęs Izraelio pilietis pirmadienį mirė nuo širdies smūgio, o prieš tai jam buvo suleista „Pfizer“ vakcina nuo koronaviruso. Pirminis patikrinimas nenustatė jokio ryšio su vakcinavimu, skelbiama Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

75-erių vyras, kuris sirgo širdies ir onkologinėmis ligomis jau anksčiau turėjo kelis širdies smūgius. Jis buvo vakcinuotas nuo koronaviruso ir netrukus mirė namuose nuo širdies smūgio, skelbiama pranešime, kurį cituoja „Times of Israel“. 

Pranešama, kad vyras buvo paskiepytas gruodžio 28-osios ryte 8 val. 30 min. Išbuvęs ligoninėje pusvalandį ir pareiškęs, kad jaučiasi gerai, jis buvo išleistas namo. Popiet prarado sąmonę, o atvykę medikai konstatavo mirtį. 

Pirminis patikrinimas nenustatė ryšio tarp skiepijimo ir šio mirties atvejo, tačiau Izraelio sveikatos apsaugos ministerija sudarė darbo grupę, kuri tirs šį atvejį.

Kodėl yra baiminamasi naujos koronaviruso atmainos?


Rašyti komentarą...
K
Kai visi
2020-12-29 12:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
zino apie ta ivyki,tai paskelbete ir jus?Nebeina jo nuslepti?
Atsakyti
-3

P
PP
2020-12-29 12:51:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikalingi atsitiktiniai, nepatvirtinti atvejai, gal milžiniška konkurencija tarp vakcinos gamintojų?
Atsakyti
-1

k
klausimelis
2020-12-29 13:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
na tai kiek is tiesu pas mus mediku puole skiepytis?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų