Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos ambasadorius Minske Edminas Bagdonas Lietuvos vardu atsiprašė suimto Baltarusijos žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio sutuoktinės dėl įvykusio nesusipratimo.

REKLAMA

Kaip rašoma antradienį Užsienio reikalų ministerijos (URM) išplatintame pranešime, ambasadorius informavo, jog Lietuva labai rimtai vertina įvykusį incidentą ir neribotam laikui stabdo teisinės pagalbos teikimą pagal dvišalę sutartį.

Pasak E. Bagdono, Lietuva neigiamai vertina faktą, kad dvišalio teisinio bendradarbiavimo įrankiai naudojami politiniais tikslais bei Baltarusijos pilietinės visuomenės persekiojimui.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos diplomatas taip pat susitiko su Baltarusijos žurnalistų sąjungos pirmininke Žana Litvina, Helsinkio komiteto vadovu Olegu Gulagu bei „Viasna“ tarybos nariu, laikinai vadovaujančiu organizacijai Vladimiru Labkovičiumi.

Per susitikimus buvo aptarta susidariusi situacija ir pabrėžta, kad Lietuva imsis visų įmanomų priemonių, ieškodama šios problemos sprendimo.

Kaip jau buvo skelbta, A. Beliackis buvo suimtas ketvirtadienį, jo vadovaujamo Baltarusijos žmogaus teisių centro „Viasna“ patalpose atliktos kratos.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasmerkė A. Beliackio suėmimą kaip dar vieną Baltarusijos opozicinių jėgų persekiojimo pavyzdį.

Anot URM, Lietuva kartu su savo partneriais ES toliau aktyviai sieks, kad politiniai kaliniai Baltarusijoje būtų paleisti.

Teisingumo ministras pažadėjo visapusišką pagalbą baltarusių opozicionieriams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų