Šiame name gyveno į sekso vergiją patekę lietuviai

Klaipėdos bei Jungtinės Karalystės (JK) Kento policijos pareigūnai atlieka bendrą tyrimą dėl prekybos žmonėmis.

Ikiteisminis tyrimas Lietuvoje pradėtas 2016 m. balandžio mėn., gavus duomenų, kad 53-ejų metų amžiaus Klaipėdos rajono gyventojas ir vienos JK bendrovės savininkai-sutuoktiniai išnaudojo darbui į JK atvykusius asmenis.

2016 m. birželio mėn. buvo sudaryta tarptautinė jungtinė tyrimo grupė, kurios veiklą koordinuoja ir iš dalies finansuoja Europos teisinio bendradarbiavimo institucija Eurojust.

Įtariama, kad vištų gaudytojais dirbę vyrai buvo įtraukti į vergiją, pažadant lengvą ir gerai apmokamą darbą bei pasinaudojant tuo, jog nemokėjo anglų kalbos, neturėjo pinigų bei nežinojo vietos įstatymų. Prieš juos buvo naudojamas fizinis ir psichologinis smurtas, taikoma fizinių ir materialinių bausmių sistema.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdos ir Jungtinės Karalystės pareigūnai tiria brutalų žmonių išnaudojimą ir prekybą jais

Kaip rašoma policijos pareigūnų išplatintame pranešime, jie neturėjo jokių socialinių garantijų, dirbo naktimis, be poilsio dienų ir atostogų, jiems buvo mokamas žymiai mažesnis, nei buvo pažadėta, atlyginimas. Darbininkai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis mažose patalpose, jiems nebuvo suteikiama jokia medicininė pagalba.

REKLAMA

2012 m. spalio mėn. pirminius neatidėliotinus tyrimo veiksmus atliko JK teisėsaugos ir socialinių tarnybų pareigūnai. Per didelio masto operaciją Maidstone ir šio miesto apylinkėse buvo sulaikyti bendrovės savininkai, atliktos kratos bendrovės patalpose bei teritorijoje, taip pat būstuose, kur gyveno prekybos žmonėmis aukos.

2016 m. rudenį Klaipėdos apskrities VPK KPONTV ir Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS pareigūnai atliko tyrimo veiksmus JK. Kenterberyje ir Mančesteryje apklausti Anglijoje gyvenantys nukentėjusieji, surinkta nusikalstamai veikai tirti reikšminga medžiaga. Dalis nukentėjusiųjų papildomai apklausti Lietuvoje.

Klaipėdos ir Jungtinės Karalystės pareigūnai tiria brutalų žmonių išnaudojimą ir prekybą jais (nuotr. Policijos)

Labai didelę paramą renkant ir fiksuojant užsienyje padarytų nusikaltimų įkalčius uostamiesčio teisėsaugininkams suteikė JK Kento policijos pareigūnai.

JK suėmimo išvengęs lietuvis 2016 m. gruodžio mėn. pabaigoje buvo sulaikytas Klaipėdos rajone. Kratos jo name ir pagalbinėse patalpose metu KPONTV pareigūnai aptiko 474 įvairaus kalibro šovinius bei cigaretes su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais.

Klaipėdos ir Jungtinės Karalystės pareigūnai tiria brutalų žmonių išnaudojimą ir prekybą jais (nuotr. Policijos)

Be to, gauta duomenų, kad sulaikytojo ūkyje už suteiktą pastogę, maistą, alkoholinius gėrimus bei pan. nelegaliai dirbo aplinkiniuose rajonuose gyvenantys asmenys.

Sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl prekybos žmonėmis, išnaudojimo darbui bei neteisėto disponavimo šaudmenimis dideliais kiekiais. Įtariamasis suimtas 3 mėnesiams.


Rašyti komentarą...
L
LIETUVYS
2017-02-02 10:57:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ė tai seksas su vištom?
Atsakyti
0

B
Bmw;)
2017-02-02 13:17:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikriausiai
Atsakyti
0

j
jons
2017-02-02 19:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažkaip nesupratau,-vištų gaudytojai,ir sekso vergija....jie ten ką,gaudydami vištas, turėjo seksu užsiimti?ar tas višteles dulkinti?kažkas negerai su tais žurnalistais....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų