Vyno taurė prie pietų stalo, jei namuose auga vaikai gali būti lemiama. Vaiko teisių tarnyba ypač įtariai žiūri į šeimas, kuriose tėvai mėgsta išgerti. Nesvarbu – tai vyno taurė prie pietų stalo, ar didžiulis giminės balius. Vaikui esą yra pavojinga, kai šalia esantys suaugusieji yra apsvaigę nuo alkoholio, nes gali nebūti kas jais pasirūpina. Tad jei namuose nebus nė vieno blaivaus, vaikai iš tokios šeimos gali būti paimti.

tv3.lt koaliažas

tv3.lt koaliažas

Įprastas vaizdelis. Giminės šventė, ant stalo alkoholis, o šalia sukiojasi ir būrys mažųjų. Vaiko teisių tarnybai tokie pobūviai jau kelia įtarimą, mat suaugusieji, kai šalia yra vaikų, valdininkų įsitikinimu, turi būti blaivūs. Dauguma tautiečių tokio požiūrio nesupranta.

„Dabar švęsiu, senelis esu. Bus anūkės gimtadienis. Bus 10 metų. Padarysim vyno, čerkutę padarysiu. Ir marti padarys vynelio, ir draugės. Ką, dabar mums ateis 3 anūkes paimti? Čia absurdas. Kur mes einam?“, – piktinosi vyras.

Nepatenkinta tokiu sprendimu yra ir kita vilnietė.

„Visiška kvailystė, įvairios šventės būna, nesusiję su smurtu ir vaikų paėmimu. Tai neturi būti daroma. Atsakingi už vaikus tėvai, ne valstybė“, – sako ji.

REKLAMA

Žmonės tikina, kad nereikia visiškai uždrausti tėvams išgerti, tačiau promilės turi būti žiūrimos. Ir tikina, kad atiminėti vaikų iš tėvų dėl to negalima.

„Apkrėtė Lietuvą noru vaikus atiminėti. Juk čia nusikaltimas prieš liaudį, supratimą, net prieš tikybą negalima, kaip taip atimt vaikus?“, – klausia ji.

Girdėdami tokį žmonių nepasitenkinimą, valdininkai ramina, kad Lietuvoje dar nėra priimtas įstatymas, kuris draustų vartoti alkoholį prie vaikų. Tačiau yra išimtis – vaikai bet kokiomis aplinkybėmis turi būti saugūs. O tai reiškia, kad alkoholio suaugusieji gali išgerti tik tiek, kad sugebėtų rišliai kalbėti, pastovėti ant kojų ir blaiviai mąstyti. Antraip vaikai bus atskirti.

„Vaiko teisių specialistai alkotesteriu nematuoja, neturi, dažniausiai atvyksta reaguodami į policijos iškvietimus, reiškia, kažkas įvykę labiau, konfliktas“, – sako viceministrė Vilma Augienė.

Psichologai ir šiaip pataria vaikų akivaizdoje nevartoti alkoholio, mat vaikai linkę kopijuoti tėvų elgesį.

„Jei geriama prie vaikų, rodo, kad šeimoje yra problemos dėl priklausomybės nuo svaigalų. Paprastai tokiose šeimose, kur girtaujama prie vaikų, būna ir smurto nebūtinai fizinio, bet ir psichologinio, kur išgėrę žmonės, būna nesutarimų, ginčų, vaikai jautriai reaguoja į tai“, – pasakoja psichoterapeutas Raimundas Alekna.

Valdininkų tikinimu, jei vartojamas alkoholis, bent vienas suaugusysis turi likti blaivus, kad sugebėtų pasirūpinti vaikais. Valdininkai mėgina raminti, kad restorane pamatę vaikus kartu su švenčiančiais tėvais nepuls kviesti vaikų tarnybos. Tas pat galios ir namuose.

REKLAMA

„Jei žmonės gurkšnoja ramiai vyną prie makaronų vakarieniaudami, policija ir vaiko teisės nesiveržia į tokius namus“, – sako V. Augienė.

Jei pasiskųs kaimynai ar praeiviai, kad šalia vaikų yra švenčiama ir triukšmaujama, galite sulaukti vaiko teisių ir policijos vizito. O tuomet jau bus vertinama, ar vaikui nėra kilusi grėsmė ir pildoma 15 lapų grėsmės lygio nustatymo anketa. Ypač pareigūnai būna priekabūs, jei kalba eina apie mažylius iki 3 metų.

„Jei yra kūdikis, yra akivaizdžiai apgirtę tėvai, dar ir kitos aplinkybės, pvz., šaltis ar kažkas tokio, visada stengiamasi ieškoti tam momentui išeities“, – sako V. Augienė.

Jei šventėje ar bet kur kitur, yra vaikų ir vartojamas alkoholis, bent vienas suaugęs, anot vaiko teisių gynėjų, privalo likti blaivus, kad galėtų pasirūpinti vaiku, jei staiga vaikui kas nutiktų ir prireiktų vykti į gydymo įstaigą, atstovauti vaiką, priimti svarbius su jo sveikata ar gyvybe susijusius sprendimus. 

Tom
2018-11-09 18:24:43
Visame pasaulyje prie pietu stalo uzgeriama vyno taure o Lietuva uzdraus?
nebezino ko prisigalvoti juokdariai ...
Speskite aktualias problemas o ne durnizmu uzsiiminekite...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ką ta valdžia uosto 2018-11-12 23:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus algas žmonėms pakelkit, kad dirbt uzsinoretu, nebeturės kada gerti, gyvenimo sąlygos pagerės, o kartais paragavę, nebus agresyvus, nes nebepatirs tiek streso, dėl sudurimo galą su galu.Ir viena problema spresdami išspręsti ne vieną. Kol debilai valdys mūsų šalį, tol ir dėsis nesąmones. Ačiū Dievui nebegyvenu tam krašte, vaikai kaip karaliai, gali lipt tėvams ant galvų ir prisikt atsiprašant, o tu negali reaguoti niekaip tik kaip popieriaus paduot ar ruryte nuvalyti. Fuj kuo daugiau domiuosi kaip gyvena tėvynainiai tuo baisiau... Stiprybes ir blaivybės. Lietuvoje jei turi vaikų tai jau žmogau tu miręs, įdomu kaip čia persti dar neuždraudė prie vaikų, juk nemandagu, gali atkartoti elgesį...    ATSAKYTI
2018-11-11 17:47:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gal kokį pažymėjimą tėveliams išduokit. Kai perka alkoholį pateikia su vaikų gimimo datomis. Jei turi nepilnamečių alkoholio neparduoda. Taip galėsite išblaivinti Lietuva    ATSAKYTI
Nesamone 2018-11-13 23:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiška nesamonė. Nei išblaivintume Lietuvą,nei ka. Žmonės vis tiek rastų būdų kaip gauti alkoholio tas pats kaip ir visas jaunimas dabar po to verygos draudimo.   
Neziniuke 2018-11-11 14:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seniau budavo kaimynai susirenka i kazkieno kiema ir baliavoja,o vaikai aplink laksto. Ir viskas budavo gerai. Ir per uzpakali gaudavom ir per nagus. O dabar nesamones daro su tais istatymais.    ATSAKYTI
Petras 2018-11-10 09:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LR vaikų teisių tarnyba ,TM ir SADM neaišku kam tarnauja ir kaip dirba. Tautos išrinktieji pagal LR Konstituciją privalo vykdyti rinkėjų daugumos valią . Ar jie šioj vietoj klausė savo rinkėjų ? Ką veikia mūsų teisėsaugininkai?   ATSAKYTI
0218 2018-11-10 06:44:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsižvelgiant kokios yra suaugusiuju sveikatos kad gerti alkoholio grieztai draudzimama. Kaip du vaikus i sulini ismesti. Ko kliedat? Mano buves vyras turi psijokios sveikaTos linkme alkoholizmu moliu laukimu zodziu narkomanas salia, sunkaus yra smurtgaunamas ir neprisipazista savo kaltes.....   ATSAKYTI
0218 2018-11-10 06:47:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bandau ištaisyti klaidas turi psichikos sveikatos zoliu rukimu salia sunkaus smurtaujamas  
jonas 2018-11-10 05:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
užaugom septyni šeimoje,namuose būdavo balių pastoviai,nes tėvas turėjo daug draugų,kurie jam padėdavo visaip mūsų šeimai,tai būdavo atsiskaitymas už pagalbą,kaip sakydavo anksčiau,su buteliu ir sieną pramuši...Visi vaikai užaugome gerais žmonėmis,gerais savo srities specialistais ir nė vienas netapome alkoholikais ar savo vaikų diktatoriais...greit vaikai prie tokio įstatymo,savo dar neišvystytais protais,pradės tėvus auklėt,kelti isterijas ir būti teisiais,nes praneš tarnyboms...Šį virusą padovanoję žmonės Lietuvai,kitoj kadencijoj šluos gatves,aš tokių seimūnų net i darbą nepriimčiau...   ATSAKYTI
Serga 2018-11-09 22:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia valdzia mes issironkom, protas jiems visai pasimaise   ATSAKYTI
siaubas 2018-11-09 22:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ir dar pasakisit kad prieš 40 mėtu blogai gyvenome?tikrai ne buvo tokiu nesamoniu vaikus atimineja irodineja ka vaikams valgyti kada tevams alaus nusipirkti kur rukyti čia jau tikrai ne rusai kalti mes patis balsavom uz nepriklausoma Lietuva ar mes tikrai laisvi?   ATSAKYTI
, 2018-11-09 22:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kas turi vaiku neparduokit akoholio arba isvis lietuvoje uzdrauskit alkoholi nes zmogus isgerti negali o seime kur priimami svarbus sprendimai tai vaiksto ipise urodai    ATSAKYTI
Romas 2018-11-09 23:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turbut girti ir prieme ir si įstatymą vaikus atimineti
  
Jomajo 2018-11-09 21:34:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čiujų žopai! Ši valdžia po kitų rinkimų eis po velnių!!! Ir dar
ilgai visi spjaudysis ir keiks, o aš pasikartosiu    ATSAKYTI
ausrine 2018-11-09 23:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
teisingai .Anksciau po desimt vaiku isaugindavo,ir isgerdavo ,ir laika linksmai liaido,ir visi buvo laimingi.Kas jie per vieni kad nurodytu kaip reikia gyventi.Kam isvis gimdyti vaikus jai juos atima.Tegul isnyksta Lietuva .  
Jomajo 2018-11-09 21:19:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O aš džiaugiuosi kad ji mirė. Stora karve kai kurie vadino. Kur ten 120 kg paversti..o už globą ji gauna pinigų. Mažiausiai 400 jei neturi globojamo vaiko, o turint vaiką pajamos kurkas didesnės.. tad ir ėsti turėjo už ką.. žinoma, ėdė tik kartą dienoje, nuo ryto iki kol nueina miegoti..   ATSAKYTI
Xxx 2018-11-09 21:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tegul pabando paimt mažai nepasirodis   ATSAKYTI
Jomajo 2018-11-09 20:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ačiū Dievui! Viena globėja numirė praeitą savaitę. Užtikrinu!    ATSAKYTI
Močiutė 2018-11-09 20:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei Lietuvoje vyksta tokie dalykai, kaip iki šiol, tai jau geriau prie vaikų nevartoti jokio alkoholio, nes nežinia kaip vaikų teisėms susišvies,kai "pavyzdingai piliečiai"jiems praneš.    ATSAKYTI
Jo 2018-11-09 20:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rašynelio autorius ,tegul pats save pasitiktina.   ATSAKYTI
Mamutas 2018-11-09 20:40:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ismire liko mamutas pasake mamutui apie mamutu egzistavima ir svelniai pokstelejus i kakta visi laimingi nuejo miegot. Ryt laukia rimti darbai ieskot mamutu.
Mamutu nebuvo nei kita diena
Nei kitais metais
Simtmeciais
..
O mamutu nera
Ir tada nusvito
O kam tie mamutai juk yra ...
Apie ka sis straipsnis ogi apie mamuta kuris jiesko mamutao.
Baikit pudrint liaudziai smegenis mes jau viska supratom. Aciu einu isgert vyno po krabu fiestos, man vyno vaikams kolos su hamburgeriu....   ATSAKYTI
Jomajo 2018-11-09 20:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Laikas mamutams   
Dalis 2018-11-09 20:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kvailyste,kur desit vaikus. Kas per istatymai.Kodel anksciau uzaugino normalius vaikus, kai dirbo tevai. Panaikinkit pasalpas , varykit dirbti, tegu usidirba,o veltui pinigus metot    ATSAKYTI
O vat ir ne 2018-11-09 21:21:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nenormalios darzoves, reikia keist.
Kokie kordinalus pokyciai
Pradziai viska vaikams
....
Olia valstybes nuosavybe uz 50 jevru per men  
Simas 2018-11-09 19:31:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu pi**es!   ATSAKYTI
Dds 2018-11-09 19:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Debiloidu valdoma valstybe   ATSAKYTI
Virginija 2018-11-09 19:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš tėvu vaikus paimte greitei o ka daro su vaikais kurie kos isivaikina jau palieka nebe jusų problemos o kas darosi vaikų namuose duokit tėvam didesned pašalpas kelkite atlyginimus greit aš manau kad musu lietuvėlės nei žemėlapyje nebeliks seneliai išmirs kas galės važiuos i užsienį ten vadžia nori vakų ir rupinasi daugiau paprastu žmogumi   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Menstruacijų skausmai (nuotr. 123rf.com)
Daugeliui moterų laikas iki menstruacijų ir jos pačios tampa nemažu išbandymu – atrodo, niekada nesibaigsiantis skausmas, permaininga nuotaika, o kur dar nuolatinis nerimas, ar ...
vaistai (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 2010–2018 metais augo vaistų vartojimas, rodo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos analizė. Baltijos šalių gyventojai daugiausia vartoja ...
Vilniečio gyvenimo sąlygos šokiruoja: niekam nerūpi, kad gyvena be paso ir elektros
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vilnietė Irena, kuri susirūpino savo kaimyno Petro sveikata ir gyvenimo sąlygomis. Vyras jau metus laiko gyvena be elektros, paso ir jokių pajamų, ...
Organų donorystė (nuotr. 123rf.com)
Praėjusiais metais organų donorais tapo apie 3,5 tūkst. žmonių – tai didžiausias skaičius per visą nepriklausomybės laikotarpį, teigia Nacionalinis transplantacijos ...
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Kada lietuviai gyvens taip oriai kaip Vakarų Europos šalių gyventojai? Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalis pavyzdingai stiebiasi link Europos Sąjungos vidurkio, tačiau ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų