Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikriausiai sutiksite su manimi, kad Vilnius turi žinoti savo didvyrius! Turi žinoti, į kieno iš tiesų rankas po rinkimų atiduos vadovavimo mūsų visų ūkio, šilumos, socialiniams ir kitiems reikalas vairą. Todėl siūlau Jums iki galo perskaityti šį mano kreipimąsi ir susipažinti su politikais, nulėmusiais šiandienos šildymo Vilniaus mieste kainas. Pabaigoje rasite ir visą sąrašą pavardžių, daugelis iš kurių Jums tikrai pasirodys girdėta.

REKLAMA

Dar Artūro Zuoko vadovavimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybai laikais buvo nuspręsta išnuomoti Vilniaus šilumos ūkį. Žiūrint šiandienos akimis, toks žingsnis atrodo mažų mažiausiai nepamatuotas ir neteisingas, juo labiau, kad pasirašius nuomos sutartį, šilumos kainos pakito ir iki dabar yra itin nepalankios vartotojams. Reikia pažymėti, kad šiai nuomos sutarčiai dar anuomet nepritarė nei Valstybės kontrolė, nei Ūkio ministerija, tuo metu vadovaujama Petro Čėsnos, nei Generalinė prokuratūra. Aiškus ir argumentuotas šių įstaigų prieštaravimas buvo išdėstytas raštu: „Vilniaus šilumos ūkio nuomos valdymas yra neefektyvus ir nenaudingas tiek miesto gyventojams – centralizuotai teikiamos šilumos vartotojams, tiek Vilniaus miesto savivaldybei, o galimos Nuomos sutarties pasekmės gali būti labiau žalingos nei naudingos tiek šilumos ūkio savininkei AB „Vilniaus šilumos tinklai“, tiek ir Savivaldybei“. Tačiau tuometė Vilniaus valdžia numojo į tai ranka. Tiksliau pakėlė ranką Taryboje, priimdama sprendimą šilumos ūkį išnuomoti. Bet ar teisinga atsakomybę primesti visai Vilniaus valdžiai, kai kiekvienas Tarybos narys balsuoja atskirai, vadovaudamasis savo galva?

REKLAMA
REKLAMA

Visi tuo metu „už“ balsavę Vilniaus tarybos nariai iki šiol yra pasislėpę už kolektyvinės atsakomybės. Bet artėjant savivaldos rinkimams, manau, svarbu įvardinti konkrečius asmenis, pasmerkusius mus neįveikiamoms šildymo kainoms. Juo labiau, kad šiandien į Tarybą kandidatuoja tie patys asmenys. Paradoksalu, tačiau šiandien lyg niekur nieko jie mėto pažadus, jog išrinkti į Tarybą, sumažins būtent šildymo kainas! Ir kaip dabar mes galime jais tikėti?

Esu susirūpinęs mūsų visų ateitimi ir ateities kainomis. Jaučiu pareigą Jus informuoti, kad rinkdamiesi kandidatus į naują Vilniaus miesto tarybą galėtumėte atsispirti įvairioms spekuliacijoms ir nesąžiningiems pažadams. Juo labiau, kad naujai Tarybai vėl teks svarstyti 2017 metais pasibaigsiančios šilumos ūkio nuomos klausimą. Kas gali garantuoti, kad tie patys asmenys, kadaise pasirašę po šia nepalankia mums visiems nuomos sutartimi, o šiandien vėl kandidatuojantys, dar kartą neapsispręs mūsų visų nenaudai?

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo tekstu aš nesiūlau ir neagituoju balsuoti už vienus ar kitus kandidatus. Tačiau kviečiu gerai apsvarstyti mano išdėstytus argumentus ir, renkantis kandidatus, apsispręsti teisingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų