Akibrokštas: Seimas iš darbotvarkės išėmė klausimą dėl K. Pūko mandato

Seimo seniūnų sueiga išėmė iš darbotvarkės klausimą dėl parlamentaro Kęstučio Pūko mandato panaikinimo.

„Nutarė nesvarstyti. K. Pūko advokatė (Aušra Ručienė – BNS) pranešė, kad išvyko į Argentiną, bilietą įsigijo gruodžio mėnesį. Dar sausio 9 dieną sakė, kad dalyvaus, nors žinojo, kad po dviejų dienų išskrenda“, – BNS penktadienį sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

K. Pūkas BNS sakė ketvirtadienį raštu informavęs Seimą, kad jo advokatė negali dalyvauti apkaltos procese.

Seimo narys neatsakė, kada sužinojo apie A. Ručienės išvyką.

„Aš advokatės reikalų nelabai žinau“, – tvirtino K. Pūkas.

Kad sausio 12-ąją numatomas balsavimas dėl jo mandato panaikinimo, buvo žinoma gruodį, prieš Kalėdas.

Seimas penktadienį planavo balsuoti dėl seksualiniu priekabiavimu apkaltinto parlamentaro K. Pūko mandato panaikinimo, kai Konstitucinis Teismas jį pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją. Įtariama, kad Seimo narys seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų.

REKLAMA

Seimo specialioji komisija yra konstatavusi, kad K. Pūkas neetišku elgesiu diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, nes bendraudamas su jo padėjėja dirbusia bei Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos siekiančiomis merginomis veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba pažemino kandidačių orumą, diskriminavo jas dėl socialinės padėties.

Prokuratūra K. Pūkui yra pateikusi įtarimus dėl seksualinio priekabiavimo ir netinkamo ginklo laikymo. Dėl seksualinio priekabiavimo nukentėjusiaisiais pripažinti keturi asmenys.

K. Pūkas į parlamentą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą. Panaikinus jo mandatą, į parlamentą patekti pretenduotų buvusi parlamentarė Ona Valiukevičiūtė. Seime ji dirbo tris kadencijas nuo 2004 iki 2016 metų.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje yra įvykusios trys apkaltos: Seimas už pilietybės suteikimą finansiniam rėmėjui iš prezidento pareigų yra pašalinęs Rolandą Paksą, taip pat panaikinęs Seimo nario mandatus posėdžių nelankiusiems Linui Karaliui ir Neringai Venckienei.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-01-12 10:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palaida bala LR teisėtvarkoj ... Tai kodėl leidžiama lemiamais teisiniais piliečiams momentais jų advokatams išvykti į užsienį? Kur TM , Seimo teisės ir teisėtvarkos darbas?
Atsakyti
0

S
SD
2018-01-12 11:22:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svolaciai ir tiek!!!
Atsakyti
0

T
Teisininkas
2018-01-12 21:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
To ir buvo galima tikėtis, nes Pūko byla siūta baltais siūlais, kuriuos įvėrė D. Šakalienė. Pati advokatė sakė, kad byloje jokių rimtų įkalčių Pūkui nėra, tik norima su juo susidoroti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų