Aplinkos apsaugos ministras Artūras Paulauskas Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) vadovės Aurelijos Stancikienės pasisakymus dėl urbanizacijos projektų UNESCO saugomose teritorijose vadina tiesiog politikavimu prieš rinkimus. Apie tai plačiau - „Balsas.lt“ pokalbyje su Aplinkos ministru.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė nenagrinėti skundo dėl A. Stancikienės elgesio ir perdavė jį Generalinei prokuratūrai. Skundą parengė Aplinkos ministerijos Teisės ir personalo departamento Kontrolės skyriaus vedėja Ona Bubnelienė, pasipiktinusi KNNP vadovės elgesiu ir grasinimais sugriauti jos ir A. Paulausko karjerą. A.Stancikienė mano, jog šitaip siekiama ją bet kokia kaina atleisti iš pareigų, kad būtų galima patvirtinti Kuršių nerijos bendrąjį planą ir įteisinti visas neteisėtas statybas UNESCO saugomoje teritorijoje. A.Paulauskas visa tai vadina politikavimu.

- Ar matėte kontrolės skyriaus vedėjos Onos Bubnelienės skundą? - „Balsas.lt“ paklausė Aplinkos ministro.

- To negalima pavadinti skundu, tai tiesiog tarnybinis pranešimas.... Aš, atvirai sakant, nežinau, kaip ji jį pavadino, bet ji tiesiog aprašė tą pokalbį.

REKLAMA

Mačiau aš tą pareiškimą...

- Nesureikšminate?

- Ne, aš tikrai nesureikšmu. Ji aprašė pokalbį... Aš pažiūrėjau, kad pagal darbo įstatymus taip reaguoti (kaip reagavo A. Stancikienė - aut.) negalima, nes tai  „išeina“ iš darbinių santykių. Tiesiog pasitarę, nutarėme nusiųsti į Etikos komisiją (VTEK – aut.)  – tegu įvertina etikos požiūriu.

Nežinau, kaip šiandien tai tapo vos ne pirma žinia, nes, jei aš neklystu, mes prieš mėnesį tą padarėm.

- Ar O. Bubnelienė yra pakankamai kompetetinga atlikti savo pareigas?

- Na, manau, kad taip. Ji seniai dirba, aš esu kalbėjęs su ankstesniais ministrais, kurie vadovavo ministerijai, ir jie atsiliepia apie ją gerai.

- Kaip Jūs vertinate kalbas, kad tokiais skundais Aplinkos ministerija siekia atleisti KNNP vadovę iš pareigų, kad būtų galima patvirtinti Kuršių nerijos bendrąjį planą ir įtvirtinti neteisėtas statybas UNESCO saugomose teritorijose?

- Aš nepolitikuoju, žinokite.

- Tai iš piršto laužti kaltinimai?

- Aš manau, kad tai yra rinkiminė programa. Ji dalyvauja rinkimuose, ir tai yra jos rinkiminis triukas.

 

- Jūs manote, kad Aplinkos ministerija nieko dėta dėl urbaznizacijos projektų?

- Kokių?- Kuršių nerijoje.

- Taigi ne mes ten užsakėme tą planą... Dar su mumis to plano niekas nederino.

Atskirkime du dalykus. Ji yra  partijos narė. Dabar dalyvauja rinkimuose ir naudoja tam savo poziciją, sakyčiau. Aš tiesiog nesiveliu į tuos dalykus ir nenoriu net ir veltis.

Yra darbiniai santykiai, ji yra pavaldi Rūtai Baškytei. Nei mes ją atleidžiame, nei mes ją priimame, jeigu taip žiūrėtume pagal įstatymą...

... o bendrasis planas... Aš ne kartą sakiau, kad jis turi būti tvirtinamas Vyriausybėje. Man atrodo, kad taip ir įvyks, kai pasikeis įstatymai.

Tai yra politikavimas ir tiek.

Ministrui negrasino

A. Stancikienė portalui „Balsas.lt“ teigė, jog tada, kai Aplinkos ministerijai pradėjo vadovauti A. Paulaskas, prasidėjo nuolatinės KNNP vadovybės veiklos patikros.

REKLAMA

„Pažymoje užfiksuota 350 pažeidimų, bet visi tie pažeidimai na... Keltu keltasi 7.50, kai darbas prasideda 8.00. Ar keltų duomenys gali būti rodikliu, kada aš pradedu darbą?“, - O.Bubnelienės parengta pažyma stebėjosi A. Stancikienė.

Ji portalui „Balsas.lt“ neigė grasinusi sugriauti Aplinkos ministro karjerą.

„Nu kaip aš galiu sugriauti A.Paulausko karjerą!? Aš be abejonės jos (O.Bubnelienės – aut.) klausiau, ar ji supažindino ministrą su ta pažyma. Ta pažyma yra  visiškai iš piršto laužta. Klausiau, ar ministras informuotas, ar nebus taip, kaip su audito išvadomis. Ji pavasarį parašė audito išvadas, o ministras jas paneigė“, - sakė  A. Stancikienė.Ketina apskųsti ministrui

O.Bubnelienė teigia, kad liepos pradžioje jai paskambino A.Stancikienė ir „šaukdama, rėkdama agresyviai kalbėjo apie skundo (...) tyrimo rezultatus“.

„KNNP direktorė A. Stancikienė grasino man ir gąsdino, sakydama, kad „padarys viską, kad būčiau išmesta į gatvę, o taip pat būtų sugadinta A.Paulausko (aplinkos ministro-BNS) politinė karjera“, gąsdino, kad pažymą atiduos žurnalistams ir kreipsis į teisėsaugos institucijas“, - rašoma O.Bubnelienės pareiškime.

Anot KNNP vadovės, pokalbį su O. Bubneline būtų galima traktuoti kaip grasinimą, jeigu nebūtų paskelbtos išvados, tačiau jas paskelbus nebuvo net prasmės grasinti. Nors paskaičiusi O. Bubnelienės parengtą pažymą ji teigė nebuvusi rami, tačiau sureagavo natūraliai.


Rašyti komentarą...
s
sutapimai
2008-07-25 19:45:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
na taip, kai tik atejo prokuroras, tai issyk ir prasidejo...
keistoka, bet priezastys cia gal greiciau soclibu partijos vagonelyje, kuri visi taip gina
Atsakyti
0

A
Arturas
2008-07-25 19:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tik pasirodo A.Paulauskas,ten nelauk nieko gero,netgi atvirksciai,lauk tik blogo.
Atsakyti
0

A
As
2008-07-25 20:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akivaizdus dvigubų standartų ir " galios" parodymo pavyzdys. Eilinį kartą aš įsitikinau kodėl esu apolitiškas. Juk politika dabar yra tik verslo interesų dvikovos vieta, o kalbančios galvos žiniasklaidoje... na manau patys suprantate kokia iš jų nauda.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų