Lietuvoje antradienį įsigalioja reikalavimas visuose gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – įsirengti autonominius dūmų detektorius.

Mieste (nuotr. Fotodiena.lt)

Mieste (nuotr. Fotodiena.lt)

Detektorių įrengimą nuo gegužės 1 dienos reglamentuoja Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės.

Ugniagesiai tikisi, kad garso signalu detektoriai įspės gyventojus apie gresiantį pavojų, o laiku iškviesta pagalba padės išgelbėti gyvybes ir žmonių turtą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vedėja Lina Nuobarienė BNS sakė, kad už neįsirengtą dūmų detektorių gyventojai kol kas nebus baudžiami, ugniagesiai ir toliau konsultuos gyventojus, kodėl juos reikia įsirengti.

„Visoje Vakarų Europoje tai norma, ten sankcijos didžiulės ir niekam klausimų nekyla. Mes irgi norime pakelti žmonių savisaugos kultūrą, sąmoningumo jausmą. Žmonės sugeba rasti lėšų prašmatniam televizoriui, kompiuteriui, tačiau nedaug kainuojančiomis saugumo priemonėmis nepasirūpina“, – yra sakęs Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

REKLAMA

Pernai namuose nakties metu žuvo 54 žmonės. Manoma, kad dūmų detektoriai būtų išgelbėję jų gyvybes.

Įrengti virtuvėje detektoriaus nerekomenduojama, nes šie prietaisai yra labai jautrūs ir gali suveikti nuo garų, gaminamo maisto. Patariama jį įrengti miegamosiose patalpose. Detektorius identifikuoja tokios koncentracijos dūmus, kurie dar nėra pavojingi žmonėms.

97 proc. per gaisrus žuvusių žmonių mirtis ištinka gyvenamojoje aplinkoje, kai gaisras kyla rūkant lovoje, nesirūpinant kūrenamų krosnių saugumu, nevalant kaminų ir t. t.

Lietuvoje kasmet per gaisrus žūsta apie 100 žmonių. Anksčiau gerokai daugiau žmonių žūdavo kaimo vietovėse, dabar žūčių skaičius panašus ir miestuose.

Didėja įkainiai už gydymo paslaugas

Nuo gegužės gydymo įstaigoms bus daugiau mokama už suteikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, dėl to turėtų didėti algos medikams.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) nurodo, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos padidintos ne mažiau kaip 10 procentų.

„Nuo gegužės 1 dienos perskaičiuotos ir patvirtintos naujos asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kompensuojamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, bazinės kainos. Jos didintos diferencijuotai, tačiau ne mažiau kaip 10 proc., uždirbtas papildomas lėšas gydymo įstaigoms rekomenduojama nukreipti asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų darbo užmokesčiui didinti“, – teigiama VLK komentare BNS.

Vyriausybė yra paskelbusi, kad nuo gegužės 1-osios medikų atlyginimai vidutiniškai turėtų didėti 20 proc., prioritetą teikiant mažiausiais uždirbantiesiems.

REKLAMA

Pažymima, kad algos turėtų didėti ne tik gydytojams, bet ir slaugytojams, kitiems asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems specialistams. Konkretus darbuotojų atlyginimo dydis priklausys nuo gydymo įstaigos vadovo sprendimo.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), šią savaitę dar turėtų būti pasirašomas sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties priedas, juo būtų įvestos medikų atlyginimų „grindys“.

Ministerijos duomenis, praėjusių metų antrą pusmetį gydytojų vidutinis darbo užmokestis siekė 1564, slaugytojų – 793 eurus.

Anot VLK, medikų algoms didinti nuo gegužės papildomai numatyta beveik 100 mln. eurų iš PSDF ir PSDF rezervo.

Nuo gegužės Vilniuje – atliekų tvarkymo pokyčiai

Vilniuje nuo gegužės įsigalioja nauja atliekų tvarkymo sistema. Valdžia tikisi, kad šiukšlių išvežimas miestiečiams supaprastės ir atpigs.

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius praėjusią savaitę sakė, kad gyventojams ir verslui nieko daryti nereikės, nes viskuo pasirūpins savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA). Bendrovė atsiųs visą informaciją apie naują mokėjimo tvarką.

L. Kvedaravičius tvirtino, kad atliekų tvarkymas turėtų atpigti, o iki šiol mokesčio vengę vartotojai to nebegalės daryti.

Nuo šiol galios dvinarė rinkliava – pastoviąją dalį mokės visi nekilnojamo turto (NT) savininkai arba nuomininkai, ji bus apskaičiuojama pagal NT plotą, o kintamoji dalis bus skaičiuojama pagal atliekų kiekį.

Iki šiol vidutinio 60 kv. metrų ploto buto savininkai per metus už atliekų tvarkymą mokėdavo apie 77,76 euro, o įsigaliojus naujai tvarkai, ši suma turėtų mažėti iki 33 eurų.

REKLAMA

Iki šiol daugiabučių ir privačių namų gyventojai bei įmonės tiesiogiai pasirašydavo atliekų tvarkymo sutartis su bendrovėmis „Ecoservice“, „Ekonovus“, „VSA Vilnius“ ir Atliekų tvarkymo tarnyba. Bendrovės 2007 gegužę pasirašė 8 metų trukmės sutartis su savivaldybe, tačiau jos jau du kartus buvo pratęstos. Vilniaus savivaldybė teigė, kad tokia sistema – ydinga.

Todėl miesto valdžia jau beveik dvejus metus bandė pertvarkyti atliekų tvarkymą. Labiausiai procesą stabdė du kartus skelbtas atliekų surinkimo įmonių pasirinkimo konkursas. Jo dalyvės teismams skundėsi, kad kai kurios sąlygos buvo neaiškios.

Vilniaus savivaldybė praėjusių metų spalio pabaigoje pasirašė 5 metų trukmės sutartis su trimis atliekų surinkimo bendrovėmis – „Ekonovus“, „Ecoservice“ ir „VSA Vilnius“ – dėl atliekų surinkimo Vilniuje. Sutartis bus galima pratęsti dar dvejiems metams.

Gegužę – sustiprintos policijos priemonės vairuotojų kontrolei

Lietuvos policija gegužę yra numačiusi vykdyti sustiprintas vairuotojų kontrolės priemones.

Jomis siekiama gerinti eismo saugumą ir mažinti avaringumą šalies keliuose, pranešė Kelių policijos tarnyba.

Gegužės 1 dieną ir gegužės 25–29 dienomis policija planuoja vykdyti sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų kontrolę, taip pat tikrins, ar nevairuoja asmenys, neturintys tokios teisės.

Gegužės 1–10 dienomis bus tikrinama, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais.

Gegužės 14–20 dienomis ruošiamasi vykdyti krovininių automobilių, autobusų, motociklų, pradedančiųjų vairuotojų kontrolę. Šis reidas bus tarptautinis, jį vienu metu vykdys ir pareigūnai Estijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Belgijoje ir Vokietijoje.

Visą mėnesį policijos pareigūnai taip pat žada skirti ypatingą dėmesį pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų eismo saugumo užtikrinimo priemonėms.

Bus vykdoma ir sustiprinta vairuotojų pareigų pėstiesiems ir pėsčiųjų bei dviračių vairuotojų pareigų vykdymo kontrolė.

Donaldas
2018-05-01 10:17:20
Zasibis kels medikams algas zmoniu saskaita didindami ikainius
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gintaras 2018-05-01 23:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia grynai dėl biznio kažkam toks įstatymas. Gerai skamba :" manoma, kad dūmų detektoriai būtų išgelbėję gyvybes"... Ne kiekvieną viduryje nakties ir žadintuvas šalia lovos pabudina, o tas pypsėjimas kažkur už sienos apskritai nieko vertas. Biznis čia ir nieko daugiau. Nei saugiau, nei ką, tik kažkam užsidirbti pavyks. Nupirktas, užsakytas įstatymas. Kaip ir daug kitų mūsų valstybėje.   ATSAKYTI
assas 2018-05-01 15:54:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o anksciau ir psd mokescio nebuvo ir algom uztekdavo :d kuo daugiau mokesciu tuo maziau pinigu valstybej :ddd pizdina daugiau   ATSAKYTI
Raimas 2018-05-01 13:51:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
juokas ima bus privaloma tai ka vel gasdins sodins del dumu detektoriu kad ju nebus o i namus vagiu neisileis ka zinai kas ateis o pazymejima senam zmogui bet koki gali parodyti ir patikes manau 90 procentu neisileis del paciu saugumo ir nera ko valdziai gasdinti musu ne karo metas yra ir ne prievoles laikai kad duokle moketume ir ne taip reikia su liaudim reikia per informacines priemones prasyti kad del ju saugumo isigytu dumu detektorius bet nepagalvojot ka daryti kad is virtues neitu dumai ar kas megsta rukyti bute teks pamirsti,dar megsta valdzia meluoti kad slaugytoju atlyginimai 800 euru nu nebent su direktoriaus algos isvestu vidurkiu,tai kodel moka slaugytoju. pilna skelbimuose nuo 380-500 euru ne daugiau,pamastymui kas kur megsta meluoti,man moketu tuos 800 euru tekinas eiciau slaugyti ligoni.
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/957135/stai-kas-keisis-lietuvoje-nuo-geguzes-1-osios-palies-kiekviena   ATSAKYTI
Jonas 2018-05-01 11:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tiesiog šaunuoliai, lendantys net per stipriai į ES rūrą bemuilo, mūsų valdininkai. Greit butuose ir kameras pareikalaus įsirengti dėl mūsų "saugumo", bei gps siūstuvus automobiliuose, nes kitaip nežino kur juda mūsų piliečiai... Gerai stengiatės kad išmestumėte lauk likusius piliečius iš LT. Gal laikas būtų pradėti iūrėti ne į ES reikalavimus o į mūsų visų poreikius - ka sugeba daryti tiek VENGRIJA, tiek LENKIJA!   ATSAKYTI
auka 2018-05-01 11:14:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai dar vienas budas kaip is vargsu istraukti pinigus,...cha,cha,tik tai nepades isgelbeti Lietuvos,atvirksciai,idomu koks sekantis:ka dabar uzdraus daryti,ka dar reikes pirkti ir kazkur kabinti...cha,cha...b...t..   ATSAKYTI
Dalia 2018-05-01 11:13:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Is kur slaugytoju istrauket tokia suma!!!   ATSAKYTI
Az 2018-05-01 13:23:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ministras sudejo savo alga ir slaugytojos.  
Pasibaisėjęs 2018-05-01 10:47:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Taip taip,medikams algas reikia kelti,bet kaip jie negydė ,kai neįdeti į kišenę ,taip ir negydys,nors 10 tūkst.jiems duok.Aišku,mes ta vargdienių klasė turim jiems ir algas pakelti ir susimokėti ,jeigu norim,kad nors šiek tiek tave gydytų.   ATSAKYTI
jonukė 2018-05-01 10:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
su Gegužės 1ąja sveikinu visą darbininkų klasę. "Dėkui" spaudai, kad nei vienu žodeliu nepaminėta ši diena.Įdomu, kodėl ji kalendoriuje parodyta šventinė.Gal, kad tiems 15 procentų valdančiųjų reikia laisvadienio. Stipri valstybė, kur stipri ir saugi darbininkų klasė   ATSAKYTI
Tv 2018-05-01 10:20:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ciuu..l..p..kit b..b..iu..s   ATSAKYTI
Donaldas 2018-05-01 10:17:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Zasibis kels medikams algas zmoniu saskaita didindami ikainius   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Prasidėjusi kalendorinė vasarą, į pabaigą artėjantys mokslo metai daugelį nepilnamečių priverčia susimąstyti, ką jie galėtų prasmingo nuveikti, kad ir laikas praeitų smagiai, ...
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų