Aišku, kaip atrinktų pacientus, kuriems būtų pirmiau taikomas gydymas

Iškilus būtinam pasirinkimui, kuriuos koronaviruso pacientus gelbėti, bus vadovaujamasi reanimatologų rekomendacijomis, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Bus kreipiamasi į medikus, tokius, kurie išmano, žino, kurie galėtų kritiškai įvertinti, kaip tokius apsisprendimus priimti.

„Tai yra reanimatologai, tie gydytojai, kurie paprastai ir teikia tokią pagalbą. Mes jų ir klaustumėme“, –  spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Ministras sako, kad būtent šių medikų rekomendacijomis remiasi ir kitos valstybės, susiduriančios su koronaviruso pandemijos krize. Anot jo, šie specialistai turėtų parengti rekomendacijas, „kokių pacientų gaivinimui teikti prioritetą ir kur šansų išgelbėti gyvybę yra daugiausia“.

„Bet aš labai tikiuosi, kad Lietuva, su tomis priemonėmis, kurias taiko, neturės imtis tokių priemonių ir medikai neturės susidurti su etine ir profesine dilema, kai jiems reikės tokius klausimus spręsti“, – sakė A. Veryga.

Lietuvoje iki šiol patvirtinti 484 koronaviruso atvejai, septyni žmonės mirė. 


Rašyti komentarą...
r
ro
2020-03-30 16:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko gero gaivins jauna moroza is londes, negu pagyvenusi lt, dirbanti pilieti,, nes tipo - persenas, nesvarbu , kad mokescius valstybei visa gyvenima moka,, ir musu valdzia islaiko,,
Atsakyti
0

R
Romkka
2020-03-30 17:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visas jaunimas buvo issigrudes į uzjjuri babkiu uzsikalti,liko seniai,durniai ir pensininkai,kai ten pasidarė rugstu visi neša kudasiu atgal su dovanom konovirusu.Man 62m ir dar dirbu čia, LIETUVOJE.Susigimo atveju,kaip suprantu privilegijos bus abiems,, užsieniečiams,,nes ką iš mūsų senių pirdylu naudos besulauksi
Atsakyti
0

T
Tėvas
2020-03-30 21:38:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išaudyt juos visus reikia,kurie tokius sprendimus priima ir tuos kurie juos vygdo .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų