REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pagimdė vos 13-os metų neįgali mergaitė. Dabar jau aišku, kad iš ligoninės ji su kūdikiu negrįš namo, o abu įsikurs pas laikinuosius globėjus.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pagimdė vos 13-os metų neįgali mergaitė. Dabar jau aišku, kad iš ligoninės ji su kūdikiu negrįš namo, o abu įsikurs pas laikinuosius globėjus.

REKLAMA

Trečiadienio vakarą TV3 žinios paskelbė, kad Vaiko teisių apsaugos tarnybos duomenimis, mažoji gimdyvė su kūdikiu jaučiasi gerai, ligoninėje jų lauks priežiūra tol, kol jie sustiprės.

Po to vyks papildomi tyrimai, vienas jų DNR testas tėvystei nustatyti.

Tuomet ir paaiškės mažametės žagintojas. Dabar įtarimai pareikšti 13-metės giminaičiui, skelbė TV3 žinios.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja sakė, kad Panevėžio apskrityje tai pirmas atvejis, kai kūdikio susilaukė vos 13-os metų mergaitė.

„Ligoninė mus informavo, kad jau nepilnametė tapo mamytė. Ar viskas gerai? – Turimomis žiniomis, vaikutis ir mamytė jaučiasi gerai“, – teigė Panevėžio vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Šis neeilinis atvejis atsidūrė ir teisėsaugos pareigūnų akiratyje.

„Apie šitą įvykį teisėsaugai tapo žinoma praėjusių metų pabaigoje, paaiškėjus, kad mažametė mergaitė yra nėščia, dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mažamečio asmens išžaginimo“, – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

REKLAMA

Tyrimą atliekantys pareigūnai nustatė ir įtariamą kaltininką.

„Įtarimai yra pareikšti vienam asmeniui. – Kas tas asmuo? – Tai yra vienas iš mergaitės aplinkoj esančių žmonių“, – sakė R. Stundžienė.

Ar mažametę išžagino giminaitis, paaiškės atlikus papildomus tyrimus.

„Bus atliekamas DNR tyrimas ir bus nustatoma tėvystė. – Ir kaltininkas? – Na, šiuo atveju taip, kadangi mažamečio asmens nėštumas nėra normalus ir teisėtas dalykas“, – aiškino R. Stundžienė.

REKLAMA
REKLAMA

DNR tyrimo prireikė, nes dėl nukentėjusiosios sveikatos būklės pareigūnams nepavyko tiksliai išsiaiškinti galimo kaltininko.

„Kadangi ikiteisminis tyrimas yra susijęs su mažamečiu asmeniu, tai platesnių komentarų teikti tikrai negalime ir detalizuoti jos sveikatos būklės“, – sakė R. Stundžienė.

Kol teisėsauga aiškinasi nusikaltimo aplinkybes, vaiko teisių sergėtojai rūpinasi, kaip sukurti palankias sąlygas mažajai gimdyvei ir jos kūdikiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi mama yra nepilnametė, kūdikėliui reikalingas pilnametis asmuo, kuris galėtų juo pasirūpinti, tai mes kreipsimės į savivaldybę ir prašysim, kad būtų skiriamas globėjas ir nustatyta kūdikėliui laikinoji globa“, – teigė Panevėžio vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Ž. Ginaitė.

Iš ligoninės mama su vaikeliu grįš į laikinųjų globėjų namus, kur ją specialistai apgyvendino paaiškėjus apie seksualinį nusikaltimą prieš mažametę.

„Mūsų tikslas yra, kad nepilnametė mama nebūtų išskirta su kūdikėliu, tai jie gyvens kartu“, – sakė Ž. Ginaitė.

Jei pasitvirtins pareigūnų įtarimai, kad mažametę išžagino giminaitis, jam gresia iki 15 metų nelaisvės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų