Reaguodamas į informaciją, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Remigijus Rekerta dėl sprendimų priėmimo konsultavosi su vienos iš Seimo frakcijų vadovu, Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas pareiškė, kad VTEK vadovas, būdamas šališkas, negali toliau eiti savo pareigų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Naglis Puteikis kovo 27 d. vienoje televizijos laidoje pareiškė, kad jei VTEK priims naujam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriui Kęstučiui Jucevičiui palankų sprendimą, tokiu atveju Seimas turės atstatydinti visą VTEK.

Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas perspėjo VTEK vadovą R. Rekertą, kad jei ir nebus reaguota į N. Puteikio spaudimą ir nebus imtasi jokių veiksmų, ateityje K. Jucevičiaus klausimu priimtas VTEK sprendimas sukels rimtų abejonių.

Tačiau VTEK vadovas R. Rekerta, užuot vertinęs N. Puteikio pareiškimus įstatymo nustatyta tvarka, dėl šių pareiškimų konsultavosi ir savo sprendimą derino su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnu Jurgiu Razma.

LiCS primininko A. Čapliko teigimu, tokį R. Rekertos elgesį galima vertinti kaip VTEK diskreditavimą, nekompetenciją ir šališkumą, nes VTEK įstatyme nurodyta, kad ši Komisija privalo veikti nešališkai, ir jokia valstybės institucija ar valstybės pareigūnas negali duoti jai privalomų nurodymų.

„VTEK vadovas neturi teisės Komisijos svarstomais klausimais konsultuotis, o tuo labiau sprendimus derinti su politinėmis partijomis, todėl Seimas turi rimtai apsvarstyti, ar pagal telefoninę teisę dirbantis R. Rekerta gali toliau vadovauti VTEK.“

Kaip žinia, balandžio 17 d. VTEK priėmė K. Jucevičiui nepalankų sprendimą – paskelbė, kad K. Jucevičius, pasirašydamas raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo nepatikimumą, pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Šis sprendimas buvo toks, kokio reikalavo konservatorius N. Puteikis.

Vertindamas šį A. Čapliko pareiškimą, Naglis Puteikis apgailestavo, kad aukščiausi Lietuvos vadovai gina valstybės tarnautojus ir politikus, kurie neatlieka savo pareigų.

Ne kartą kritikavęs VTEK veiksmus, pašnekovas priminė, kad komisija neretai nemato reikalo atsakinėti į gyventojų skundus ir jų svarstyti.

REKLAMA

„R. Rekertos komisija nemato reikalo atsakinėti į gyventojų skundus ir jų svarstyti. Konkrečiai Kauno visuomenininkai skundėsi dėl Irenos Vaškelienės, kad ji padeda savo vyrui išdidinti dividendus, į tą pareiškimą VTEK nematė reikalo nei atsakyti raštu, kaip tą numato įstatymas, nei tuo labiau svarstyti, kaip numato kitas įstatymas“, – piktinosi jis.

Kalbėdamas apie konkretų atvejį dėl K. Jucevičiaus, jis paaiškino, kad tokią jo reakciją sukėlė faktas, kad pareigūnas pats pasirašė pažymą apie savo tinkamumą eiti FNTT vadovo pareigas, o spaudoje pasigirdo liberalcentristų ir prezidentūros patarėjų argumentai, kad tai nieko tokio. Pasak N. Puteikio, kiekvienam Lietuvos gyventojui, nepriklausomai nuo jo pareigų ar statuso, yra akivaizdu, kad taip būti neturėtų.

„Kadangi nepasitikiu VTEK, pasakiau savo asmeninę nuomonę, ir jeigu visi Seimo nariai išsakytų savo asmenines nuomones tais atvejais, kai valstybės tarnautojai nevykdo savo pareigų, tai Lietuvoje atsirastų tik europietiškesnė tvarka“, – svarstė politikas.

Anot jo, norint padaryti įtaką R. Rekertai arba jo komisijai, jam reikėtų atstovauti frakciją arba valdančiąją koalicija. „Aš džiaugčiausi, jei turėčiau tokį bendražygių būrį Seime, bet realybė tokia, kad aš neturiu tokios daugumos, aš nesu frakcijos vadovas, nesu Seimo pirmininkas, tai kaip aš galėjau savo asmeninės nuomonės išsakymu paveikti VTEK?“ – stebėjosi N. Puteikis.

Seimo narys taip pat pabrėžė, kad jei R. Rekerta ir pajautė jo galimą poveikį, tai turėjo skųstis ne J. Razmai, o kreiptis į prokuratūrą, kad ji imtųsi veiksmų.

„Yra atskiras straipsnis už neteisėtą poveikį valstybės pareigūno tarnautojo elgesiui. Jeigu bando paveikti neleistinai, yra baudžiamojo kodekso straipsnis. Taigi R. Rekerta turėjo visas galimybes skambinti ne J. Razmai, o kreiptis į Generalinę prokuratūrą, bet jei jis mano, kad aš nepadariau jam jokio poveikio, jis neturėjo niekur skambinti“, – komentavo N. Puteikis.


Rašyti komentarą...
n
na jo
2012-04-23 17:33:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kieti tie antikorupcininkai. puteikis nurodinėja Vtekui, kaip tas turi spręsti bylas ir VTEko vadas klauso, o Kernagis Ligitukas aiškiai žino, kad norvegams už dujų laivą buvo permokėta. Tai gal tegu kernagis savo kainą siūlo?
Atsakyti
0

n
na taip...
2012-04-23 17:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
o visi kiti kažkokie minkšti, slidūs, bailūs...
Ir ką jie tuomet valstybės tarnyboje veikia?
Atsakyti
0

P
Piletiška
2012-04-23 19:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb. ponaio, Seimo nariai, nebūkite minkštakūniai, pradėkite dirbti. Daugiau nei 20 metų buvote dideli ponai "SEIMŪNAI", bet atėjo laikas dirbti, negi nematote, kad mes neiname į priekį, o beveik ritamės žemyn. Jei kokią gatvę ar aikštę miestelyje pagražino, dar nereiškia, kad eiliniam žmogui labai daug pagerėjo, nes jam nuo to nei pensija, nei atlyginimas, nei kainos nepasikeitė. Negi nematote, kad gyvenimo lygis nejuda į priekį daugumai, o jei ta saujelė ir susižeria mūsų sukurtą turtą, toli nenueisiume-prisišauksime visuotinį nepasitenkinimą. Padėkite gerb. Seimo nariui Nagliui Puteikiui. Baisu, kai frakciojos seniūnas Jurgis Razma , vietoj to, kad pasidžiaugtų, jog šis vyras nori dirbti, murkdo kaip išmano. Noriu patarti frakcijos seniūnui- nemurkdykite kitų, nes galite pats į tą purvyną dar giliau įbristi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų