Daugėja sergančiųjų erkių platinamomis ligomis Bet lietuviams į saugumą nusispjaut

Per keturis šių metų mėnesius vien Laimo liga užsikrėtė pustrečio šimto žmonių, o mirtį nešančiu erkiniu encefalitu – trisdešimt žmonių. Specialistai įspėja – Lietuvoje nėra nė vienos švaresnės vietos, kur nesiveistų erkės nešiojančios encefalitą arba Laimo liga. Prognozuojama, jeigu žmonės ir toliau mos ranka į erkių platinamas ligas metų gale šie skaičiai gerokai šoktelės.

Erkė (nuotr. Fotolia.com)

Mat šilta žiema ir ne itin karšta, bet drėgna vasara, puiki terpė veistis parazitams. Apsisaugoti nuo Laimo ligos neįmanoma. Todėl prieš einant į gamtą patariama purkštis cheminėmis priemonėmis. Grįžus namo labai gerai apsižiūrėti, ar iš miško neparsinešta erkė.

REKLAMA

Vienintelė apsauga nuo encefalito, kaip sako profesorius skiepai. Bet žmonės į tai vis dar moja ranka. Užregistruota, kad Lietuvoje šiuo metu erkiniu encefalitu užsikrėtę dvidešimt septyni žmonės, šešiais daugiau nei pernai.

Tačiau dar baisesnių skaičių tikimasi metų pabaigoje, kai bus išanalizuoti visos vasaros rezultatai. Prognozuojama, kad sergančiųjų bus daugiau, mat šilta žiema ir anksčiau atėjęs pavasaris pažadino ir beveik žiemos miegu nemiegojusius parazitus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų