Aiškėja daugiau apie moterį, palikusią kūdikį laiptinėje: ji – 32 metų ir dirbanti

Aiškėja daugiau aplinkybių kas ir kaip Panevėžyje paliko ką tik pagimdytą naujagimį vieno daugiaaukščio bendrabučio laiptinėje. Policija surado kūdikiu atsikračiusią gimdyvę, tai – 32 metų panevėžietė iki šiol nekliuvusi nė vienai tarnybai. Darbą turinti moteris nėra asociali, o namuose sulaukusi pareigūnų buvo blaivi. Nepatvirtintais duomenimis, moteriai berniukas – pirmagimis.

Vilties gatvėje daugiabučio namo gyventojai antra diena ūžia nuo šiurpių naujienų.

„Buvo didelis juodas maišas čia. Nu, sakau, jau vėl primėtyta šiukšlių, taip pagalvojau, o kai nuėjau pas kaimynę, ta ir sako, tai gal tam maiše tas vaikas buvo suvyniotas", – įvykius aptarinėja kaimynai.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Namas, kuriame rastas paliktas naujagimis

Paaiškėjus, kad naujagimį atnešusi ir laiptinėje palikusi gimdyvė surasta, daugelis sunkiai gali patikėti, kad su savo naujagimiu taip pasielgė 32 metų panevėžietė.

„Ar nuspjovė su peiliu ar žirkles nešiojosi? Aš nesuprantu. Daug klausimų kyla", – svarsto kaimynai.

„Aš nesuprantu, psichika gal pasisuko, pročiukas gal pasisuko, taip savo vaiku atsikratyti", – atvirai rėžia namo gyventoja Regina.

„Tik ne iš mūsų, patikėkit, aš su kuo kalbėjau, čia tik atneštas, va, numetė ir pabėgo", – svarsto namo gyventoja Angelė.

„Aš dar negaliu net patikėt, kaip taip gali pasielgti, ir dar tokių metų moteris, tas keisčiausia man, kai aš ją trumpam mačiau, man pasirodė neadekvati. Reiškia, jie tada ir saugojos, jie jau buvo sumastę atnešti būtent čia", – mano namo gyventoja Rūta.

Ką tik pagimdytu berniuku atsikračiusią moterį po intensyvių paieškų policijos pareigūnai surado namuose. Sulaikyta 32-iejų metų panevėžietė buvo blaivi. Paaiškėjo, kad gimdyvė nėra asociali, turi darbą ir į policijos akiratį nebuvo patekusi.

Kol kas pareigūnai neatskleidžia, kokie tokio moters poelgio motyvai, mat mieste yra gyvybės langelis. Ją apsiklausę pareigūnai paleido.

REKLAMA

„Sulaikyta ji yra namuose, vakar vakare, kaip ir minėjau, dėl visuomenės ir policijos intensyvių veiksmų, Tapatybė buvo nustatyta ir ji rasta, perduota medikams, kad įvertintų jos psichinę ir fizinę būklę. Kol kas negalim komentuoti ir sakyti, kodėl ji taip pasielgė", – sakė policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Naujagimį palikusiai moteriai gresia baudžiamoji atsakomybė. Dėl vaiko palikimo norint juo atsikratyti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia net iki 2 metų nelaisvės. Ne gana to, greičiausiai nebepavyks atgauti ir naujagimio. Nepatvirtintais duomenimis, berniukas moteriai yra pirmagimis.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir visos tos aplinkybės yra aiškinamos: kur galėjo ji gimdyti, dėl ko ji galėjo atsisakyti savo vaiko ir taip pasielgti, palikti laiptinėj, na, šiuo metu viskas aiškinamasi", – komentavo T. Martinaitis.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjas Dovaras Nevardauskis įvykį komentavo taip: „dabar yra vertinama vaiko situacija, bus, aišku, išklausyta mamos nuomonė, bet greičiausiai bus nustatytas vaiko apsaugos poreikis ir kreipsimės į teismą su prašymu dėl leidimo išdavimo paimti vaiką iš įstatyminių atstovų."

Nors stipriai atšalęs naujagimis paryčiais buvo paliktas laiptinėje, dėl atsitiktinumo namo gyventojams pavyko pastebėti nepažįstamą porą. Šie pasakojo, kad sutiko laiptais besileidžiančią moterį kruvinomis rankomis, o ją lydėjęs vyriškis stipriai nervinosi.

„Man jis pasirodė agresyvokas, nes jis rėkė. Kai aš laiptais aukštyn lipau, jie žemyn, aš pati išsigandau. Aš gi bėgau ir jis „sustok, palauk, ateik čia". Sakau, tas maišas po 4 ryto galėjo atsirast", – pasakojo įvykio liudininkė.

Netrukus laiptinės kampe buvo pastebėtas ir juodas šiukšlių maišas. O jame į pledą susuktas pamestinukas. Gali būti, kad moteris pagimdė lauke, o po to naujagimį tik atnešė į daugiabutį ir paliko.

REKLAMA

„Kur galima pagimdyti yra, iš tikrųjų, ir liepų parke, va, čia kur yra netoliese, galima ir prie „Ekrano" marių, juk netoli tas „Ekranas". Bet tikrai, sakyčiau, netoliese kažkur. Nes mergina buvo kruvinom rankom", – svarsto namo gyventoja Rūta.

Naujagimio būklę medikai stabilizavo, jis jaučiasi gerai, šiuo metu juo rūpinasi ligoninės akušerijos skyriaus darbuotojai.


Rašyti komentarą...
G
Ginta
2020-06-17 22:21:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne viena moteris sveiku protu nepaliks savo kudikio,ir neteiskime o duokime sansa jai ,turejo jai but labai sunku. Mes visi mokam tik teisti. Nes po gimdymo nevienai kyla blogos mintys,o jai nieko nebuna salia,as ja pilnai suprantu.
Atsakyti
-5

J
June
2020-06-18 00:36:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal ji ne savo noru tai padare? O kas jeigu ji dangsto ta vyra, kuris lydejo pagal liudininkes parodymus? Sake buvo agresivus? Sakyciau tokiu atveju ne vien ta moteri, bet ir vyra reiktu baust, Abu kalti tada.
Atsakyti
-1

A
Anas
2020-06-17 21:28:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smerkti.negalima.cia.padetis.gyvenimo..
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų