Kandidatas į EP kūju sudaužė atminimo lentą Generolui Vėtrai Papildyta Šimašiaus komentaru

Pirmadienį sudaužyta ant Vrublevskių bibliotekos pastato Vilniuje kabėjusi Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta. Ją sudaužė Europos Parlamento mandato su savo vardo komitetu siekiantis Stanislovas Tomas.

Stanislovas Tomas (nuotr. stop kadras)
7

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Stanislovas Tomas kūju sudaužė atminimo lentą Generolui Vėtrai

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja portalui tv3.lt sakė, jog gautas pranešimas apie tai, kad 10.37 val. pranešėjas su kūju prie Vrublevskių bibliotekos sudaužė atminimo lentą. Į įvykio vietą išsiųstos pareigūnų pareigos. J. Samorovskaja negalėjo patvirtinti, ar atminimo lentą sudaužęs asmuo yra S. Tomas.

Pats S. Tomas apie šį savo veiksmą tiesiogiai transliavo socialiniame tinkle. Kad atminimo lentą sudaužė kandidatas į Europos Parlamentą tv3.lt patvirtino ir buvęs kandidatas į prezidentus, S. Tomo bendražygis Kazimieras Juraitis.

Stanislovas Tomas daužė, o mes užfiksavome“, – tv3.lt teigė K. Juraitis.

K. Juraičio teigimu, pagrindinis tokio S. Tomo veiksmo motyvas buvo tai, kad, pasak jo, J. Noreika yra nacių kolabarantas ir jis remiasi jo anūkės prašymu nedaryti gėdos ir nukabinti atminimo lentą, skirtą jos seneliui.

„Jis (S. Tomas – aut. past.) remiasi jo anūkės surinktais atsiminimais, kad Generolas Vėtra myrio pasiuntė 14 tūkst. žydų. Ir remiasi tuo, kad J. Noreika buvo nacistinės propagandos autorius“, – pasakojo K. Juraitis.

Pasak K. Juraičio, jis pats klausė S. Tomo, ar toks veiksmas nėra vandalizmas, bet S. Tomas mano, kad tai yra istorinės tiesos atstatymas. K. Juraitis patvirtino, kad S. Tomas po savo veiksmo pats iškvietė policiją, pareigūnai jį sulaikė ir išvežė į komisariatą. Į tą patį komisariatą šiuo metu vyksta ir K. Juraitis.

REKLAMA

„Kuo ši istorija baigsis yra įdomu“, – kalbėjo K. Juraitis.

Lentos atkurti neplanuoja (Papildyta 12.42 val.)

Reaguodamas į įvykį, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad savivaldybė neplanuoja atkurti sudaužytos lentos.

„Diskusija dėl generolo Vėtros veiklos vertinimo yra sudėtinga ir daugiaprasmiška, tačiau chuliganiškas elgesys yra pats blogiausias argumentas tokioje diskusijoje. Jei tai daro rinkimuose siekiantis dalyvauti asmuo, tai yra ypatingai žema. Primenu, kad savivaldybė nebuvo šios atminimo lentos įrengimo iniciatorė, tad lentos atkūrimo svarstyti neplanuoja“, – „Facebook“ rašė R. Šimašius.

Nuimti lentą reikalavo žydų bendruomenė

Nuimti J. Noreikai skirtą atminimo lentą nuo Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sostinės centre jau kurį laiką reikalauja Lietuvos žydų bendruomenė.

Jos atstovai teigia, kad toks garbingas atminimo ženklas nedera, įvertinus tai, kad J. Noreika, būdamas Šiaulių apskrities viršininku, pasirašė raštus dėl žydų geto steigimo ir žydų turto tvarkymo.


Rašyti komentarą...
A
Alfa
2019-04-08 13:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ligoniai atstatinėja teisingumą, geriau jau būtų vienas kitam per galvą būtų daugiau naudos.
Atsakyti
-1

T
Tomas ne Stanislovas
2019-04-08 13:57:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
geriausiai skamba" tai nacistinės propagandos autorius",na reikia suprasti,kad generolas Vėtra buvo net ne fiurerio dešnioji ranka,o ideologijos autorius,tai yra aukščiau už patį hitlerį.Atsipeikėk Stanislovai .
Atsakyti
-1

I
Izno
2019-04-08 13:57:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Giliau, giliau, atkaskim babilona ir tada jau pezdec visiems nezydams. Tfu, ple
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų