Naujausia sinoptikų žinia: artėja antroji šilumos banga

Orai Europoje nevienodi: visą vakarinę ir net centrinę žemyno dalį apėmė net kelis centrus turinis ciklonas. Jame, kaip kokiame katile, greitai vietomis keičiasi debesuotų, lietingų ir giedrų orų tarpai. Lietuvoje orus lems aukšto slėgio sritis, dėl to čia bus sausi, dieną saulėti ir gana šilti orai, bet bus vėjuota.

Šiltą dieną žmonės džiaugiasi pavasariu (nuotr. Fotodiena.lt)

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo saulėta, tačiau vėjuota. Dėl aukšto slėgio giedra bus ir artimiausią naktį, dėl to jokių kritulių nesulauksime. Kaip ir pereitą naktį, rytinėje šalies dalyje bus šalnų. Tačiau naktį bent jau vėjas aprims. Gal nenurims visai, bet aprims.

Rytojaus rytas ir vėl bus vėsus, bet gražus ir saulėtas. Dieną danguje irgi nebus nė debesėlio, dėl to ir jokių kritulių nebus. Tačiau saulei pakilus aukščiau, sustiprės, taps nemalonus ir gūsingas rytų, pietryčių vėjas.

„Kitaip tariant, artimiausią parą permainų nebus. Ir naktį, ir dieną numatomas giedras dangus, dėl to naktis bus žvaigždėta, o diena – saulėta. Savaime suprantama, jokių kritulių nebus. Nemalonus dalykas bus stiprokas pietryčių, rytų vėjas, ypač dieną. Naktį bus nuo 1 laipsnio šalčio rytuose iki 1, prie jūros 3 laipsnių šilumos, dieną bus iki 13–15 laipsnių šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija.

Galima sakyti, tokie pat orai bus ir šeštadienį, tik vėjas bus vos silpnesnis, dėl to diena – vos jaukesnė. Sekmadienį danguje atsiras debesų, bet ar bus lietaus – dar neaišku. Visgi teorinė kelių lašų tikimybė šalies pietryčiuose yra. Debesuota naktis jau šiltesnė, paryčiais vyraus 4–6 laipsniai šilumos, o dieną šils iki 12–14 laipsnių šilumos. Vis dar bus vėjuota.

Ką gi, kol kas orai bus bent jau gražūs. Tiek šį kartą apie juos, o pabaigai – tradicinis žvilgsnis į Lietuvos orus ir gamtą jūsų akimis. Šį kartą į nuotraukas sušoko šalnos šarma, sniegenos ir nepaprastai puikus saulėlydis. Labai ačiū už puikius vaizdus, ir likite su mumis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų