Retas žinotų, ką reikėtų daryti ir kur būti, jei Lietuva paskelbtų visuotinę mobilizaciją. Ekspertai ir kai kurie politikai tikina, kad mobilizacijai esame nepasirengę, visuomenė yra nežinioje, o atsakingos institucijos guviau dirbti pradėjo tik visai neseniai. Tiesa, už pasiruošimą mobilizacijai atsakingi žmonės su kritika nesutinka, anot jų – nedidelis būrelis žmonių daro didelį darbą ir mes nebūtume užklupti netikėtai. 

 pratybos (nuotr. SCANPIX)

pratybos (nuotr. SCANPIX)

Visuomenė nežino ir jai neįdomu

Pasak Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo Vytauto Bako, visa informacija, susijusi su mobilizacija yra įslaptinta ir tai – paradoksalu, nes ji skirta žmonėms. Anot politiko, šis slaptumas gali būti susijęs su aplaidumu, nes, kai nėra visuomenės kontrolės, nėra būtinybės ir stengtis. Tiesa, V. Bako kritika nukreipta buvusiems Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento vadovams, kurie šiuo metu nebedirba. Anot politiko, neaišku, kaip ir kodėl buvo dirbama daug metų, nes rezultatų nematyti, o skylių yra tiek, kad situacija balansuoja ties nusikalstamo aplaidumo riba.

REKLAMA

Mobilizacijos atveju sukrustų visi, bet didžiausia našta tektų savivaldai, kuri turėtų pasirūpinti ne tik gyventojų saugumu, bet ir maitinimu, informavimu. Tam, kad savivaldybės galėtų tai padaryti, pasak ekspertų, būtina treniruotis, organizuoti mokymus, o to – labai stinga. Tiesa, Lietuvos visuomenė savo saugumu taip pat nesirūpina: Šaulių sąjungai, kuri dar kitaip vadinama sukarinta pilietinės savigynos asociacija, priklauso 11 tūkst. gyventojų, o štai Estijoje analogiška asociacija jungia bent 16 tūkst. žmonių. Estijoje gyvena perpus mažiau gyventojų nei Lietuvoje – 1,3 milijono.

Saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė tikina, kad estai ir jų kaimynai suomiai yra gerai pasiruošę galimiems netikėtumams ir net aptarę jautrius visuomenei klausimus: vyriausybės ir prezidento emigraciją konflikto atveju ir vyriausybės veiklą užsienyje.

„Nereikia išslaptinti visko, pasakyti, kur bus vyriausybinė slėptuvė ar savivaldybės bunkeris, bet orientacinė informacija turėtų būti. Kokių rajonų žmonės kokiais keliais važiuotų į kurią pusę. Kariai šiuo metu yra „vežanti“ jėga, bet išlieka globojantis požiūris į civilius. Už pilietinę mobilizaciją atsakingi žmonės aktyviai dirba, bet per mažai komunikuoja. Reikėtų stipresnio balso, neužtenka eiti į mokyklas ir savivaldybes, reikia kalbėti garsiau“, – sako saugumo ekspertė E. Murauskaitė.

Jai antrina ir V. Bakas, aiškindamas, kad norint geriau pasiruošti, privalu įtraukti visuomenę, politikus, nes žmonės nežino planų, kurie skirti jiems ir kalba apie juos.

REKLAMA

Mato gerus pokyčius

Padėtis, susijusi su mobilizacija, nėra tokia bloga, kaip mėginama vaizduoti, įsitikinęs Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Vitalijus Vilkelis. Jis departamentui vadovauja vos metus ir už savo pirmtakų darbus sako negalįs atsakyti, bet šiuo metu, anot jo, situacija keičiasi į gerąją pusę.

„Mobilizacijos grandinė yra ilga, ją sudaro vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, mūsų departamentas, kariuomenė ir 60 savivaldybių, kuriose yra už mobilizaciją atsakingų darbuotojų“, – sakė V. Vilkelis. Anot jo, yra daugybė žmonių, kurie privalėtų įsitraukti į mobilizaciją, jie visi turėtų atlikti savo darbą.

„Mes neturime patirties, tik 1939 metais turėjome dalinę mobilizaciją, kai buvo baiminamasi lenkų grėsmės, pabėgėlių antplūdžio. Taip pat turėjome 1990 metų savimobilizacijos patirtį, taigi, valstybės kontrolės išvada, kad žmonės nepasiruošę mobilizacijai man yra keista, nes kaip galima taip pasakyti, jei nėra jokios patirties", – sakė V. Vilkelis.

Jis tikina, kad mobilizacija, tai – susitelkimas. Tai liečia visuomenę, o kariuomenė tame užima tik mažą savo dalį. 

„Jei mes kalbame apie valstybės susitelkimą, tai yra situacija, kai kasdienius darbus būtina padėti į šoną ir daryti tai, kas svarbu. Jei anksčiau buvo 19 gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų, tai dabar liko 6, bet pačios svarbiausios. Taigi, padarytas didelis darbas, susiaurintos ir išgrynintos funkcijos, tai - labai svarbu", - sakė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento vadovas.

REKLAMA

Jo manymu, 1990 metai yra puikus saviorganizacijos pavyzdys, tad galima daryti išvadą, kad savimobilizacijos egzaminą mes išlaikėme: „Taip, sistema gali neveikti, sunku prognozuoti, dabar atrodo, kad savivaldų vadovai turi svarbesnių darbų, bet atėjus tam tikram momentui darys tai, ką reikia. Žinoma, pasiruošti norisi ir reikia, reikės kokybiškai ir preciziškai veikti, budrumo lygis turės būti aukštas, atgrasymas turi būti."

Jis pripažino, kad yra modeliuojamos galimos situacijos, ruošiamasi tam tikriems scenarijams: „Reikia pripažinti, kad nutikus krizei neišvengtume pabėgėlių bangos. Yra nustatyta, kad pabėgėlių būna apie 20 proc. ir tai neišvengiama, bet, žinoma, bus ir žmonių, kurie stos ginti, norės prisidėti prie šalies gynybos."

V. Vilkelis aiškino, kad šiuo metu dirba su savivaldybėmis, veda mokymus, pratybas.

„Taip, informacijos stinga, bet mūsų rankos nebepasiekia. Turime mažai žmonių, daug darbo, biurokratijos, todėl laiko bendrauti su paprastais žmonėmis – nelieka. Nors visi puikiai supranta, kad elgsimės pagal situaciją, o ne tai, ką esame susirašę. Tiesa, nežinome kokia gali būti ta situacija", – sakė specialistas.

Spalį vyko pratybos Alytaus rajone – vyko mobilizacijos imitacija, kartu dirbo ne tik apskrities savivaldos atstovai, bet ir šauliai, policija, „Birutės“ bataliono kariai, „Carito“, „Maisto banko“ atstovai. Buvo dirbama pagal keletą scenarijų, sprendžiama, ką daryti su pataisos namais, kur dėti nuteistuosius.

„Taigi, dabar mokomės tai, ko neišmokome anksčiau. Keičiasi požiūris, bet reikia pripažinti, kad turime gerą savimobilizacijos pavyzdį ir, jei kas nors nesuveiks, galėsime remtis patirtimi, kurią jau turime", – svarstė V. Vilkelis.

REKLAMA

SMS gaus visi

Yra planai, kurie yra neviešinami, nes tarnybos dirba savo darbą, bet viskas yra paruošta, įsitikinusi Pilietinio pasipriešinimo skyriaus prie Krašto apsaugos ministerijos vadovė Audronė Kaladžinskienė. Anot jos, mokyklos, bibliotekos ir universitetai tikrai turi pakankamai informacijos, ką daryti mobilizacijos, konflikto atveju.

„Yra žmonių, kurie visai nesidomi, bet yra žmonių, kurie žino. Leidžiame brošiūras, kurias platinome bibliotekose, susitikinėjame su moksleiviais, studentais, mokytojams yra paruošta programa ir kvalifikacijos kėlimo kursai. Civilinės saugos informaciją galima rasti puslapyje 72.lt, o išgirdus signalus privalu įsijungti LRT televiziją ar radiją, sekti pranešimus mobiliuosiuose telefonuose“, – sakė specialistė.

Anot jos, siekiama didinti visuomenės atsparumą, padaryti taip, kad pas žmones atsirastų kritinis mąstymas.

„Tie, kas domisi –  žino, o tie, kurie nesidomi sužinos paskutinę minutę, nes informacija bus skleidžiama visais įmanomais kanalais. Bus pranešta: gerbiamieji, pasiimkite visus būtiniausius daiktus ir eikite štai ten. Jei žmonės nesidomi, tą dieną ir tą valandą, kai kažkas vyks, bus priversti pasidomėti. Mes esame paruošę net SMS žinutes, kurios bus transliuojamos. Viskas paruošta, tik reikia išsiųsti ir gyventojai tikrai gaus. Tiems, kurie privalės evakuotis, taip pat bus pranešta. Išties, kai kas nors nutinka, žmonės labai greit sužino, informacija sklinda žaibiškai“, – įsitikinusi A. Kaladžinskienė.

Anot jos, Sąjūdžio laikais nebūdavo tokių ryšio priemonių, bet žmonės keitėsi informacija, ji sklido iš lūpų į lūpas.

REKLAMA

„Žinoma, yra planai, kurių negalima viešinti, tai saugumo dalykai. Valstybės kontrolės ataskaita buvo, bet dalykai, kurie ten surašyti yra taisomi, tai procesas, kuris užtrunka“, – sakė specialistė.

Anot jos, kai kuriais su mobilizacija ir pilietine sauga susijusiais dalykais mes pradėjome rūpintis visai neseniai, nes iki 2008 ar net 2014 metų dar buvo tikima, kad pavojaus nėra. 

 Žmonės patys turi rūpintis savo saugumu

Šaulių sąjungos vado pavaduotojas atsargos majoras Židrūnas Šadauskis sako, kad kariuomenė neturi tiek resursų, kad galėtų pasirūpinti visais, todėl reikėtų, kad civiliai patys būtų labiau suinteresuoti savo apsauga, jos organizacija. Svarbu žinoti, kaip apsisaugoti, kur gauti maisto, vandens. Tos funkcijos turi būti užtikrintos, už tai atsako savivalda, bet žmonės taip pat turi rūpintis.

„Nelaimės atveju šauliai padėtų saugoti objektus, evakuoti žmonės, deja mūsų pajėgumai taip pat riboti“, – sakė Ž. Šadauskis. Anot jo, šauliai po 2014 metų sustiprėjo, atėjo daug naujų žmonių, tiesa dabar jų vėl mažiau.

Šauliai negali skustis mokymų ir pratybų stygiumi.

„Mūsų visos pratybos, galima sakyti, yra civiliams žmonėms, nes Šaulių sąjunga – visuomeninė organizacija. Mes matome, kokių reikėtų pratybų, tokias ir organizuojame. Kviečiame specialistus, kurie gali pagelbėti“, – sakė Ž. Šadauskis.

Anot jo, pratybos vyksta ir kartu su savivaldos atstovai, šauliai kviečiami tada, kai vyksta civilinės saugos ar mobilizacijos pratybos. Anot jo, pratybos vyksta gana dažnai, yra sistemingos.

REKLAMA

Šaulių sąjunga mato savo nišą mobilizaciniame procese ir galimybes būti naudingiems, įsitikinęs sąjungos vado pavaduotojas.

Naujienų portalas tv3.lt paskambino į vieną atsitiktinai pasirinktą savivaldybę ir pasiteiravo, kaip ruošiamasi mobilizacijai.

Kėdainių rajono savivaldos specialistė, atsakinga už mobilizaciją ir civilinę saugą sako, kad mobilizacijos pratybų iki šiol nėra buvę, bet skubama tai ištaisyti ir jau kitą mėnesį Kėdainiuose tokios pratybos bus.

„Mes važiavome stebėti pratybas į kitus rajonus, buvome Ukmergėje, Alytuje – ten buvo tikrai didelės ir plačios, dalyvavo „Maisto bankas“, kitos organizacijos. Gruodį ir mes darysime, nebėra ko laukti“, – sakė Kėdainių savivaldos atstovė.

Ji pripažino, kad „reikalai stipriai pajudėjo“, jie (Kėdainių savivaldybė) gavo mobilizacinį nurodymą, kad reikia organizuoti pratybas.

Jausmas
2018-11-26 07:51:36
Tos vadinamos savivaldybės rūpinsis tik vienu -kaip suspėti persukti kepures į kitą pusę
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2019-04-18 18:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvo toks veikejas Abisala nese savo subine tipo rusai puola.Is seimo nk nezinojo kur buvo pasislepes aptilo tada kaip kurmis islindo.Net nebegciau pirma atsiimciau kas man priklauso.Rusiskai moku.Visas buozes isnaikint visus vergvaldzius pirmoj eilej.Suvesti saskaitas.   ATSAKYTI
As 2019-04-18 18:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seima i masina ir tepi slides is lt.ir nesi savo uzpakali is lt.Biski pinigu turet .Moketi reik rusiskai ir ok.Nes sleptuviu nebera isnaikinta kur sleptis.Nebent kaip strutis galva i smeli kisi.   ATSAKYTI
Mantas 2018-11-27 09:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Raso estijou per pus maziau gyventojiu 1,3m :Dd tai, kad lt jau ne 2m nelike ka cia rasot pievas..    ATSAKYTI
zero 2018-11-27 08:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tiksliai žinau kur būtu seimo narys per mobilizacija ogi kokioj USA :D Jie tam lėšų turi o visi kiti lai būna pamirštais, negyvais "didvyriais", už Lietuvą vyrai....   ATSAKYTI
Carter2231 2018-11-26 16:02:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Gydymas nuo ŽIV-AIDS, aš niekada dr.camala, kuris bet kada galėtų išgydyti savo ŽIV-AIDS gydomuoju laiku, išbandžiau beveik viską, bet negalėjau rasti jokio sprendimo dėl savo ligos, nepaisant to, kas vyksta su manimi, Aš visada praleidžiu daugybę vaistų įsigyti ŽIV iš ligoninės ir vartoja keletą vaistų, bet ne atleiskite, kol vieną dieną aš tiesiog naršau internete, kai susidursiu su puikiu pranešimu! "Michelle! Kas tikrai sakė, kad ji buvo diagnozuota ŽIV ir buvo išgydyta per tą patį savaitę per šio didžiulį galingą gijimo gydytojo pagalbą, kartais man tikrai įdomu, kodėl žmonės jį pavadino "Papa kamala", aš niekada nežinojo, kad tai buvo viskas dėl to, kad buvo puikus ir tobulas tai, ką jis daro, sukelia visa tai. todėl greitai su juo susisiekiau ir jis paprašė man kelis klausimus ir sakė, kad niekada nepamiršiu, kad kas su juo susisiekti yra! visada išgydamas per 6 valandas po to, kai darydamas viską, ko jis paprašo, vis tiek aš nustebau, ką išgirdau iš jo, todėl aš padariau viską, tik tuo pačiu dieną, kai jis sakė, kad aš būsiu išgydytas , visa jėga, kuri mane paliko prieš skubėdami, ir aš tampa labai stiprus ir sveikas, ši liga beveik žudo mano gyvenimą dėl manęs, todėl aš norėčiau į ligoninę, kad galiausiai išbandytų ligą, o gydytojas sakė, kad esu ŽIV Neigiamas, aš esu labai nustebęs ir laimingas apie gydomą dr.camala, kurią man davė senovės Afrikos dalis, galite atsiųsti jam el. laišką savo gydymui: [email protected] arba WhatsApp jam +2348164728160 ačiū Sveikindamas mane nuo ŽIV, aš esu Dorisas Carteris.   ATSAKYTI
Jonas 2018-11-26 13:26:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Atsakyti į SMS žinute, kat nieko namuose nera   ATSAKYTI
xxL 2018-11-26 13:46:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Jonai, suprantu, kad pas rusofašistus tikrai namie nieko nėra išskyrus vatą. Man būtų įdomu sužinoti kaip į tokį SMS atsakytų tavo kolegos gėjai iš GRU, Elektrik ir Grigorij? Pas juos taip pat namie nieko nėra?  
Katinas 2018-11-26 13:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O mes į šiaurę dumsime   ATSAKYTI
xxL 2018-11-26 13:47:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taip, tokius kaip Katinas prusokai tikrai į šiaurę išsiųstų, ten kur Kolyma.   
Grigorij 2018-11-26 14:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Katinas,
varyk i Rytus - "Putke" neisduos! Ismintingi lietuviu proseneliai ne siaip sau dainavo: "Is Rytu saleles Saulute tekejo, o is Vakereliu debeseliai ejo". :))) Bent siandien jau 1000% paaiskejo, koks piktas ir ciniskai savanaudis yra "gerasirdis" Vakaru Vilkas - nepalyginamai blogesnis uz pikta Rytu Meska-"okupante"!

Na, dar pas "Paskutini Europos Diktatoriu" gali varyti. Bat'ka niekad neisduos, palyginus su tepancia slides i Briuseli ŠunGrybe!   
Raimis 2018-11-26 13:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kokie sms juk pirma bus užblokuotas visas ryšys pasekoje ir elektra...   ATSAKYTI
Bbd 2018-11-26 12:11:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
A man pochujui kiekvienas uz save!!!!   ATSAKYTI
Grigorij 2018-11-26 10:37:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Atsakyti savo SMS, pasiunciant na... Verciau gelyciu pirksiu saviskius sutikti, kaip lietuviai sutiko Raudonaja Armija, grazinusi Vilniu, 1939. :)))   ATSAKYTI
xxL 2018-11-26 13:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Grigorij viską žino ir visur buvęs :)))) Tu ką, su tomis gėlėmis vienintelis ir stovėjai 1939 metų raudonųjų okupantų invazijos metu? Gal dar dalyvavai ginant Maskvą nuo Napoleono?  
Saulius 2018-11-26 10:10:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Svarbiausia pasirupinti kuo skubesne musu valdzios saugia evakuacija.kad kuo greiciau is salies pasitrauktu ir saugiai mums toliau vadovautu ir rupintusi kur nors is Sveicarijos...svarbu laiku nusiplauti,o jus cia visi sau Tevyne mylekite...   ATSAKYTI
Fausta Ram 2018-11-26 11:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Bus kaip kadaise, kai neliko Lietuvos ponas prezidentas Smetona pasiraitojes kelnes perbrido upeli ir adjos tevyne o liaudis liko okupuoti  
Lols 2018-11-26 19:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Evakuoti valdza veryga ir taip jau daug ka uzdraude
  
Remigijus 2018-11-26 09:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Suda mala looks Kara's kokia armija kliedesiai,prima bunkeriu ner nu aviacijos,zones valgyt venturi Ka.bet via civility reikalas pasirupyti.reiskias Kara's bus or bekir is tos siuksliu pyderu valstybes lai gejai,grybas Gina.   ATSAKYTI
Rolanda 2018-11-26 09:49:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nieko nėra žinoma ar pvz.Kaune yra kokios požeminės slėptuvės, kur reiktų bėgti prasidėjus bombardavimui. Kur gauti dujokaukes. Auksinių šaukštų skandalas užglaistytas, o kiek dujokaukir už tuos pinigus buvo galima nupirkti?   ATSAKYTI
profesionalas 2018-11-26 09:33:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Patariu. Apsisiaust baltą paklodę ir bėgt link kapinių.   ATSAKYTI
Remigijus 2018-11-26 09:55:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Teisingai  
Jura 2018-11-26 09:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
ruoskimes, praktikuokimes, daugiau kalbu, kad rusai puola.......mintys meterelizuojasi (pildosi) Vietoj to, kad palaikyti normalius kaimyninius santykius, visa laika ,,pjudosi" su rusais, gasdina rusu puolimu. Kaip nusibodo........Idomu kas liktu ginti Lietuvos? Jaunimas uzsienyje, vyriausybe pasipustytu padus ir i silta vietele uzsienyje, turtuoliai turi namus siltuose krastuose.......lieka pensininkai ir ubagai su savo minimumu   ATSAKYTI
rusniskis 2018-11-26 09:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
tokios tevynes kurioje zmogus yra nulis ,as neginciau tegul gejai .juos valstybe MYLI lai jie parodo nora ginti lietuva.   ATSAKYTI
Remigijus 2018-11-26 09:57:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gejai nuciulps rusams negyvai ir laimesim.  
xxL 2018-11-26 13:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei Lietuvos neginsi, tai kaip tik tokioje "tėvynėje" ir atsidursi, kurioje svajonių atostogos bus išvyka į Soči.  
xxL 2018-11-26 09:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tikiuosi tokio SMS apie kremliaus agresiją Lietuvos atžvilgiu niekada nesulaukti, bet jei jau taip įvyks, tuomet Tėvynę ginsiu.   ATSAKYTI
is kaimo 2018-11-26 07:59:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
nesu nei saulys nei savanoris ,jei lys kas i mano namus uzsiundysiu suni ,o jei trenks mano suniui tada isijungsiu as .begs taip ,kad pirmas priesu sustojimas bus uz Uralo .   ATSAKYTI
Jausmas 2018-11-26 07:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Tos vadinamos savivaldybės rūpinsis tik vienu -kaip suspėti persukti kepures į kitą pusę   ATSAKYTI
Irmis 2018-11-26 09:05:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu duok Dieve, kad bent jau nevisiškai taip būtų, kaip kad Jūs sakot...:)  
Va va 2018-11-26 07:35:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Žmonės turi rūpintis patys savo saugumu mano LR valdžia, ir nusikalstamą aplaidumą savo veikla slepia po antspaudu - slaptai?   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Kalėjimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teisingumo ministerija skelbia planuojanti įkalinimo įstaigose statyti modulines patalpas, kur nuteistieji galėtų gyventi kamerose. Teisingumo ministerija antradienį pranešė, ...
Jaroslavas Narkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui pradėjus eiti pareigas sektoriuje buvo įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ...
asociatyvi nuotrauka, Lietuvos kariuomenės šauktiniai ir savanoriai
Savanore į kariuomenę užsirašiusi atsargos karininko Dariaus Antanaičio dukra Greta Antanaitytė Karo prievolės ir komplektavimo tarnyboje tikrindamasi sveikatą išgirdo chirurgo ...
Mėsa parduotuvėje (nuotr. stop kadras)
Dėl pažeidimų laikinai sustabdyta Marijampolės rajono  mėsos perdirbimo įmonės „Eimasa“ veikla. Įmonė privalės utilizuoti nelegaliai tvarkytą 1,9 tonos mėsos ...
Erikas Bėrontas (nuotr. Fotodiena.lt)
Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma, kurios pagrindu iš Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovo pareigų buvo atleistas Erikas Bėrontas, buvo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Policija ramina: viešins trikojų vietas ir atskleidžia, kiek kilometrų leidžai viršyti
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Kauno aerodrome: specialistai ieško kaltininkų
DABAR RODOMA
Lenkijoje sparčiai plintant paukščių gripui tikrina mėsą ir Lietuvoje: deja, pažeidimų apstu
DABAR RODOMA
800 naujagimių Lietuvoje dienos šviesą išvysta galimai paveikti alkoholio
DABAR RODOMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą
DABAR RODOMA
Girtą naujagimį pagimdžiusios moters advokatas: negimęs kūdikis nėra žmogus
DABAR RODOMA
Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai
DABAR RODOMA
Po gaisrų – kita stichija: Australijoje iškrito neįtikėtino dydžio kruša
DABAR RODOMA
Internete paplito šokiruojantis visiškai nuogos sulaikytosios įrašas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų