A. Veryga teisinasi dėl brangsiančių vaistų: gamintojai gudrauja

Vaistų gamintojams pareiškus, kad vasarą įsigaliojus naujajam kompensuojamųjų vaistų kainynui vaistai brangs kone pusei milijono pacientų, konservatoriai Seime pasikvietė sveikatos apsaugos ministrą paaiškinti dėl tokios situacijos. Savo ruožtu ministras tikina, kad derybų procesas dar nesibaigė, o vaistų gamintojai paprasčiausiai naudojasi Seimo nariais.

Vaistų gamintojų asociacija nuogąstauja, kad nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui vaistai brangs beveik 500 tūkst. šalies pacientų.

Taip yra todėl, kad 103 vaistiniai preparatai, kuriuos 2018 m. I ketvirtį vartojo 93 tūkst. pacientų, nepateko į III ketvirčio kompensuojamųjų vaistų kainyno projektą. 146 vaistiniai preparatai, kuriuos 2018 m. I ketvirtį vartojo 364 tūkst. pacientų, negalės atitikti kainos reikalavimo.

Susipažinę su šia problema, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai antradienį į savo frakcijos posėdį išsikvietė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

Kaltina spaudimu

VGA direktorės Rasos Bikčienės teigimu, asociacija kreipėsi į ministeriją ir premjerą su prašymu atidėti kainyno įsigaliojimą, kol Vyriausybė priims visus reikalingus teisės aktus. Vis dėlto praėjusią savaitę po susitikimo su A. Veryga R. Bikčienė tv3.lt sakė, kad ministerija vis dar nesiėmė vykdyti asociacijos prašymo ir nagrinės individualius atvejus.

Tačiau jį išsikvietusiems konservatoriams A. Veryga teigė, kad tokiu savo kreipimusi vaistų gamintojai viso labo bando paveikti šiuo metu vis dar vykstančias ir nebaigtas derybas.

„Tai, ką daro vaistų gamintojai, kreipdamiesi į jus ir bandydami tokiu būdu spausti ministeriją, – nieko kito, kaip bandymas paveikti derybas. Nes kainynas nėra patvirtintas. Mes nežinome, kiek vaistų gali iškristi. Kai baigsis derybos, paskysime, kokia yra situacija, ir neleisime tokių dalykų, kad dingtų kažkokie vaistai, kurie būtini gydymui“, – patikino A. Veryga

Ministro teigimu, ministerija vis dar galvoja, ką daryti, kad pacientams būtini vaistai nebūtų išbraukti iš kompensuojamųjų vaistų kainyno.

REKLAMA

„Mes padarysime viską, kad pacientai gautų tokius vaistus, kokių jiems reikia gydymui“, – teigė A. Veryga.

Šių metų pradžioje Vyriausybė įvedė apribojimus, kokios gali būti kompensuojamųjų vaistų priemokos. SAM aiškina, kad maksimali priemoka bus kintanti – ji pagal naujausius duomenis būtų perskaičiuojama kasmet. Anot SAM, įtvirtinus priemokų „lubas“ pacientai per metus sutaupys apie 10 mln. eurų. Naujos kainodaros naudą gyventojai turėtų pajusti įsigaliojus 2018 metų liepos mėnesio kainynui.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų