Lietuva gedi. Žmonės priblokšti, nesišypso, verkia. Lietuvos dešiniosios politinės jėgos kursto aistras, ieškodamos kuo žiauresnių žodžių nusivylimui ir skausmui išreikšti. Pačias baisiausias akimirkas savo gyvenime dėl Jungtinių Amerikos Valstijų nelaimės išgyvena konservatoriai ir liberalai, kuriems šis smūgis, po patirto pralaimėjimo rinkimuose į Lietuvos Seimą, prilygsta pasaulio pabaigai.

Audrius Nakas (nuotr. Fotodiena.lt)

Audrius Nakas (nuotr. Fotodiena.lt)

Štai buvęs šviesuomenės atstovas (švietimo ministras) Gintaras Steponavičius mano, kad JAV prezidento rinkimų baigtis yra blogiausia, kas galėjo nutikti Lietuvai: „Donald Trump. Blogesnės naujienos Lietuvai šį rytą negali būti“.

REKLAMA

Jo kolega Petras Auštrevičius, irgi šviesuomenės atstovas (diplomatas, vyriausiasis derybininkas derybose dėl Lietuvos narystės ES), negali patikėti, kad kai kurie konservatoriai tokius rinkimus laiko demokratija, ir baisisi, kad kai kurie konservatoriai džiaugiasi D. Trampo pergale: „Keistai skamba konservatorių aiškinimai – tai tiesiog demokratija, pernelyg supaprastinta ir skamba kaip savotiškai didžiulis pasiekimas. Atrodo, kad konservatorių tarpe yra nemažai tokių, kurie tikrai tuo džiaugiasi. Savo ruožtu turiu pasakyti, kad JAV Ambasadoje Briuselyje vyravo toks nusivylimas ir liūdesys, netgi užsidengiant akis“.

Konservatoriai gi, atsirėmę į JAV vėliavas, kurios jiems reiškia laisvę ir demokratiją, savo pirmininko balsu prieš Valstijų prezidento rinkimus tarė: „I choose you, Ronald! Laukiame JAV rinkimų rezultatų“.

Ką reiškia – pasirinkau tave, Ronaldai? Na, pirmiausia naujoji jaunųjų konservatorių, monopolį savo rankose laikančių politologų bei kiek vyresnių intelektualų banga, kūrusi naują gelbėjimo planą, yra susibūrusi po Ronaldo Reigano portretu į klubą ir tą susibūrimą pavadinusi šio JAV prezidento, aktoriaus vardu. Kam atstovavo Ronaldas? Dešiniesiems. Respublikonams.

Lietuvos konservatoriai yra JAV respublikonų įpėdiniai, kurie gavo daug privilegijų, finansų, pagalbos, patirties, mokslų ir kitų malonių. Tačiau prasidėjus JAV prezidento rinkimams, Gabrieliaus Landsbergio vedamas Ronaldo Reigano sąjūdis rodė daug nepasitenkinimo dėl Donaldo Trampo.

Visas įmanomas grimasas ir kandidato palyginimus su V. Putinu konservatoriams padėjo pademonstruoti jų valstybės pinigais šeriama žiniasklaida – delfi.lt, LRT, 15.min ir kt. Klykdama Lietuvos viltis – jaunuomenė – agitavo lietuvius balsuoti ne tik už Gabrielių, bet ir už Hilari Klinton. Nes respublikono pergalė reiškia rusų vykdomos okupacijos pradžią, Sibiro tremtį, baltąsias meškas Vilniaus gatvėse.

REKLAMA

Kodėl JAV respublikonų maitinti ir visuomet remiami Lietuvos konservatoriai isteriškai palaikė demokratų, t. y. kairiųjų, atstovę? Kodėl dešiniųjų atstovą vaizdavo taip, lyg jis būtų prasčiokas idiotas, o ponia H. Klinton – planas pasauliui išgelbėti? Kodėl tiek daug žmonių verkė pralaimėjus konservatoriams, o dabar rauda laimėjus konservatorių globėjams – JAV respublikonams? Kodėl visiškai skirtingų, net priešingų pusių atstovai – konservatorius G. Landsbergis, pasvarstęs apie homoseksualų partnerystes, ir kairioji demokratė H. Klinton, taip pat pasisakanti už liberaliąsias vertybes – tapo dievinamomis ikonomis Lietuvoje?

Šias priešybes – dešiniuosius Lietuvoje ir kairiuosius JAV – vienija nuostata dėl Rusijos. Totali, beatodairiška, jokių argumentų ir jokios diskusijos neprileidžianti neapykanta. Toje neapykantoje ir vienašališkume labai daug vaidinimo, kaukių, bukų ir niekaip sveiku protu nepaaiškinamų haliucinacijų. Tokia retorika, toks klišių į vienus vartus įtvirtinimas žmonių sąmonėje reikalingas dėl kažkokio tikslo.

Stebint „draugystės“ tarp Lietuvos ir JAV eigą nuo prezidentės D. Grybauskaitės atsisakymo susitikti su B. Obama iki kuo šilčiausių santykių, neįmanoma nematyti, kad ta draugystė labiausiai rėmėsi militarizmo propaganda. Įstojimas į NATO, karinio potencialo didinimas, ginklų tiekimas, bendros pratybos, procento nuo BVP didinimas, karinės technikos pirkimas, poligonų didinimas, bazių steigimas etc.

Kas buvo patys aršiausi sankcijų prieš V. Putino Rusiją palaikytojai, iniciatoriai, taikytojai? Kodėl H. Klinton retorika skambėjo bauginančiai, lyg pagrindinis jos tikslas – paspausti raudoną branduolinės raketos, nukreiptos į Rusiją, paleidimo mygtuką? Kodėl tiek draskėsi juknevičienės, kubiliai, pavilioniai, kalbėdami apie grėsmes ir galimą Lietuvos okupaciją, apie privalomąją tarnybą kariuomenėje, apie pasirengimą karui?

REKLAMA

Jausmas, kad pagrindinis JAV ir Lietuvos dešiniųjų, bet ypač – konservatorių, tikslas buvo sukelti karą ir pasipelnyti iš jo. Angažuotas V. Putino ir Rusijos puolimas, sankcijos, santykių įšaldymai, prekybos nutraukimas nepaisant savos valstybės piliečių interesų, ginklų žvanginimas, JAV karių ir technikos telkimas pasienyje su Rusija, nuolatinis neapykantos kurstymas daugiausiai skaitytojų ir žiūrovų turinčioje žiniasklaidoje, kasdienė nesustojanti lavina apie baisiąją teroristinę Rusiją, valstybės pinigų skyrimas propagandai prieš Rusiją, TV ir radijo „žvaigždžių“ bei politologijos „žvaigždžių“ baltosios karštinės, visas problemas išaiškinant kaip Rusijos veiklą visame pasaulyje, kuriame teroristas V. Putinas nupirko viską – visus rinkimus, visas pažiūras, visus asanžus ir vikilyksus, visus proputiniškus visų valstybių piliečius… Lietuvoje sukelta aukščiausia pamišimo reakcija negalėjo būti reikalinga tik tam, kad žmonės iš tiesų taptų kvailiais. Lietuvai reikėjo zombių armijos, kuri reikiamu metu įpliekstų trokštamo karo kibirkštį.

Ir dabar, kai nepavyko nei taip karo su Rusija geidusiems Lietuvos konservatoriams, nei tą karą finansuoti ir iš to milijardus pelnyti ketinusiai kairiajai demokratei, girdėti vien baisus dantų griežimas…

ES parama tuoj baigsis. Vilties dar buvo. O po D. Trampo pergalės – jokių šansų. Pokyčiai bus. O taip gera buvo gyventi nusistovėjusiame ir tokiame jaukiame savųjų patriotiniame komunizmo ir liberaliame neomarksizmo rojuje, kurio, deja, neįmanoma išoperuoti jokiomis trispalvėmis, jokiomis žvaigždutėmis...

kaubojus
2016-11-10 09:37:16
Eik tu nakui.....senai beteko skaityti tokį nusišnekėjimą....Na su tokiom nesąmonėm---nei komentuoti, nei diskutuoti.....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Birutė 2016-11-30 16:14:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dėkui už straipsnį, gera skaityti. kai atsiranda ir kita nuomonė. Kiekviena diena tapati malda
"Rusai puola, Putinas pabaisa". Gal mūsų "patvorio veikėjams- valstybininkams'' reikėtų pasižiūrėti į save , gal jie yra tie pabaisos, kurie pardavinėja tauta ..   ATSAKYTI
PP 2016-11-14 13:21:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nako labai jau aštri kritika Lietuvos konservatoriams. Nusenusio Vytuko baimė persimetė valdančioms moterėlėms.    ATSAKYTI
taigi 2016-11-13 19:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kiek daug Lietuvoje chuntos pakalikų! Tikras amsėjimas, išgirdus nesisteminę nuomonę.   ATSAKYTI
xxx 2016-11-13 07:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ar pas ji smegenu dar yra ? Ar tik vata ten šiugžda ?   ATSAKYTI
nu 2016-11-11 17:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laisvės TV menkinimas, nupirkti straipsniai, tokie kaip šis
TV3, jūs esate šaunuoliai, šaudė tu šaudė   ATSAKYTI
Asas 2016-11-11 16:22:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Politines siuksles nusipezijimas   ATSAKYTI
kaimynas 2016-11-11 09:25:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
be nuolatos demonstruojamo pykčio ir patyčių kitai nuomonei kai kurie negali gyventi...U
Dėl to ir prapylė rinkimus. Juk visi suprantame- ne valstiečiai gavo daug balsų!!! Balsuotojai tokiu būdu nušlavė į užribį arogantiškus, nemokančius diskutuoti.    ATSAKYTI
VAN 2016-11-10 20:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kol Nakas vaidino laidoje "Dviračio šou" aš apie jį buvau geresnės nuomonės. Keistokai skamba ši jo rašliava.   ATSAKYTI
egiux 2016-11-10 19:34:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
nakas bedarbis.ka tas klounas nuveikė seime žmoniu labui.   ATSAKYTI
Rima 2016-11-10 20:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
gavo 4 atlyginimus - savo ir triju savo padejeju.  
KLP 2016-11-10 19:12:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Eik tu nakui su savo nuomone, supistgalvi Nake! Tokius kliedesius tik "ekspertai" publikuoja, o dabar ir tv3 pradėjo acto garintojų pezalus skleisti.   ATSAKYTI
Julė 2016-11-10 18:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
atsirado autoritetas, atsiprašant. Kaimo bobulka, ir ta, už šitokį protingesnė.   ATSAKYTI
krym nas 2016-11-10 17:47:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
"Kodėl H. Klinton retorika skambėjo bauginančiai, lyg pagrindinis jos tikslas – paspausti raudoną branduolinės raketos, nukreiptos į Rusiją, paleidimo mygtuką?
Matyt darbo birzos direktorius si karta sekmingai nusipirko narkotiku, ko nepasakysi apie jo ankstesnius bandymus isigyti metamfetamino, kuomet dirbo teatro direktoriumi. cia suklydai ekseimo nari , clinton istiese alyvos sakele, perdavusi lavroviui Reset mygtuka. o kas liecia ta musu"'militarizma", tai tamstele turbut neprisimina kaip taikingoji motule rusija, atseme is savo broliu ukrainieciu dovana kryma 2014. jau nekalbant apie garsuji putino pasiulyma padalinti ukraina i dvi dalis ir paimti rytine dali. Priminsiu, jog rusai taip pat anot ju yra padavonoje Lietuvai Klaipedos krasta. labai piktinasi musu darbo birzos direktorius del musu kukliu ginkliuotes isigijimu, kurios labai kelia gresme taikingaja-beginklei motulei rusijai.    ATSAKYTI
Saunus straipsnis 2016-11-10 16:30:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Tiesiai i 10tuka:) Ateina sunkios dienos koservuotom utelem, karo kurstytojams.   ATSAKYTI
Katalikė 2016-11-10 15:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kaip dabar jaučiasi mūsų politologai,apžvalgininkai,visokie protingieji,kad taip "žiauriai prapylė" su savo prognozėm!Labai gaila konservatorių,kad jiems šiais metais smūgis po smūgio :anglai išėjo iš ES,rinkimus pralaimėjo valstiečiams,Kaunas nuo jų nusisuko,očia dar D.Trampą amerikiečai į prezidentus išrinko!
Gal jūs nesimeldžiat,gal nuodėmių daug turit,atgailaukit Dievui - pradės sektis !Mylėkit savo artimą,kaip patys save mylit!   ATSAKYTI
butent 2016-11-10 14:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tikrai taip - konservai kurstė karą su Grybienaite   ATSAKYTI
vlkf 2016-11-10 11:49:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Wow tv3......wooooowww...aiskeja ir puolimo pries Laisves TV priezastys...wow...ko gero, laikas jumis pasidometi vsd   ATSAKYTI
OHO 2016-11-10 10:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ožys!!!!!!!!!!!!!! ne savo vietoje sėdintys veikėjas.teisus Kaubojus.Geriau patylėtų,negu rašytų nesąmones   ATSAKYTI
HM 2016-11-10 10:32:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
dar vieni violetiniai svaičiojimai   ATSAKYTI
kaubojus 2016-11-10 09:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Eik tu nakui.....senai beteko skaityti tokį nusišnekėjimą....Na su tokiom nesąmonėm---nei komentuoti, nei diskutuoti.....   ATSAKYTI
tiek 2016-11-10 14:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
ne piemenims suprast .  

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų