Aiškėja, kaip birželį mokysis moksleiviai – pamokas iškeistų į ekskursijas

Nors dar nėra priimtas galutinis sprendimas, ar moksleiviai į klases grįš dar šiais mokslo metais, jau aiškėja, kaip galėtų atrodyti ugdymo procesas mokyklose. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) mokykloms rekomenduoja rengti ne pamokas, o edukacines ekskursijas ir išvykas, taip pat dirbti ne didelėse klasėse, o mažose grupelėse.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius praėjusią savaitę paskelbė planą, kad pradinukai į mokyklas grįžtų gegužės 25 dieną, vyresni moksleiviai – birželio 1-ąją. Galutinį sprendimą šią savaitę priims Vyriausybė.

Siūlo atsisakyti pamokų

Birželio mėnesį ugdymo procesą ŠMSM rekomenduoja organizuoti ne pamokų forma, o individualizuojant užduotis, rašoma A. Monkevičiaus pasirašytose mokykloms skirtose rekomendacijose.

„Vykdyti projektinius darbus, tiriamąją, patyriminę, pažintinę ir kitas veiklas, kurios būtų nukreiptos į užduočių atlikimą mažose grupelėse, kuriose reikėtų priimti sprendimus, pateikti bendrą darbo rezultatą. Dirbant grupelėmis kontaktiniu būdu būtina laikytis visų saugumą užtikrinančių reikalavimų (atstumo, higienos ir pan.)“, – rašoma ministerijos rekomendacijose.

Taip pat mokytojams siūloma organizuoti veiklas ar edukacines išvykas į muziejus, parkus, gamtos saugomas teritorijas, karjeros dienas, dalykines konferencijas, etnines kultūrines veiklas, spektaklių stebėjimą ir aptarimą, individualias arba grupines švietimo pagalbos specialistų konsultacijas, prevenciją veiklą, neformalųjį vaikų švietimą, sveikatos ugdymui skirtas veiklas ir kt.

Taip pat ministerija numato, kad pasibaigus ugdymo procesui abiturientams turi būti skiriamas laikas brandos pasiruošti egzaminams.

„Atliepdama mokinių, besiruošiančių laikyti brandos egzaminus, pageidavimus ir siekdama sudaryti kuo geresnes galimybes jiems pasiruošti, mokykla suteikia reikalingą mokymosi pagalbą: organizuoja individualias ir/ar grupines konsultacijas. Konsultacijų organizavimo būdas ir dažnis priklauso nuo jų poreikio mokiniams. Be konsultacijų mokykla gali siūlyti bei organizuoti mokiniams ir kitokios formos pasirengimo egzaminams veiklas“, – rašoma ministerijos rekomendacijose.

REKLAMA

Ministerijos rašte pripažįstama, kad dėl vykdant nuotolinį mokymąsi ugdymo procesas vyko lėčiau, todėl mokytojai turėtų spręsti, kaip įgyvendinti šiems metams išsikeltus ugdymo tikslus per likusias mokslo metų savaites arba juos nukelti kitiems metams.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo kovo 30 d. Lietuvoje įvestas nuotolinis mokymas.


Rašyti komentarą...
d
dalia
2020-05-11 10:17:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O as nori paklausti 25 vaikai kokia tai grupe. ir kas finansuos tas jusu eskursijos kai tris vaikai ir pajamas -prastova
Atsakyti
-3

N
Nuomone
2020-05-11 10:26:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keliauti negalima, susibūrimų negali būti, o ekskursijos 25 vaikams galimi?
Atsakyti
-2

j
jonas
2020-05-11 10:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kas finansuos jusu eskursijas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (70)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų