Kanapių gerbėjai užpylė valdžią priekaištais: „Karbauski, nusileisk savo postsovietinį garą“

Daugiau nei 100-as jaunuolių prie Seimo surengtame Kanapių kultūros dienos minėjime reikalavo valdžios legalizuoti kanapes. Renginio dalyviai tiesiogiai kreipėsi į valstiečių lyderį Ramūną Karbauskį ir piktinosi įstatymais, pagal kuriuos net ir keli gramai kanapių gali sugriauti jauno žmogaus gyvenimą.

Tradicinė Kanapių kultūros diena šalia Seimo priešais Martyno Mažvydo biblioteką vyko jau 4-ą kartą. Šiemet čia surinko daugiau nei 100-as žmonių, renginys dvelkė ramuma, susirinkusieji šildėsi saulėje, gėrė kanapių arbatą ir klausėsi dainų.

Visus renginio dalyvius vienija tas pats tikslas – kanapių legalizavimas. Jie prašo valdžios, kad ši gerbtų kanapes ir jos vartotojus. Esą dabar jaunuoliams, pas kuriuos randamas, kad ir labai nedidelis kanapių kiekis, gresia baudžiamoji atsakomybė. Kiekvienais metais daugiau nei 1000 jaunuolių turi stoti prieš teismą dėl vienos suktinės. Renginio dalyviai mano, kad jaunuolius reikia mokyti, o ne gąsdinti bausmėmis.

„Ponas Karbauski, nusileisk savo postsovietinį garą ir įsiklausyk į vaikų verksmą, pažiūrėk, kokio amžiaus žmonės čia sėdi, kas jų laukia, jeigu uždėtum jiems antrankius. Karbauski, klausyk tu manęs, mokytojo, gali padaryti vieną skambutį ir mane sunaikinti, bet aš tau pasakysiu, jaunuoli, auklėti, auginti reikia vaikus. Sėklą galima pasodinti, tai vienintelis teisingas ir nepažeidus kelias tai sodinti sėklą, auklėti šviesti ir mokinti, kaip suderinti tai su normaliu gyvenimu, kaip nevartoti“, – rėžė renginio dalyvis.

REKLAMA

„Už mažą kanapių kiekio laikymą skiriama 8 metai. Tai už išprievartavimą 7 metai, už žmogžudystę 8 metai. Tai realiai mes paauglį pagal mūsų įstatymus sodinamam šalia prievartautojų ir žudikų, nors jis parūkė žolytės su savo draugais visiškai nekaltai“, – pridūrė mitinguotojas.

Anot renginį organizuojančios Žaliojo Žiedo draugijos, kol tokiose valstybėse kaip Kanada kanapės sėkmingai naudojamos pramonėje ir medicinoje, Lietuva šio augalo kratosi.

„Skatinam, kad augalas būtų legalus ir kad žmonės legaliai galėtų jį naudoti. Todėl valdžia turėtų atsižvelgti į mūsų prašymą ir legalizuoti augalus ir laisvę, nei vienas žmogus, nei viena politinė partija, nei jokia kita jėga neturi teisės drausti augti augalui žemėje. Ir žmonėms jo naudoti“, – paaiškino protesto dalyvis.


Rašyti komentarą...
Q
Qwe
2019-04-20 23:12:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu matau prie alkoholiku
Atsakyti
-1

T
To
2019-04-21 03:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, argumentai 9000+ levelio.
Atsakyti
-1

V
Vp
2019-04-21 16:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei kam būtų svarbi beraščio nuomonė....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų