REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienio naktis Kėdainių rajone pažymėta siaubu – į vietinio gyventojo sodybą įmestas sprogmuo. Manoma, kad tai mokomasis sprogmuo, kurį naudoja kariuomenė. Sodybos gyventojas, verslininkas Donatas Birgeris teigia, kad išpuolis – ne pirmas, ir įžvelgia norą susidoroti.

Penktadienio naktis Kėdainių rajone pažymėta siaubu – į vietinio gyventojo sodybą įmestas sprogmuo. Manoma, kad tai mokomasis sprogmuo, kurį naudoja kariuomenė. Sodybos gyventojas, verslininkas Donatas Birgeris teigia, kad išpuolis – ne pirmas, ir įžvelgia norą susidoroti.

REKLAMA

Kaip pranešė Policijos departamentas, incidentas įvyko penktadienio naktį, apie 0.50 val., Beinaičių kaime. Į 40-mečio vyro gyvenamo namo kiemą buvo įmesti du galimai imitaciniai mokomieji sprogmenys. Jie susprogo bei pasklido dūmai.

„Mes miegojom ir pradėjo apie 1 val. nakties loti šunys. Po to, kelių minučių bėgyje, išgirdom vieną bum. Ir po 5–10 sekundžių – antrą.

Tada pasižiūrėjom pro langus ir pamatėm, kad yra toks kaip rūkas. Paėmiau telefoną, skambinau 112“, – pasakoja D. Birgeris.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, pirmasis pagalbos skambutis nepavyko – kaip ir daugelyje kaimiškų vietovių, trūkinėja ryšys. Todėl šeimininkas pagalbos telefonu turėjo skambinti ne kartą.

REKLAMA

Po sprogimo praėjus 8–10 minučių kėdainiškis su žmona išėjo į lauką pažiūrėti, kas įvyko. 

„Kol laukėm policijos, žmona parodė, kad ant žemės yra sprogstamųjų atliekų. Kas keisčiausia, kad tos atliekos, kaip ir patvirtino policija, buvo mokomojo sprogmens, kuris naudojamas kariuomenėje. Nenusipirksi tokio ginklų parduotuvėj. Klausimas, kaip patenka į rinką tokie dalykai. Kažkas išneša iš kariuomenės“, – gūžčioja sodybos šeimininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras tikina, kad kaimynų ar pažįstamų, kurie priklausė kariuomenei ar turi kitokių ryšių su ja, nežino ir neįsivaizduoja, iš kur į jo sodybą galėjo patekti mokomasis sprogmuo.

Įžvelgia kerštą

Tą naktį sodyboje nakvojo pats Donatas, jo žmona, žmonos dukra ir dar vienas žmogus, darbuotojas. Per įvykį žmonės nesužaloti, materialinė žala nepadaryta.

Vis tik išpuolis – ne pirmasis įvykis kėdainiškio sodyboje.

„Aš įtariu, kad čia yra tęstinumas. Prieš Kalėdas parašėme dar vieną pareiškimą į Kėdainių policiją. Buvo apgadinti mūsų sodybos vartai, jie išpaišyti. Tyrimas buvo nutrauktas. Va, praėjus pusei metų, vėl kažkas...“ – prisimena D. Birgeris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras įžvelgia norą pakenkti jo turtui ar net pasikėsinti į jį bei jo šeimą. Mat kėdainiškis yra verslininkas, praeityje laimėjęs keletą teisinių ginčų, todėl įtaria ne vieną žmogų, kuris gali jam keršyti.

„Matosi, kad čia antras turėtų būti [įvykis]. Pirmas – gražiai perspėjo, antras išpuolis didesnis, atkreipti dėmesį“, – sako sodybos šeimininkas.

„Laiko klausimas: pirma parašė, paskui įmetė, tai trečią kartą, aš taip įsivaizduoju, bus pasikėsinta į turtą ir mane patį“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Jaučiasi nesaugiai

Nepažįstamo žmogaus išpuolis išgąsdino ne tik sodybos šeimininkus. Po sprogimo pabėgo persigandusi šeimos kalytė. Tiesa, po kelių valandų ji rado kelią namo.

Kėdainių pareigūnai pateikė įžvalgą, kad sprogimai įvyko vienas po kito, todėl išpuolį greičiausiai surengė vienas žmogus.

Policija vyrui patarė savo sodyboje įrengti kameras. Nors pats Donatas jų efektyvumu nelabai tiki, jis žada raginti bendruomenę ir tame pačiame Beinaičių kaime gyvenantį Kėdainių seniūną Valentiną Tamulį kameras įdiegti.

REKLAMA

„Mes kaime sugyvename gražiai. Organizuojame net šventes. Tačiau po šios nakties įvykių jaučiamės nesaugiai. Manome, kad kaimą reiktų apsaugoti vaizdo stebėjimo kameromis. Nes nebeįmanoma saugiai gyventi. Norime tik ramybės ir teisybės“, – Kėdainių žiniasklaidai teigė D. Birgeris.

Policija surinko medžiagą dėl žmogaus terorizavimo grasinant susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką. Už tai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų